ביהמ"ש אישר למחסני השוק את רכישת קואופ; רמי לוי על העסקה שלא קרתה: "מי שהפסיד הם הצרכנים"

בית המשפט החליט כי מחסני השוק שבעלות המשפחות כהן ונעמן תרכוש את רשת הקואופ מידי הנאמנים בסכום של 128.5 מיליון שקל • רמי לוי בתגובה ראשונה: "הצרכנים ימשיכו לקנות יקר"

קואופ שופ / צילום: אביבה גנצר
קואופ שופ / צילום: אביבה גנצר

רשת מחסני השוק היא הבעלים החדשים של רשת הקואופ: על רקע הפערים מול ועד העובדים, רמי לוי משך את הצעתו לרכישת הקואופ, ואנשיו עזבו את הדיון בבית המשפט. לפיכך, רשת מחסני השוק שבבעלות משפחת כהן ונעמן הפכה לרוכשת הזוכה - כך קבע היום (ג') שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אלכסנדר רון.

מחסני השוק תשלם עבור הרשת שנכנסה להקפאת הליכים לפני מספר חודשים סכום של כ-128.5 מיליון שקל, כשהתמורה הכוללת תסתכם בכ-148 מיליון שקל. השופט רון אמר בתום הדיון הממושך: "אני רוצה לאחל הצלחה למחסני השוק, תצא החלטה מסודרת".

במהלך הדיון מחסני השוק הוסיפה סכום של 8 מיליון שקל להצעה האחרונה שהגישה. גם ועד העובדים, שחתם על הסכם קיבוצי מול הרוכשת, וגם הכונס הרשמי (כנ"ר) המליצו לבית המשפט לאשר את העסקה עם מחסני השוק.

רמי לוי אמר בשיחה עם "גלובס" על העסקה שלא קרתה: "ניסיתי לקחת עסק כושל ולהביא אותו למצב שהצרכנים והעובדים יהיו מרוצים, והייתי נכון להשקיע בו סכום של 200-250 מיליון שקל, אבל הנאמנים לא הלכו אתי יד ביד. ההרגשה שלי לא הייתה טובה, ולכן משכנו את ההצעה. אנחנו היינו מחוללים תחרות ומורידים מחירים - מי שהפסיד מהמצב הזה הם הצרכנים שימשיכו לקנות יקר".

לפי הדוח שהגישו נאמני הקואופ, עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, לפני הדיון, הפער בין הצעתו של רמי לוי לבין ההצעה של רשת מחסני השוק עמד על כ-28 מיליון שקל. בין המציעות הנוספות שביקשו לרכוש את הקואופ לאחר שנקלעה להקפאת הליכים נמנות הרשתות זול ובגדול, ויקטורי ופרשמרקט.

במהלך הדיון השופט רון איפשר לנציגי רמי לוי התדיינות נוספת עם העובדים בניסיון להגיע להבנות בנוגע לחתימה על הסכם קיבוצי, אולם גם הניסיון הזה לא צלח. מוקדם יותר היום ביקש רמי לוי לדחות את הדיון בהכרעה מי תרכוש את רשת הקואופ, מתוך כוונה לאפשר לו הארכת זמן לטובת ניהול משא-ומתן מול ועד העובדים. עם זאת, נראה כי הפערים בין אנשיו של לוי לבין נציגי ועד העובדים נותרו עמוקים.

בהודעת דואר אלקטרוני שנשלחה אמש (ב') על-ידי באת-כוחו של הוועד, עו"ד גלילה הורנשטיין, ליועץ המשפטי של רשת רמי לוי שיווק השקמה, רן אפרתי, היא מתארת כי לוי עצמו פוצץ את הפגישה, שהסתיימה במבוי סתום. "אמרתם לנו שתחזרו אלינו עם תשובה, אבל לא אמרתם מתי. למען הסר ספק, וכפי שברור לכם, ככל שתבקשו לחתום על הסכם קיבוצי, יהיה צורך לנהל עליו משא-ומתן", כתבה עו"ד הורנשטיין.

עו"ד עדי חכמון ייצגה את מחסני השוק בעסקה.

אורי צרפי, יו"ר ועד עובדי הקואופ, מסר הערב: "אנחנו מברכים על החלטתו של השופט אלכסנדר רון, שקיבל החלטה אמיצה כשטובת העובדים עמדתה לנגד עיניו. מחסני השוק הייתה החברה היחידה שניהלה איתנו משא-ומתן רציני וחתמה עם העובדים על הסכם קיבוצי. מי שאחראי להשגת ההסכם הקיבוצי עם מחסני השוק הם עורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין ממשרד עו"ד הורנשטיין, וראובן פרי, נציג ההסתדרות".

נאמני הקואופ, רו"ח חן ברדיצ׳ב ועו"ד שלמה נס, מסרו הערב: "אנו מברכים את השופט אלכסנדר רון על שהוביל הליך מקצועי, מהיר, ענייני ויעיל לטובת הנושים, העובדים וחברי האגודה. ברצוננו לאחל הצלחה לבעלי רשת מחסני השוק, בתקווה להמשך שגשוג חנויות רשת הקואופ ושמירת מקום עבודתם של העובדים. כמו כן, אנו מודים לנציגי הממונה על התחרות, שנרתמו ואפשרו את מכירת הרשת במהירות האפשרית תוך התחשבות במצב החירום אליו נקלעה הרשת".

צרו איתנו קשר *5988