תשקיף, מה הוא אומר?

מה היא הצעת השקעה בתשקיף, במה היא שונה מההצעות שהכרתם עד היום ומה זה אומר על קרן ההשקעה? בכתבה הבאה תמצאו את כל המידע שאתם צריכים על השקעת נדל"ן בתשקיף.

invo. צילום: shutterstock

נכתב בשיתוף invo – הזדמנויות השקעה.

במציאות כלכלית בה מציעים הבנקים ריבית נמוכה, תלושי המשכורות לא הולכים וגדלים ואין אחד שלא סובל מיוקר המחייה, ישנה רק אפשרות אחת לסלול את הדרך לעצמאות כלכלית, והיא לתת לכסף שלכם לעבוד עבורכם, או במילים אחרות, להפוך למשקיעים.

לצד אפיקי השקעה מוכרים כתיקי מניות וניירות ערך בולט שוק ההשקעות בנדל"ן באמצעות קרנות השקעה שנמצא בצמיחה מתמדת. קרנות ההשקעה משתמשות בניסיון המקצועי וההיכרות ארוכת השנים עם עולם הנדל"ן בכדי להנגיש למשקיעים הישראלים הצעות השקעה אטרקטיביות בסף כניסה נמוך, שמאפשר גם למעמד הביניים לעשות צעד לעתיד כלכלי טוב יותר.

בשנים האחרונות חווה תחום זה שדרוג נוסף כשלצד מסלולי ההשקעה המוכרים החלו קרנות ההשקעה המובילות להציג לציבור גם הצעות השקעה באמצעות תשקיף. בין ההצעות ישנם הבדלים, יתרונות וגם חסרונות וכדי שתוכלו לבחור מבניהן את ההשקעה שמתאימה לכם ולמצב הפיננסי שלכם, תמצאו בכתבה הבאה את כל מה שאתם צריכים לדעת על השקעת נדל"ן בתשקיף.

מה זה בכלל תשקיף?

תשקיף הוא מסמך משפטי שמפרסם תאגיד המעוניין לגייס כספים מהציבור הרחב . תשקיף שמפורסם צריך לקבל את היתר הרשות לני"ע שאחראית על שמירת האינטרסים של ציבור המשקיעים - כלומר שלכם.

התשקיף כולל את כלל המידע הנחוץ לצורך קבלת החלטת השקעה. משמעות הדבר היא שלפני שקרן ההשקעה מציגה בפני הציבור את הצעת ההשקעה בתשקיף היא נדרשת להציג בפני הרשות גילוי אודותיה ומידע על החברים בה. בנוסף, נדרשת הקרן להציג פרטים על העסקה המוצעת לציבור כולל עלות יח' ההשקעה, פרטי היזם, התכנית העסקית ועוד.

רק לאחר שהמידע נבדק על ידי הרשות הוא יוצג לציבור הרחב במסגרת התשקיף וזאת בשונה מהצעות ההשקעה המוכרות בהן מציגה קרן ההשקעה את כלל המידע ישירות בפני המשקיעים. חשוב להדגיש שאין במתן היתר הרשות לני"ע לפרסום התשקיף משום אימות הפרטים המובאים בו או אישור מהימנותם או שלמותם, ואין בהיתר הבעת דעה על טיב ניירות הערך המוצעים.

יותר משקיעים, יותר כסף

היתר הרשות לני"ע איננו ההבדל היחיד בין מסלולי ההשקעה. בשונה מעסקאות ההשקעה "הרגילות" בהן יכולות קרנות ההשקעה להציג הצעותיהן ל-35 משקיעים בלבד, הרי שבתשקיף באפשרותן להציג את ההצעה למס' משקיעים בלתי מוגבל. לפרט זה משמעות גדולה, כיוון שיותר משקיעים, משמע גיוס סכום כסף גדול יותר, כיוון שכך, באפשרות הקרן להציג בפניכם עסקאות בהיקפים משמעותיים בסף כניסה נמוך יותר שמאפשר למשקיעים נוספים להצטרף לעולם ההשקעות בנדל"ן. חשוב לציין שבמקרים רבים עסקאות "גדולות" יותר עלולות לגרור גידול בהוצאות הקרן שעשויות להשליך על הרווחים הצפויים לכם על פי התכנית העסקית.

עם קבלת אישור הרשות לני"ע עולה התשקיף לאתר מגנ"א בו הוא גלוי וזמין כל העת. יתרה מכך, התשקיף מחייב את קרן ההשקעות בחובות דיווח שוטפות לרבות פרסום דו"חות שונים בתדירות קבועה כך שבאפשרותכם לעקוב אחר הפרויקט לאורך כל הדרך.

בחרו את ההשקעה שמתאימה לכם

השקעה באמצעות תשקיף היא רק כלי אחד מתוך רבים שמציעות קרנות ההשקעה, שמאפשרות לציבור לתאר קצת עושר. רגע לפני שגם אתם צועדים לעבר עולם ההשקעות בנדל"ן, זכרו שבכל השקעה טמון גם סיכון ולכן חשוב תקפידו לשאול, לחקור ולבדוק כל קרן, חברה או הצעה לגופה עד שתרגישו שמצאתם את השותפים שלכם לעצמאות כלכלית.

 

פרסום זה נועד למטרות שיווקיות בלבד ואין בו משום יעוץ ו/או הצעה ו/או הזמנה לבצע השקעה כלשהי והוא אינו מהווה כל תחליף לקבלת ייעוץ פרטני מקצועי

צרו איתנו קשר *5988