המבורגר עברון חוגגים 90 שנה; השרה איילת שקד מספרת על חוויות מאמריקה

וגם: רני איידלר מונה למנכ"ל תאגיד המיחזור תמיר

 

אמנון שורק, איילת שקד וגבי מויאל / צילום: יוסי גמזו לטובה
אמנון שורק, איילת שקד וגבי מויאל / צילום: יוסי גמזו לטובה

יום חמישי בערב, נמל תל אביב. משרד עוה"ד המבורגר עברון מציין 90 שנה להיווסדו. באורחי הכבוד: שרת המשפטים איילת שקד שהגיעה מלווה בעו"ד אילנה סקר, נציגת לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים, והמיליארדר מארק רואן, מייסד ושותף בקרן הפרייבט אקוויטי אפולו. רואן הגיע ארצה לכבוד האירוע, כלקוח של המשרד.

בתוכנית: סרט המסקר ומסכם 90 שנות פעילות משפטית של המשרד, בו דובר על כך שבשנות ה-40 וה-50 של המאה הקודמת טיפל המשרד ברישום האדמות החקלאיות. השרה שקד אמרה בתום הסרט כי "אני בת למשפחת חקלאים מזכרון יעקב, ומה שאני הולכת לעשות עכשיו זה לבדוק אם טיפלתם באדמות של משפחתי... אם נשאר משהו שלא טופל, אני חוזרת אליכם להמשך טיפול".

שקד גם התייחסה לוועדה למינוי שופטים והשוותה את הנעשה כאן לארה"ב. "הייתי בשבוע שעבר בארה"ב והאמריקאים לא הבינו למה אני צריכה לבדוק כל שופט שמתמנה ולקבל הסכמות של הוועדה למינוי שופטים לגביו, שהרי אצלם זה בסמכות הנשיא בלבד", היא תמהה. עוד היא הודתה בשם הממשלה לרואן, על פעילותו באמצעות הקרן בחו"ל נגד הגופים שמחרימים את ישראל, ובראשם ה-BDS. רואן מצדו הזכיר בדבריו את בחירותיה של הקרן ואמר כי "אנחנו היינו הראשונים לזהות את ההשקעה בקנאביס ברחבי העולם, והיום עוד ועוד גופים הולכים בעקבותנו".

בנהנים מנוסטלגיה ומבריזה: השותפים הבכירים במשרד, עוה"ד שי פינס, אמנון שורק וגבי מויאל; שאולי לוטן, מנכ"ל ובעלי משולם לוינשטין; עו"ד עודד ערן, יו"ר בנק הפועלים, שהגיע גם על תקן חברו מימי הלימודים של עו"ד שי פינס, שותף בכיר במשרד; שאול קוברינסקי, יו"ר בנק דיסקונט הנכנס; אלי אלרואי, נציגו של איש העסקים אייל עופר בישראל; פרופ' שרון חנס, דיקאן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב; עו"ד רם כספי; האדריכל, פרופ' משה צור; צביקה גיור מנכ"ל ובעלי ניופאן; תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן; רון לובש, מנכ"ל משותף של קרן מרקסטון; איתן יוחננוף, בעלי רשת יוחננוף; ואחרים. ניפגש בחגיגות המאה?

עודד ערן / צילום: יוסי גמזו לטובה
 עודד ערן / צילום: יוסי גמזו לטובה

שי פינס ואלי אלרואי /  צילום: יוסי גמזו לטובה
 שי פינס ואלי אלרואי / צילום: יוסי גמזו לטובה

משה צור ושאולי לוטן /  צילום: יוסי גמזו לטובה
 משה צור ושאולי לוטן / צילום: יוסי גמזו לטובה

רני איידלר מונה למנכ"ל תאגיד המיחזור תמיר

רני איידלר מונה למנכ"ל תאגיד המיחזור תמיר. איידלר (50) יחליף בתפקיד את קובי דר, שהודיע לפני כארבעה חודשים על פרישה, שבע שנים לאחר שמונה למנכ"ל. איידלר הצטרף לתאגיד המחזור לפני כ-6 שנים כשמונה לסמנכ"ל התפעול ולאחר מכן שימש כמשנה למנכ"ל.

מינוי נוסף עליו הכריז דירקטוריון תמיר הוא של רו"ח אלון טל לתפקיד המשנה למנכ"ל. טל (49) מכהן בשבע השנים האחרונות כסמנכ"ל הכספים של תמיר כשהוא חבר בהנהלה הבכירה של הארגון מיום הקמתו בשנת 2011.

תאגיד המיחזור תמיר מוגדר כ"חברה לתועלת הציבור" (חל"צ) והוא קם בעקבות חוק האריזות עם חקיקתו לפני 7 שנים. בעלי המניות בתמיר הם היצרניות הגדולות במשק, האמונות על מרבית האריזות שנערמות בפסולת של כולנו: תנובה, אסם, שטראוס, החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, יוניליוור, חוגלה-קימברלי, שופרסל, יפאורה תבורי, טמפו, סנו, זנלכל ועוד. תמיר פועלת מול היבואנים והיצרנים שנדרשים לאחריות על האריזות שהם "מכניסים" לשוק, אל מול הרשויות המקומיות האמונות על הפרדה ואיסוף פסולת ואל מול הצרכן דרך הפחים הכתומים. 

רני איידלר / צילום: שירה וויס
 רני איידלר / צילום: שירה וויס

מתחילים את חגיגות סוף שנת המס 

ביום חמישי ערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ PwC Israel בשיתוף עם פורום CFO, כנס לכבוד ההיערכות לסוף שנת המס.

אל מלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, הגיעו נשות ואנשי עסקים, מנהלי כספים ומומחי מיסוי, בהם: רו"ח דורון סדן , השותף מנהל הנבחר של PwC Israel; זיוה איגר, מנהלת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות; נגה קינן, יו"רית פורום CFO; תמיר אמר, סמנכ"ל הכספים של פרטנר; שלי מיטלפנוקט, סמנכ"לית הכספים של איביי ישראל; דרור טנא, סמנכ"ל הכספים של אי.בי.אי; חגית רוסו, מנהלת מחלקת הכספים של סייברזון לאבס; מלי וייס, מנהלת הכספים של רציו חיפושי נפט; לאה טבע עכו, מנהלת מחלקת מיסוי של גזית גלוב; אמיר הראל, סמנכ"ל הכספים של נטורל אינטליג'נס; הילרי רובינס, Global Tax Director בחברת נייס ואחרים.

במהלך הכנס סקרה איגר לא רק את תחום קידום ההשקעות הזרות, אלא גם תיבלה את נאומה בתחנות בחייה, מה שכלל גם תמונה שלה כחיילת במדים. בין היתר אמרה איגר כי "הרשות מקדמת ומשווקת את מדינת ישראל על מנת להביא כמה שיותר משקיעים לישראל. לכולם ברור מה ההשפעות של השקעות זרות. הקמנו גוף שנקרא Invest in Israel, שמטפל במשקיעים זרים על מנת להביא אותם להשקיע בישראל. יש דוגמאות לגופים דומים בעולם, למשל באירלנד", היא ציינה.

סדן קרא בדבריו לתקן את אמנת המס בין ישראל לארה"ב, שהיא לדבריו מיושנת. "כנראה בעקבות רפורמת טראמפ הגיע הזמן לתקן אותה", הוא טען.

דורון סדן וזיוה איגר/  צילום: גדי אהד
 דורון סדן וזיוה איגר/ צילום: גדי אהד

מפגשים בסין 1: מקווים לסביבה טובה יותר

בימים אלה נערך בסין המפגש הממשלתי השנתי של המועצה לסביבה ופיתוח (CCICED), אליו הוזמנו  נציגי ההנהגה הסביבתית העולמית. במוזמנים הייתה גם גלית כהן, סמנכ"לית בכירה לתכנון, מדיניות ואסטרטגיה במשרד להגנת הסביבה, שהשתתפה במפגש השנתי בפעם השניה, כיועצת.  

הפעם ניתן במפגש דגש ליוזמה הסינית "חגורה אחת, דרך אחת", במסגרתה משקיעה ממשלת סין  עשרות טריליוני דולרים, לצורך פיתוח תשתיות בכ-70 מדינות לאורך מתווה הדרך.

כהן לקחה חלק במפגש, היות שדובר בו על האופן שבו ניתן למנף את היוזמה לטובת קידום יעדי הפיתוח במדינות השונות. בין היתר היא פגשה את לי גנג'י, שר האקולוגיה והסביבה של רפובליקת סין, את אריק סולהיים, מזכ"ל האו"ם לסביבה ואת קתרין מק'נה, שרת הסביבה של קנדה, שציינה בפני כהן את החשיבות של שיתוף הפעולה עם ישראל בנושא המים, כמי שמובילה לדבריה את התחום. 

גלית כהן ואריק סולהיים/  צילום: המשרד להגנת הסביבה
 גלית כהן ואריק סולהיים/ צילום: המשרד להגנת הסביבה

מפגשים בסין 2: העיצוב הישראלי בשיא האופנה 

פרופ' יולי תמיר, לשעבר שרת החינוך ובהווה נשיאת בית הספר להנדסה ועיצוב שנקר, שוהה בימים אלה בסין. תמיר הגיעה למדינה לרגל אירועי חגיגות 100 השנה לאוניברסיטה לאמנות ועיצוב הסינית (CAFA), כמי שמובילה תוכנית לימודים באחד מבתי הספר בתחום.

מלבד נציגת שנקר, הגיעו לאירוע גם נציגי מכללות ואוניברסטאות שונות בעולם, בהם: RCA - רויאל קולג' אוף ארט דיזיין מאנגליה; מכון האמנות בשיקגו; אוניברסיטת טוקיו ועוד. במסגרת החגיגות נחנך מרכז התרבות הגדול בעולם בבייג'ין, התקיימו כנסים וסיורים ועוד.

שיאו של הביקור היה כאשר CAFA העניקה תארי ד"ר כבוד לנציגים, בהם גם תמיר שקיבלה תואר כבוד מנשיא האוניברסיטה פרופ' פאן די אן. תואר זה יתווסף לתואר הפרופ' שתמיר נושאת ממילא. 

פאן די אן ויולי תמיר/  צילום: עדי תמיר
 פאן די אן ויולי תמיר/ צילום: עדי תמיר

צרו איתנו קשר *5988