פוקס מינתה בודקת חיצונית לטענות להטרדה מינית ע"י ויזל

(עדכון) - הבודקת היא השופט בדימוס אורנית אגסי, שערכה בדיקות דומות גם בכיל ובבזן • ההודעה של חברת האופנה באה על רקע הטענות שעלו מתחקיר חדשות 10 • פוקס: "בהתאם להוראות החוק, החברה מפעילה מנגנונים לטיפול בנושאים אלה, ובכללם קיומם של ממונה למניעת הטרדה מינית וכן 'מלשינון' המאפשר פניות ותלונות אנונימיות"

הראל ויזל, מנכ"ל קבוצת פוקס ובעל השליטה בה / צילום: שלומי יוסף
הראל ויזל, מנכ"ל קבוצת פוקס ובעל השליטה בה / צילום: שלומי יוסף

ועדת הביקורת בפוקס החליטה על מינויה של אורנית אגסי, שופטת בדימוס בבית הדין האזורי לעבודה, לתפקיד הבודקת החיצונית בפרשת ההטרדות המיניות לכאורה שיוחסו להראל ויזל, מנכ"ל פוקס ומבעלי השליטה בחברה. אגסי ערכה בדיקות דומות גם בכיל ובבזן. 

שמה של אגסי פורסם הערב (ד'), לאחר שבצהריים התקבל דיווח ראשון של קבוצת פוקס לבורסה על רקע הטענות שעלו מתחקיר חדשות 10. מדובר בתחקיר במסגרתו חשף רביב דרוקר עדויות על הטרדה מינית לכאורה של ויזל. בדיווח עדכנה הקבוצה כי בימים הקרובים תמונה בודקת חיצונית לפרשה, וכעת, כאמור, פורסם שמה של הבודקת. 

בדיווח לבורסה - עליו חתומים יו"ר הדירקטוריון, אברהם זלדמן; ושחר רניה, סמנכ"ל הכספים; ולא ויזל עצמו - נכתב: "בהמשך לפרסומים בתקשורת בדבר טענות אנונימיות שהושמעו בקשר עם מנכ"ל החברה הנוגעות להפרות לכאורה של החוק למניעת הטרדה מינית, החליטה ועדת הביקורת בשל חשיבות הנושא על מינוי בודקת חיצונית בימים הקרובים לבחינת הטענות".

עוד ציינה פוקס בדיווח כי "בהתאם להוראות החוק, החברה מפעילה מנגנונים לצורך טיפול בנושאים אלה, ובכללם קיומם של ממונה למניעת הטרדה מינית וכן 'מלשינון' המאפשר פניות ותלונות אנונימיות לכל אחד מעובדות ועובדי החברה וכן ללקוחותיה וספקיה".

הקבוצה אף ציינה כי "החברה, הנהלתה ואלפי עובדיה ממשיכים לפעול ולעבוד במסירות למען הצלחת החברה, והכול מתוך ראיית טובת החברה, משקיעיה, לקוחותיה ועובדיה". 

נציין כי מניית פוקס  ירדה השבוע בכ-13% בעקבות הפרשה. 

צרו איתנו קשר *5988