גרין לנטרן רכשה השליטה בגלידות פלדמן לפי שווי של 65 מ' ש'

העסקה, שאושרה ע"י רשות ההגבלים העסקיים, כוללת גם את שטח הנדל"ן שבבעלות יצרנית הגלידות

מימין לשמאל: שי שלו, ריצי הנטר, דינה שלו, דרור אשל וחיים הובר / צילום: יח"צ
מימין לשמאל: שי שלו, ריצי הנטר, דינה שלו, דרור אשל וחיים הובר / צילום: יח"צ

קרין גרין לנטרן רכשה את השליטה ביצרנית הגלידות פלדמן לפי שווי של כ-65 מיליון שקל. הקרן, בניהולו של ריצ'י הנטר, יוסף אליאש ודני בן דרעי, רכשה - ביחד עם קבוצת משקיעים נוספים, בהם דיסקונט קפיטל, זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט (19%), או.אר.טי טכנולוגיות ומחלקת ההשקעות הריאליות של WM Integrated Wealth Management (פאמילי אופיס) בהובלת גיא הלפרין - את מלוא ההחזקות בחברת הגלידות שבבעלות משפחת שלו. משפחת הבעלים רכשה בחזרה באמצעות קרן כ-10% ממניות החברה בחזרה, והיא תמשיך לנהל את החברה.

העסקה, שאושרה על-ידי רשות ההגבלים העסקיים, כוללת גם את שטח הנדל"ן שבבעלות החברה ברחובות בשווי של כ-15 מיליון שקל, שבו פועל מפעל הגלידות, כמו גם משרדי החברה שמעסיקים כמאה עובדים. לפי הערכות בשוק, מחזור המכירות של גלידות פלדמן עמד ב-2017 על 75 מיליון שקל, צמיחה של 8% ביחס ל-2016.

בני משפחת שלו והנהלת החברה הנוכחית ימשיכו בתפקידם בחברה: דינה שלו, נשיאה ומבעלי חברת "הגלידות של פלדמן", תמשיך בתפקידה; וכך גם שי שלו, מנהל השיווק ומבעלי החברה.

חברת "הגלידות של פלדמן" נוסדה בשנת 1945 על-ידי פדיה וברכה פלדמן ז"ל, כשבבית הקפה "קפולסקי" של המשפחה החליט פדיה פלדמן ז"ל להתחיל למכור גלידות מעשה ידיו. מפעל הגלידות של פלדמן הוקם על שטח של 5 דונם, ושם החברה שניתן הוא "פלקו בע"מ" - גלידות פלדמן, קיצור של פלדמן-קומפני.

כיום יש לחברה קו מוצרים רחב לשוק הפרטי, לבתי העסק ולשוק המוסדי המונה כ-200 מוצרים שונים, כשבנוסף היא מוכרת ברשת עצמאית שמונה 75 חנויות משווקים מורשים ברחבי הארץ. לחברה יש כ-14 מפיצים עצמאיים ו-5 משאיות בבעלותה.

צרו איתנו קשר *5988