מניית אס.אר. אקורד של עדי צים מזנקת לאחר שהרווח הנקי עלה ביותר מ-40% ברבעון השלישי

הכנסות המימון של אס.אר. אקורד, העוסקת בניכיון צ'קים, הגיעו ברבעון השלישי ל-18.8 מיליון שקל - קפיצה של 48% לעומת הרבעון המקביל, על רקע הצלחת החברה להגדיל את מסגרות האשראי בבנקים ואצל נותני אשראי אחרים

עדי צים, בעל השליטה באס.אר אקורד / צילום: יח"צ
עדי צים, בעל השליטה באס.אר אקורד / צילום: יח"צ

חברת אס.אר. אקורד , הפועלת בתחום ניכיון צ'קים ונמצאת בשליטת איש העסקים עדי צים, הציגה היום (ב') תוצאות חזקות לרבעון השלישי ותשעת החודשים הראשונים של 2018.

מניית אס.אר.אקורד עלתה קרוב ל-40% בחצי שנה
 מניית אס.אר.אקורד עלתה קרוב ל-40% בחצי שנה

הכנסות המימון של החברה הגיעו ברבעון האחרון לכ-18.8 מיליון שקל, קפיצה של 48% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. זאת, על רקע הצלחת החברה, שאותה מוביל המנכ"ל אודי ניר, להגדיל את מסגרות האשראי בבנקים ואצל נותני אשראי אחרים.

תוצאות אס.אר.אקורד ברבעון השלישי
 תוצאות אס.אר.אקורד ברבעון השלישי

במקביל לקפיצה בהכנסות, הוצאות המימון ועלויות הריבית של החברה גדלו ב-38% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו בכ-3.4 מיליון שקל, בעיקר בשל הכפלת היקף האשראי שהחברה נוטלת מבנקים וגופים אחרים מכ-107 מיליון שקל בסוף ספטמבר 2017 לכ-214.4 מיליון שקל בסוף ספטמבר השנה.

בשורה התחתונה הציגה אס.אר אקורד צמיחה של 41% ברווח הנקי שהגיע לכ-9.2 מיליון שקל ברבעון.

את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה החברה עם גידול של 32% בהכנסות המימון לעומת התקופה המקבילה אשתקד, לרמה של כ-48 מיליון שקל. הוצאות המימון ועלויות הריבית גדלו בתקופה זו ב-34% והגיעו לכ-9.7 מיליון שקל, ובשורה התחתונה דיווחה החברה על עלייה של 21.3% ברווח הנקי שהגיע לכ-23.3 מיליון שקל.

ההון העצמי של אס.אר. אקורד עמד בסוף ספטמבר על כ-117 מיליון שקל כך שהתשואה על ההון הגיעה, בחישוב שנתי, לכ-26%.

בהתאם למדיניותיה, חלוקה של לפחות 40% מהרווח מדי רבעון, החברה הודיעה כי תחלק דיבידנד בהיקף של 4 מיליון שקל בגין רווחי הרבעון השלישי. ביחד עם הדיבידנד הזה מגיע סך התשלומים של החברה לבעלי מניותיה ל-12 מיליון שקל מתחילת השנה. הבעלים עדי צים, המחזיק ב-86.5% מההון, קיבל כ-10.4 מיליון שקל.

בתגובה לדוחות זינקה היום מניית החברה בכ-10% במחזור ער והשלימה עלייה של קרוב ל-40% בחצי השנה האחרונה. שוויה של החברה בבורסה הגיע לכ-250 מיליון שקל.

אס.אר. אקורד הצטרפה לבורסה לפני כ-4 וחצי שנים לאחר באמצעות מיזוג לתוך השלד הבורסאי של שרם פודים קלנר - בעבר אחת מחברות ההשקעה הבולטות בישראל. עדי צים, לשעבר הבעלים של רשת הסופרמרקטים "כמעט חינם" (ביחד עם אחיו רני צים), רכש את השליטה בשלד הבורסאי ב-2014 ויצק לתוכה פעילות של ניכיון צ'קים. 

צרו איתנו קשר *5988