כדי לממן את הרכישה של Harris: אלביט מערכות גייסה 665 מיליון שקל בהנפקה פרטית

אלטשולר שחם, הפניקס, כלל, הראל ומיטב דש רכשו במצטבר כ-3.2% מהון המניות של אלביט • החברה הודיעה לפני שבוע על רכישת חטיבת ראיית הלילה של האריס האמריקאית ב-350 מיליון דולר • המניה מזנקת 3.5% במחזור מסחר ער בבורסת ת"א

בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט / צילום: תמר מצפי
בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט / צילום: תמר מצפי

החברה הביטחונית אלביט מערכות, שהודיעה לפני כמה ימים על רכישה שלישית תוך שנה, גייסה סכום של 665 מיליון שקל בהנפקה פרטית, במטרה לממן את הרכישה.

ההנפקה בוצעה במחיר של 472 שקל למניה (כ-132 דולר), הנחה של כ-3.5% על מחיר הנעילה של המניה שלשום בבורסה. המניה מזנקת כעת ב-3.5% במחזור מסחר ער בבורסת ת"א. 

את ההנפקה הוביל ברק קפיטל חיתום בניהולו של צביקה מנס. המשתתפים בהנפקה הם גופים מוסדיים מישראל: אלטשולר שחם, הפניקס, כלל, הראל ומיטב דש, אשר רכשו במצטבר כ-1.4 מיליון מניות אלביט, שיהוו כ-3.2% מהון המניות של אלביט . החברה נסחרת בנאסד"ק ובבורסה בת"א לפי שווי שוק של 5.7 מיליארד דולר.

דריסת רגל בשוק ראיית הלילה

בסוף 2018 היו לאלביט בקופה כ-225 מיליון דולר במזומנים והשקעות לטווח קצר, מול חוב לטווח קצר בהיקף של כ-271 מיליון דולר (אשראי בנקאי וחובות למחזיקי אג"ח).

אלביט, המנוהלת על-ידי בצלאל (בוצי) מכליס, הודיעה לפני כשבוע על רכישת חטיבת ראיית הלילה של חברת Harris האמריקאית בעסקה של 350 מיליון דולר, לאחר שרכשה בשנה החולפת את Universal מארה"ב ב-120 מיליון דולר ואת תעש בתמורה ל-1.9 מיליארד שקל.

פעילות ראיית הלילה של האריס ממוקמת בווירג'יניה, והיא מפתחת, מייצרת ומספקת טכנולוגיות בתחום לצבא ארה"ב ולצבאות אחרים, וכן לשוק ביטחון המולדת. על פי הערכות, הרכישה הצפויה של חטיבת מערכות ראיית הלילה של האריס בידי אלביט תאפשר לאחרונה דריסת רגל משמעותית בשוק זה, תוך שימת דגש על השוק האמריקאי. אשתקד הסתכמו המכירות של אותה חטיבה בהאריס בכ-150 מיליון דולר. 

צרו איתנו קשר *5988