דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

נעילה חיובית בוול סטריט: מדד הנאסד"ק זינק כ-2%

אחרי חודשים של חוסר ודאות: השר הממונה על הברקזיט מסר כי עד ה-21 לנובמבר יושלם הליך יציאתה של בריטניה מהאיחוד • המדדים בניו יורק עולים בחדות ברקע לנתוני מאקרו מעודדים וברקע להמשך עונת הדוחות • אחרי הדוחות: פייסבוק קופצת ב-4.4%, מניית ג'נרל מוטורס מזנקת כ-8.7% • בארה"ב, סקר התעסוקה של ה-ADP הצביע על תוספת משרות מעבר לצפוי

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

22:00

המסחר בוול סטריט ננעל בשעה זו, עם עליות נאות בכל המדדים המובילים. את העליות הוביל הנסדא"ק , עם זינוק של כשני אחוזים. אחריו מדד S&P 500  שהוסיף לערכו היום כאחוז ומדד דאו ג'ונס  עלה בכמעט אחוז. 

היומיים הרצופים של העליות סוגרים את חודש אוקטובר, שהיה אחד החודשים הגרועים בוול סטריט ובשוקי העולם: השווקים בארה"ב הפסידו יותר מ-2.5 טריליון דולר בחודש אוקטובר.  

בין המניות שמשכו מעלה את המדדים: ג'נרל מוטורס  שעלתה ב-9.09%, ומניית פייסבוק  שעלתה ב-3.81%. מניית אמזון  הוסיפה 4.42%, נטפליקס טיפסה ב-5.59%, ואלפאבית  (גוגל) עלתה ב-3.91%. 

למרות העליות היום, מניות הטכנולוגיה הגדולות - הידועות ביותר בשם FANG: פייסבוק, אמזון, נטפליקס ו-Google (אלפאבית) - היו בין הנפגעות הקשות ביותר החודש. אמזון ונטפליקס איבדו החודש כ-20% מערכן, והמשקיעים הושפעו מהדוחות הרבעוניים, ולא לטובה. פייסבוק ואלפבית סיימו את אוקטובר בירידה של יותר מ-8%.

19:50

המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל בעליות נאות, כאשר מדד הנאסד"ק מזנק 2.4% ברקע להמשך עונת הדוחות.

מניית איביי  מזנקת 6.5%, מאסטרקארד קופצת 5.7%, מניית נטפליקס  מזנקת ב-6.8%, ג'נרל מוטורס  ממריאה ב-9% אחרי הדוחות, אמזון  קופצת ב-5%, גוגל (אלפאבית ) קופצת 4.7%, פייסבוק  ב-4.4% בהמשך לדוחות שפורסמו אמש; מניית גולדמן זאקס קופצת 3.9%, מיקרוסופט  ב-3.6%, אפל  קופצת 2.9% לקראת פרסום הדוחות מחר אחרי המסחר. 

מניית ג'נרל אלקטריק  מאבדת עוד 1.5% לאחר ההתרסקות אתמול שהגיעה לאחר הדוחות וברקע לדיווח על פתיחת חקירה פלילית נגד החברה מצד משרד המשפטים האמריקאי.

18:45

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות חדות בהמשך לעונת הדוחות, כאשר הנאסד"ק קופץ 2.4% בניסיון למצמצם את הירידות שנרשמו באוקטובר.

באירופה המדדים ננעלו בעליות חדות כאשר הקאק קפץ 2.3%, הדאקס ב-1.4% והפוטסי עלה 1.3% ברקע לדיווח לפיו בריטניה תסגור את הסכמי היציאה מהאיחוד האירופי ב-21 לנובמבר.

מניית איביי  מזנקת בכ-6% בהמשך לדוחות הטובים שדיווחה אמש החברה לאחר המסחר. ענקית המסחר המקוון רשמה רווח של 56 סנט למניה על הכנסות של 2.65 מיליארד דולר - מעל תחזיות השוק לרווח של 54 סנט למניה, ובהתאם לתחזיות בשורת ההכנסות.

17:45

לאחר יותר משנתיים, וחוסר ודאות בנוגע ליציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי (ברקזיט), שהפילה את המטבע הבריטי כ-4% מאז ספטמבר, הליש"ט מזנקת כעת ב-0.8% על רקע הדיווח לפיו השר הממונה על הברקזיט, דומיניק ראב, אמר למחוקקים בבריטניה כי הוא צופה שמהלך ההיפרדות מהאיחוד האירופי יושלם ב-21 בנובמבר. לפי הדיווח ב"בלומברג", ראב מסר את הדברים במכתב לבית הנבחרים הבריטי ב-24 לאוקטובר.

המדדים בוול סטריט נסחרים בעליות ברקע להמשך עונת הדוחות. מדד הנאסד"ק עולה 1.8%, הדאו ג'ונס מטפס ב-1.1% ומדד הפחד (VIX) יורד ב-4.4%. 

פריגו  הודיעה על חלוקת דיבידנד של 19 סנט למניה, והמניה קופצת ב-2% במסחר.

באירופה המדדים נסחרים בעליות נאות, כאשר הקאק הצרפתי מזנק 2.4%, הדאקס הגרמני עולה 1.5% והפוטסי הבריטי עולה 1.25%.

16:00

העליות שנרשמו עם פתיחת המסחר בוול סטריט מתחזקות לאחר מחצית השעה, וזאת ברקע להמשך עונת הדוחות. פייסבוק מזנקת 6% ומניית ג'נרגל מוטורס מזנקת ב-6.7%.

מדד הנאסד"ק מזנק כעת ב-2.2%, הדאו ג'ונס עולה 1.2% ומדד S&P 500 קופץ בשיעור דומה.

15:30

המדדים המובילים בוול סטריט נפתחו בעליות חדות, וזאת בהמשך לעליות שנרשמו אתמול, וברקע להמשך עונת הדוחות. מדד הנאסד"ק קופץ 1.7% בפתיחה, הדאו ג'ונס עולה 0.9% ומדד S&P 500 מטפס ב-1%.

מניית פייסבוק עולה 4.8% בפתיחה בהמשך לדוחות שפורסמו אמש לאחר המסחר; מניית GM מזנקת 6.5% אחרי הדוחות.

מאקרו

בארה"ב, סקר התעסוקה של ה-ADP הצביע על תוספת של 227 אלף משרות בחודש אוקטובר, מעל הצפי של הכלכלנים לתוספת של 189 אלף משרות, ולעומת תוספת של 218 אלף משרות בחודש הקודם. ביום שישי יפורסמו הנתונים הרשמיים, שאם אכן יהיו טובים סביר כי נראה את המשך התחזקות הדולר.

במקביל, פורסמו מוקדם יותר היום נתוני עלות התעסוקה לרבעון השלישי. מדד עלות התעסוקה ברבעון החולף עלה ב-0.8%, לעומת הצפי לעלייה של 0.7%, ולעומת עלייה של 0.6% בחודש הקודם.

15:00

מניית ג'נרל אלקטריק מחקה נפילות של 8% בטרום מסחר וזאת לאחר המלצה שורית מצד בנק ההשקעות UBS, שהביע אמון במנכ"ל החדש שנכנס לתפקיד בתחילת החודש.

14:30

מניית קלוגס מאבדת 5% בטרום-מסחר לאחר שהחברה דיווחה על ירידה בהכנסות מהפעילות בצפון אמריקה ברבעון השלישי. החברה רשמה רווח של 1.06 דולרים למניה - בדומה לתחזיות, על הכנסות של 3.47 מיליארד דולר - מעל התחזיות להכנסות של 3.42 מיליארד דולר. 

לגבי עונת הדוחות לרבעון השלישי, עד כה פרסמו את דו"חותיהן 240 מתוך 500 החברות במדד S&P500. שיעור החברות שהכו את תחזיות הרווח ברבעון השלישי עלה בשבוע האחרון ל-82.5% והרווח המשוקלל הכה ב-6.2% את הציפיות המוקדמות.

13:45

חברת ג'נרל מוטורס (סימול: GM) דיווחה על טובים טובים לרבעון השלישי של השנה, כאשר החברה רשמה רווח של 1.75 דולרים למניה, לעומת הפסד של 2.03 דולרים למניה. לגבי ההמשך, החברה צופה רווח בטווח של 6.2-5.8 דולרים לשנת 2018, בעוד שהתחזיות המוקדמות של האנליסטים הן לרווח של 5.86 דולרים לשנה כולה. עם זאת, מסירות הרכבים בארה"ב ירדו ברבעון השלישי ל-695 אלף, לעומת 807 אלף מסירות ברבעון המקביל אשתקד.

ברבעון השלישי ג'נרל מוטורס ניפצה את תחזית הרווח כשרשמה רווח של 1.87 דולרים למניה, לעומת הצפי לרווח של 1.25 דולרים למניה. בשורה העליונה, החברה רשמה הכנסות של 35.8 מיליארד דולר - עלייה של 8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ומעל תחזיות השוק להכנסות של 35.3 מיליארד דולר. המניה מזנקת כעת ב-8% בטרום מסחר.

מניית פייסבוק (סימול: FB) מזנקת כעת ב-5% בשלב של טרום המסחר בוול סטריט, וזאת בהמשך לדוחות שפרסמה החברה אתמול לאחר הסגירה. פייסבוק עקפה את תחזית הרווח אך פספסה את תחזית ההכנסות.

12:40

המדדים המובילים בבורסות אירופה נסחרים בעליות נאות, על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השלישי, ולאחר הסגירה החיובית אמש בוול סטריט.

מדד הדאקס הגרמני עולה ב-1.3%, הקאק הצרפתי מזנק 2.2% והפוטסי הבריטי עולה 1.5% כשברקע הליש"ט השלים נפילה של 4% מאז ספטמבר בצל אי הוודאות סביב יציאתה של ביטניה מהאיחוד האירופי.

בשעה זו החוזים העתידיים בניו יורק מאותתים על עליות בפתיחת המסחר, וזאת בהמשך לעליות שנרשמו אתמול כאשר מדד דאו ג'ונס קפץ ב-1.77% ומדד הנאסד"ק ב-1.58%.

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתחו הבוקר בעליות: פוטסי קאק  ודאקס  עולים. גם מדד סטוקס 600  נפתח בעליות. המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה חיובית. כך, ניקיי , שנחאי הנג סנג הקוספי  ו-ASX 200  סיימו את המסחר בעליות שערים.

היום צפויים להתפרסם נתוני האינפלציה והאבטלה בגוש האירו. 

איירבוס , נקסט , Dialog Semiconductor ו-Santander צפויים לפרסם היום דוחות.

הבנק המרכזי ביפן השאיר את הריבית במדינה על מינוס 0.1%. הבנק המרכזי ציין כי הוא מתכוון לשמור על שיעורי הריבית הנמוכים לתקופה ארוכה.

מניית סוני  סיימה את המסחר בעליות לאחר שהחברה שיפרה את תחזיות הרווח שלה ב-30% אחרי תוצאות טובות ברבעון השני.

6:45

המסחר בבורסת אסיה מתנהל הבוקר במגמה חיובית. כך, ניקיי , שנחאי הנג סנג הקוספי  ו-ASX 200  עולים. המסחר בוול סטריט ננעל אמש בעליות שערים. נאסד"ק עלה ב-1.58%, דאו ג'ונס ב-1.77% ו-S&P 500 ב-1.57%. גם באירופה המסחר ננעל אתמול במגמה חיובית. 

מדדי סין עולים למרות שהמדינה דיווחה על האטה בצמיחה בייצור באוקטובר. מדד מנהלי הרכש של סקטור התעשייה (PMI) עמד על 50.2, לעומת צפי של 50.6. בספטמבר המדד עמד על 50.8. 

ג'נט ילן, שכיהנה עד לאחרונה כיו"ר הפד, הזהירה כי ארה"ב מגדילה יותר מדי את חובה וטענה כי זו בעיה שרק תלך ותחמיר. "אם היה לי שרביט קסם, הייתי מעלה את המסים ומורידה את ההוצאות על הפרישות לגמלאות", אמרה ילן אתמול ל-"CNBC". הגירעון הפיסקלי של ארה"ב ב-2018 עלה ב-17% ל-779 מיליארד  דולר. 

היום צפויים להתפרסם דוחות ג'נרל מוטורס. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות