גבאי: להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת פרשת הצוללות

יו"ר המחנה הציוני: "האנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה מואשמים בשוחד חמור שהוא בגידה בחיילי צה"ל; חייבת לקום מיד ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את כל הפרטים והמעורבים - והאם נתניהו ידע או התעלם מהשוחד שנרקם מתחת לאפו"

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי / צילום: טל שניידר
יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי / צילום: טל שניידר

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, קורא להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת פרשת הצוללות. "פרשת הצוללות היא פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה. האנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה מואשמים בשוחד חמור שהוא בגידה בחיילי צה"ל", אמר היום (שבת) גבאי. לדבריו, "זה לא רק סיפור פלילי, זה סיפור ביטחוני. לכן חייבת לקום מיד ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את כל הפרטים והמעורבים - והאם ראש הממשלה ידע או התעלם מהשוחד שנרקם מתחת לאפו".

אתמול (ו') אמר היועץ לביטחון לאומי לשעבר, ד"ר עוזי ארד, בראיון רדיו לתחנת 103FM, כי ההתנהלות של ראש הממשלה בנימין נתניהו גובלת בבגידה במדינה. "השאלה אם נתניהו ידע או לא ידע, לא נחקרה בצורה נמרצת", אמר ארד, "מכיוון שבדקה הראשונה היועץ המשפטי לממשלה הודיע כי נתניהו אינו חשוד. הוא הוצא מן המשוואה בדקה הראשונה".

ארד הוסיף כי העובדה ששני שרי בטחון ששירתו תחת נתניהו - אהוד ברק ומשה (בוגי) יעלון - אמרו שראש הממשלה חייב להתפטר, מחייבת להתייחס לנושא באופן מחמיר.

"אני נסמך עליהם ומצטרף לכך עם השיפוט האישי שלי, והם אמרו שיש פה דבר בגידה. המילה בגידה מכוונת לכך שהמשטרה לא כיוונה אל הנושא של מי נתן את ההוראה לגרמנים לספק למצרים כלי שיט יותר מתקדמים משהסכמנו בעבר".

ארד אמר "כאשר יש אמצעי שיט, ואתה מתיר את מכירתם מבלי להיוועץ עם האחראים לנושא - אתה בעצם נותן את ההיתר תוך הסתרתו מהגורמים האחראים. נשאלת השאלה למה בעצם זה הוסתר מחיל הים, ממערכת הביטחון ומשר הביטחון?".

לדברים החמורים הצטרף גם ראש הממשלה לשעבר ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, בראיון שהעניק בשישי בערב לתאגיד השידור "כאן".

"כל ילד בן 12 מבין מה קרה באמת - לא יכול להיות שנתניהו לא יודע משום דבר. המשטרה חוקרת את מה שמתירים לה - היועמ"ש הודיע מראש שאין בפרשה עניין פלילי. אני מעריך שגם היועמ"ש וגם כמה עיתונאים נקראו אל אנשים בכירים במדינה והסבירו להם שאם נתניהו יופלל, ייגרם נזק בלתי הפיך לביטחון המדינה".

"היועמ"ש לא נתן לחקור שישראל אישרה למכור למצרים צוללות מתקדמות. יש פה עבירה שמחייבת לחקור באזהרה את ראש הממשלה. מישהו הילך אימים על היועמ"ש", אמר ברק.

צרו איתנו קשר *5988