מסבון לגלידות: רונן זוהר מונה למנכ"ל גלידות פלדמן

מי שינהל את חברת הגלידות הוא רונן זוהר, מי ששימש עד לפני פחות משנה כמנכ"ל של רשת סבון והוביל אותה לאקזיט כשנמכרה לפני שנתיים לקבוצת איב רושה הצרפתית

רונן זוהר / צילום: לם וליץ סטודיו
רונן זוהר / צילום: לם וליץ סטודיו

חצי שנה אחרי שגרין לנטרן רכשה את השליטה בגלידות פלדמן, כעת היא ממנה מנכ"ל חדש ליצרנית הגלידות. מי שינהל את חברת הגלידות הוא רונן זוהר, מי ששימש עד לפני פחות משנה כמנכ"ל של רשת סבון והוביל אותה לאקזיט כשנמכרה לפני כשנתיים לקבוצת איב רושה הצרפתית.

בעבר שימש זוהר בתפקידים שונים בחטיבות השיווק בשטראוס ויוניליוור, כך שעולם הגלידות והממתקים אינם זרים לו. ביוניליוור שימש זוהר כמנהל שיווק ואחראי על הפיתוח בגלידות שטראוס, ובהמשך כאמור הגיע לסבון ב-2009.

לפני כחצי שנה רכשה קרן גרין לנטרן את השליטה ביצרנית הגלידות פלדמן לפי שווי של כ-65 מיליון שקל. הקרן, בניהולו של ריצ'י הנטר, יוסף אליאש ודני בן דרעי, רכשה - ביחד עם קבוצת משקיעים נוספים, בהם דיסקונט קפיטל, זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט (19%), או.אר.טי טכנולוגיות ומחלקת ההשקעות הריאליות של WM Integrated Wealth Management (פאמילי אופיס) בהובלת גיא הלפרין - את מלוא ההחזקות בחברת הגלידות שבבעלות משפחת שלו. משפחת הבעלים רכשה בחזרה באמצעות קרן כ-10% ממניות החברה בחזרה, והם ממשיכים לשמש בתפקידים בחברה.

על-פי הערכות בשוק, מחזור המכירות של גלידות פלדמן עמד ב-2017 על 75 מיליון שקל, צמיחה של 8% ביחס ל-2016.

חברת "הגלידות של פלדמן" נוסדה בשנת 1945 על-ידי פדיה וברכה פלדמן ז"ל, כשבבית הקפה "קפולסקי" של המשפחה החליט פדיה פלדמן ז"ל להתחיל למכור גלידות מעשה ידיו. מפעל הגלידות של פלדמן הוקם על שטח של 5 דונם, ושם החברה שניתן הוא "פלקו בע"מ" - גלידות פלדמן, קיצור של פלדמן קומפני.

כיום יש לחברה קו מוצרים רחב לשוק הפרטי, לבתי העסק ולשוק המוסדי המונה כ-200 מוצרים שונים, כשבנוסף היא מוכרת ברשת עצמאית שמונה 75 חנויות משווקים מורשים ברחבי הארץ. לחברה יש כ-14 מפיצים עצמאיים ו-5 משאיות בבעלותה.

צרו איתנו קשר *5988