ריקול בפישר-פרייס בעקבות מותם של עשרות תינוקות

דוח מיוחד קישר בין נדנדה מסוג Rock 'n Play למותם של 32 תינוקות, מאז יצאה לשוק בשנת 2009 • פישר-פרייס הסכימה לריקול מרצון אך עמדה על כך שהמוצר בטיחותי, ושהתינוקות התגלגלו ממנו כאשר לא היו חגורים או בנסיבות אחרות

פישר-פרייס / צילום: REUTERS, Cheryl Ravelo
פישר-פרייס / צילום: REUTERS, Cheryl Ravelo

חברת פישר-פרייס, יצרנית הצעצועים האמריקאית וחברת-הבת של מאטל, הודיעה על ריקול של 5 מיליון נדנדות-טרמפולינה מדגם רוק אנד פליי (Rock 'n Play), לאחר שנמצא קשר בין המוצר למותם של עשרות תינוקות.

נדנדת רוק אנד פליי של פישר פרייס / צילום מהרשת
 נדנדת רוק אנד פליי של פישר פרייס / צילום מהרשת

הריקול הוכרז אתמול (ו') על-ידי ועדת הגנת הצרכן של ארה"ב (CPSC). באתר האינטרנט שלה כתבה הוועדה כי לפחות 30 תינוקות נפטרו בנדנדה מאז יצאה לשוק בשנת 2009.

חברת מאטל אישרה את הריקול אך עמדה על כך שהמוצר בטיחותי, ושהתינוקות התגלגלו ממנו כאשר לא היו חגורים או בנסיבות אחרות.

"למרות שאנו עומדים מאחורי הבטיחות של כל המוצרים שלנו, לאור האירועים עליהם דווח, שבהם נעשה שימוש במוצר בניגוד לאזהרות והוראות בטיחות, החלטנו ביחד עם ועדת בטיחות המוצר לצרכן כי ריקול מרצון הוא הרעיון הטוב ביותר", נמסר מטעם החברה.

להערכת הוועדה, בריקול ייאספו בסביבות 4.7 מיליון נדנדות. כל מי שרכש את הדגם צריך להפסיק מיידית את השימוש במוצר ולפנות לחברת פישר-פרייס לקבלת החזר כספי.

מוקדם יותר השבוע, האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP) דחקה בקיום ריקול של המוצר ומיתגה אותו כ"קטלני". "כאשר הורים רוכשים מוצר לתינוק או לילד שלהם, רבים מניחים שאם הוא נמכר בחנות, הדבר אומר שהוא בהכרח בטוח לשימוש, וכאמור, זה לא המקרה", אמר נשיא האקדמיה קייל יאסודה.

עוד דיווחה האקדמיה על דוח של מגזין Consumer Consumer Report בארה"ב, אשר קישר את המוצר ל-32 מקרים של תמותת תינוקות.

בשנת 2010 ביצעה החברה ריקול לכ-11 מיליון צעצועים מכ-50 סוגים שונים, בהם גם תלת-אופנים וכיסאות מוגבהים, על רקע דיווחים על פציעות כתוצאה משימוש בהם.

בקיץ 2007 נדרשה החברה לבצע ריקול ל-21 מיליון צעצועים בשל חשש לפגיעה בבריאות בגלל עופרת בצבע בו היו צבועים.

צרו איתנו קשר *5988