מנכ"ל אסם, אבי בן-אסאייג: "החלום שלנו – במבה בכל סופר בארה"ב"

התינוק של במבה עובר לדרום: אסם חונכת מפעל במבה בקריית גת בהשקעה של 200 מיליון שקל, שיאפשר לה להכפיל את קצב הייצור • יו"ר אסם, דן פרופר: "אסם ונסטלה ימשיכו להשקיע בפיתוח התעשייה בישראל" • נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש: "קמפיין נגד מזון מעובד כמו במבה זה לצאת נגד עשרות אלפי מקומות עבודה"

מנכ"ל אסם, אבי בן-אסאייג, בהשקת מפעל הבמבה בקריית גת / צילום: שני מוזס
מנכ"ל אסם, אבי בן-אסאייג, בהשקת מפעל הבמבה בקריית גת / צילום: שני מוזס

"החלום שלנו - במבה בכל סופר בארה"ב" - כך אמר הבוקר (ג') מנכ"ל אסם, אבי בן-אסאייג, באירוע פתיחת מפעל הבמבה החדש של הקבוצה בקריית גת. לדבריו, החודש החלה אסם למכור במבה בענקית הקמעונאות וולמארט, ובהמשך החברה מקווה להתרחב לרשתות קמעונאות נוספות בארה"ב ובאירופה.

חברת אסם חונכת היום מפעל במבה חדש בקריית גת. המפעל, השלישי שלה בעיר קריית גת, הוקם בהשקעה של כ-200 מיליון שקל, על שטח של 16 אלף מ"ר ויעסיק כ-150 עובדים. במהלך השנה ייפתח בסמוך למפעל גם מרכז מבקרים חדש. 

"בזכות המפעל שאנו חונכים היום, נוכל להגביר את כושר הייצור פי שניים ולספק את הביקושים בארץ והתעוררות הביקושים לבמבה בארה"ב", מוסיף בן-אסאייג.

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, תקף בחניכת המפעל של אסם את היחס של שרים בממשלה אל תעשיית המזון הישראלית. לדבריו, "קמפיין נגד מזון מעובד כמו במבה או אחרים זה לצאת נגד עשרות אלפי מקומות עבודה בישראל".

במבה
 במבה

בכך התייחס ברוש לקמפיין של משרד הבריאות נגד מזון מעובד שעלה לאוויר בימים האחרונים. ברוש הודה לשר הכלכלה אלי כהן שהגיע לאירוע, אך במקביל עקץ את ההתנהלות של ראש מפלגתו שר האוצר משה כחלון, ורמז למתקפה של השר נגד תנובה בימים האחרונים, מאז שהתברר שהמדינה לא תגבה את עמדתו למנוע את ייקור מוצרי החלב המפוקחים.

היקף הייצור יוכפל לכמיליון שקיות במבה ביום

המפעל יאפשר לאסם, בשלב הראשון, להכפיל את היקף הייצור לכמיליון שקיות במבה ביום, ובהמשך לכ-1.5 מיליון שקיות. לפי בן-אסאייג, הגדלת כושר הייצור תאפשר אספקה של "הביקוש הגובר לבמבה בישראל והתעוררות הביקושים לבמבה בארה"ב".

המפעל החדש מצטרף למעשה לקריית מפעלי הייצור של החברה בקריית גת, הכוללים את מפעלי צבר ובונז'ור שכבר פועלים בה, ובסך-הכול תעסיק אסם בעיר ובסביבותיה כ-600 איש.

כבר למעלה מ-30 שנה אסם משווקת את מוצריה לשוק הכשר בארה"ב ובאירופה באמצעות אסם ארה"ב ואסם אנגליה. ב-2018 התחיל שיווק הבמבה לרשתות קמעונאיות מחוץ לשוק הכשר בארה"ב, ואחרי שהחלה במכירת במבה לענקית הקמעונאות האמריקאית וולמארט, בחודשים הקרובים תחל לספק במבה למספר רשתות קמעונאיות ופארמים נוספים בארה"ב.

חטיף הבמבה מעורר עניין מיוחד בצפון אמריקה בעקבות המלצות המכון הלאומי לבריאות בארה"ב, שפרסם בינואר 2017 המלצה עבור תינוקות בעלי נטייה לאלרגיה, לחשוף אותם למוצרי בוטנים בכדי להקטין את הסיכון לפתח אלרגיה לבוטנים, כחלק מטיפול מונע בליווי רפואי, תוך שהוא מציין ספציפית את במבה של אסם כמוצר טוב לחשיפה שכזו. בעקבות זאת ה-FDA איפשר לסמן המלצה ברוח זו על מוצרים המכילים בוטנים.

בן-אסאייג התייחס גם למעורבותה של נסטלה בהקמת המפעל ואמר: "הדרך בה נסטלה מלווה את תהליך תכנון והקמת המפעל, וההשקעה המשמעותית שלה בו, מעידות על מידת מחויבות גדולה בין אסם ונסטלה ועל האמון האדיר של נסטלה באסם. זוהי דרך המבטיחה את המשך פיתוחה של התעשייה בישראל ואת מיצובה של אסם כאחד הארגונים המובילים של נסטלה בעולם". 

דן פרופר, יו"ר אסם, אמר בטקס: "כשהמצאנו את הבמבה לפני 55 שנים, לא שיערנו שהיא תהפוך להיות החטיף הנמכר ביותר בישראל ותעורר עניין כה רב גם בחו"ל. לאורך השנים במבה התחדשה כל הזמן, והתינוק שהפך לאייקון ישראלי עושה חייל בארץ ובחו"ל. אנחנו חונכים היום מפעל חדש ומגשימים הלכה למעשה את המחויבות של אסם ונסטלה להשקיע בפיתוח התעשייה בישראל ולהרחיב את מכירות במבה בעולם".

באירוע השתתפו שר הכלכלה, אלי כהן; נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש; וראש עיריית קריית גת, אבירם דהרי. 

צרו איתנו קשר *5988