נתיבי איילון לכיוון דרום ייחסמו לתנועה החל מיום שישי ועד שבת

משטרת ישראל הודיעה היום כי בעקבות עבודות תשתית על גשר יהודית החל מיום שישי הקרוב בשעה 17:00 ועד יום שבת, 9.2, בשעה 17:00, ייחסמו לתנועה נתיבי איילון לכיוון דרום (כביש 20), ממחלף השלום ועד מחלף לה גווארדיה

גשר יהודית /  הדמיה: חן אדריכלים
גשר יהודית / הדמיה: חן אדריכלים

בעקבות עבודות תשתית על גשר יהודית החל מיום שישי הקרוב בשעה 17:00 ועד יום שבת, 9.2, בשעה 17:00, ייחסמו לתנועה נתיבי איילון לכיוון דרום (כביש 20), ממחלף השלום ועד מחלף לה גווארדיה, כך מודיעה היום (ד') משטרת ישראל.

עוד מעדכנת המשטרה כי התנועה בכביש 20 תופנה לעלייה במחלף השלום לתוך תל אביב ומשם תתאפשר הירידה בחזרה לאיילון דרום דרך מחלף לה גווארדיה. בנוסף, ייתכנו חסימות במחלפים הסמוכים.

הבאים מצפון על כביש 20 יוכלו לפנות לכביש 5 ומשם לכביש 4 לכיוון דרום, או לחילופין יוכלו לנסוע דרך כביש 2 (דרך נמיר) לכיוון דרום.

כביש איילון צפון יפעל כבשגרה וללא כל שינוי.

"משטרת ישראל נערכת לחסימת הכביש והפניית התנועה לצירים חלופיים. לנוחיותכם חסימות הכבישים יעודכנו באמצעות אפליקציית WAZE", נכתב בהודעת דוברות המשטרה.

נזכיר כי לצורך הקמת הגשר נדרשים שישה סופי שבוע בהם ייחסמו נתיבי איילון למשך 24 שעת, ומחר זאת תהיה הפעם השנייה.

גשר יהודית, שמיועד להולכי רגל ורוכבי אופניים, עתיד לעבור מעל נתיבי איילון במטרה לחבר בין שדרות יהודית בשכונת מונטיפיורי בתל אביב לבין מגדלי אלון במערב העיר.

העבודות היו אמורות להתחיל לפני חצי שנה, אך בוטלו בשל ההתנגדות של הסיעות החרדיות לחילול שבת. כזכור כדי לבצע את הנפת הפלדות נדרשת חסימה מלאה של נתיבי איילון למשך 24 שעות - דבר שאינו מאפשר את ביצוע העבודות בלילות ומחייב עבודות בסופי שבוע כאשר התנועה דלה יותר.

שר התחבורה ישראל כ"ץ הורה להקפיא את תחילת העבודות שדרשו סגירה הרמטית של נתיבי איילון במשך שישה סופי שבוע רצופים. בתגובה לכך עתרה עיריית תל-אביב לבג"ץ ודרשה משר התחבורה להסביר מדוע יש להקפיא את העבודות. השבוע הודיעה העירייה לבג"ץ כי כל האישורים הנדרשים לביצוע העבודות התקבלו, כולל האישור לביצוע העבודות בשבת.

הפרויקט הקמת גשר יהודית החל את דרכו לפני עשור, כאשר הרעיון המרכזי של המתכננים היה לחזק את הקשר בין מזרח ודרום תל-אביב לבין מרכז העיר. הקמתו אמורה לעודד שימוש באופניים והליכה ברגל. כמו כן, הדבר צפוי לאפשר לתושבי רמת-גן וגבעתיים להגיע ללא רכב למרכז תל-אביב ובכך להפחית את מספר כלי הרכב בתוך גוש דן.

צרו איתנו קשר *5988