העיקר זה הנוסטלגיה? חיים כצמן אירח בראנצ' בכיכר דיזנגוף בתל אביב

וגם: בריזה תל אביבית ומסיבה פולנית: מי חגגו 90 לחברת התעופה לוט? • בגלל הנפש: פרס מורטון א. רודרמן הוענק למייקל פלפס • 
אף פעם לא מאוחר מדי: נתי ודבי סיידוף חוגגים "וודסטוק" באל.איי • הרשת החברתית

ירון אשל, חיים כצמן וגבי רוטר / צילום: ויקטור לוי
ירון אשל, חיים כצמן וגבי רוטר / צילום: ויקטור לוי

את בוקר יום שישי פתח חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל גזית גלוב, בכיכר דיזנגוף. כצמן אירח במתחם קולנוע רב חן המיתולוגי הסמוך לכיכר, שלל מוזמנים למה שהוגדר כ"בוקר ישראלי" לציון רכישת המבנה בו שוכן הקולנוע מחברת תיאטראות ישראל, רכישה שבוצעה כבר בשנת 2018 בעלות אותה ניתן להעריך בכ-80-70 מיליון שקל.

לאורחיו סיפר כצמן כי הקולנוע נמצא "במרחק של 10 דקות מהבית בו גדלתי, ולכן מדובר בסגירת מעגל. אני זוכר את כל האירועים שקרו בו, הטובים וגם את הפחות טובים. זו בדיוק תל אביב הישנה והטובה שאני רוצה לשמר ולראות אותה גדלה". הוא אף ציטט את היוצר נתן אלתרמן שכתב על העיר "ישנן יפות יותר ממנה, אך אין יפה כמוה". על הרכישה הוא אמר כי "נכס זה דוגמה לסוג הנכסים שאנחנו בגזית גלוב רוצים לרכוש". הוא התייחס לפרסומים אודות הכוונה לשנות את יעודו של המבנה ואמר כי "אם להודות בכנות, אני עוד לא יודע מה יהיה. בכוונתנו לשמר את הבניין ואת אופיו הייחודי כמתחם בילוי וקולנוע. בהחלט נשמר ונכבד את העבר ואת מה שהמקום מייצג". כך או כך, בשלב זה ימשיך המבנה לשמש כקולנוע.

באו לחגוג: דורי סגל, לשעבר מנכ"ל גזית גלוב והיום דירקטור בקבוצה; ירון אשל, מנכ"ל הקבוצה; עדי ימיני, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים; רביב ברוקמאייר, מנכ"ל קבוצת גולף; הזמר והיוצר דני סנדרסון; הח"כ לשעבר אופיר פינס פז ורעייתו אורלי; נאוה ברק, נשיאת עמותת עלם ובן זוגה עו"ד שלום זינגר; אבי אדרי, מנכ"ל מתחמי הסינמה סיטי; רמי שביט, הבעלים של המשביר לצרכן ורעייתו טל רון; אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים; גבי רוטר, מנכ"ל משותף ובעלי קסטרו; תא"ל במיל' גיורא ענבר; ראובן אבלגון, מייסד ויו"ר רוסאריו קפיטל; ואחרים.

רמי שביט וטל רון / צילום: ויקטור לוי
 רמי שביט וטל רון / צילום: ויקטור לוי

אבי יעקובוביץ וגיורא ענבר / צילום: ויקטור לוי
 אבי יעקובוביץ וגיורא ענבר / צילום: ויקטור לוי

ראובן אבלגון ורביב ברוקמאייר / צילום: ויקטור לוי
 ראובן אבלגון ורביב ברוקמאייר / צילום: ויקטור לוי

 

בריזה תל אביבית ומסיבה פולנית: מי חגגו 90 לחברת התעופה לוט? 

על רקע חוף ימה של תל אביב פתחו הבוקר בכירי ענף התיירות והתעופה את השבוע במרפסת מלון הילטון. זאת, לרגל חגיגות ה-90 לחברת התעופה הפולנית - לוט.

הדובר המרכזי שמשך את עיקר תשומת הלב היה שגריר פולין בישראל, מארק מגירובסקי, שכיכב בכותרות לאחרונה בשל נסיבות חגיגיות פחות: לפני כשבוע הותקף מגירובסקי בפתח השגרירות הפולנית בתל אביב, והתוקף בן ה-65 נעצר. התקיפה התרחשה על רקע המחאה המחריפה בפולין בדבר מתן פיצוי ליהודים שנכסי משפחותיהם נגזלו במלחמת העולם ה-2. מחאה שגם הובילה לכך שממשלת פולין ביטלה ביקור של משלחת ישראלית שהייתה אמורה לצאת לוורשה.

מגירובסקי בחר שלא להתייחס לאירועים המדיניים. הוא סיפר שקרא מאמר בעיתון בריטי על יתרונות השמים הפתוחים בתעופה. "זה מה שלוט עשתה במסגרת היחסים הקרובים שלה עם ישראל, יחסים שאפשרו גם להתמודד עם דעות קדומות. ככל שיגדל מספר המבקרים הישראלים בפולין זה יטיב עם עתיד היחסים בין שתי המדינות", הוא אמר.

לוט מפעילה 21 טיסות שבועיות בין תל אביב לשבעה יעדים בפולין. החברה הכפילה את צי מטוסיה מ-40 לכ-80 כשמספר הטסים בקוויה מתל אביב נמצא בעלייה וב-2018 הוא הסתכם ב-250 אלף נוסעים. לשכת התיירות הפולנית אף הכפילה את תקציב השיווק שלה לישראל ביחס לשנה שעברה והיא תקבל חיזוק נחמד ופוטוגני: גידי גוב וישראל אהרוני יצלמו את העונה הבאה של "המסע המופלא של אהרוני וגידי" בעיר קרקוב, שגם אליה יש טיסות ישירות מתל אביב.

נהנו מהבריזה: אפרים פורטיס, מנכ"ל ונשיא אופן סקיי המייצגת את לוט בישראל; אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות; קובי זוסמן, מנכ"ל יאטא ישראל; חני סובול, מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות; עידית פדן, מנכ"לית אופקים נסיעות ותיירות; אפרים קרמר, מנכ"ל אשת טורס; מיכאל פיג'וט, המנהל המסחרי של לוט אירליינס שהחליף את המנכ"ל שביטל הגעתו. היום גם חל יום האם בפולין - לתשומת לב האימהות הפולניות באשר הן.

אפרים פורטיס, אמיר הלוי, מארק מגירובסקי ומיכאל פיג'וט / צילום: חן גלילי
 אפרים פורטיס, אמיר הלוי, מארק מגירובסקי ומיכאל פיג'וט / צילום: חן גלילי

בגלל הנפש: פרס מורטון א. רודרמן הוענק למייקל פלפס

מייקל פלפס, שחיין העבר והאלוף האולימפי, קיבל ביום רביעי האחרון את פרס מורטון א. רודרמן, בטקס שנערך במלון "ארבע העונות" בבוסטון. הפרס, על שמו של מייסד הקרן ובסך 100 אלף דולר, הוענק לפלפס הנחשב לאחד מהספורטאים הטובים בכל הזמנים, על-ידי קרן משפחת רודרמן, המקדמת שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה בישראל ובארה"ב. את הפרס קיבל פלפס לאות הוקרה על תרומתו לקידום השיח בנושא שילוב אנשים עם מוגבלות נפשית, ועל כך ששיתף את התהליך האישי שעבר. בשנת 2017 חשף פלפס את העובדה שסבל מדיכאון וחרדה, ומשום כך בחר להעלות למודעות את חשיבות הטיפול בבריאות הנפש.

"בעצם השיתוף בסיפורו האישי ובאתגרים הנפשיים עמם הוא מתמודד, פלפס מדגים את החשיבות שבקבלת עזרה בעת הצורך עבור כל אדם הזקוק לכך; הוא מדבר בפתיחות על העזרה המקצועית שקיבל שהצילה את חייו, ומעודד אחרים לבקש עזרה כשהם מרגישים שהם זקוקים לה. בעולם בו עדיין קיימת בושה וסטיגמה סביב נושא זה, המנהיגות של פלפס והלגיטימציה שהוא נותן למוגבלות נפשית הינה קריטית", נאמר בנימוקי ועדת הפרס.

"המנהיגות של פלפס משפיעה באופן חיובי על חייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם, המתמודדים עם קשיים נפשיים", הסביר ג'יי רודרמן, נשיא קרן משפחת רודרמן באירוע. פלפס לקח חלק בפאנל שאלות ותשובות של 20 דקות לצד ג'יי ושירה רודרמן, נשיא ומנכ"לית הקרן. "עבורי היכולת להציל אדם אחד, חמישה, עשרה או מיליון איש משמעותית הרבה יותר מזכייה במדליית זהב. המדליות שלי לא מגדירות אותי אלא המשימה שעומדת בפנינו כעת", הוא אמר.

משפחת רודמן ומייקל פלפס (שני מימין) / צילום: סינדי לו
 משפחת רודמן ומייקל פלפס (שני מימין) / צילום: סינדי לו

אף פעם לא מאוחר מדי: נתי ודבי סיידוף חוגגים "וודסטוק" באל.איי

אף פעם לא מאוחר לחגוג את יום העצמאות: בזמן שציינו כאן בישראל, בדרכים שונות, את ל"ג בעומר, חגג בשבוע שעבר נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי, את יום העצמאות ה-71 לישראל, על אדמת לוס אנג'לס.

סיידוף, המוכר כמי שתומך בארגונים פרו-ישראליים, הוא חבר בחבר המנהלים של IAC, ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית. כבר כמה חודשים שסיידוף פועל כיו"ר פסטיבל חגיגות העצמאות. יחד עם רעייתו דבי סיידוף, הוא תרם כ-3 מיליון שקל למסיבה בה השתתפו 30 אלף חוגגים, כשהפעם מדובר היה בפסטיבל בנוסח "וודסטוק" בסגנון ישראלי, הכולל מאכלים ישראליים והופעה של הזמר ליאור נרקיס, אליו הצטרף בשירה גם סיידוף עצמו.

באירוע השתתפו גם נציגי עמותות וארגונים ישראליים, בהם: גדולים מהחיים, שבוע ישראלי, ארגון ידידי צה"ל, מגן דוד אדום, העמותה לרווחת חיילים בודדים, ועוד. במקום אף נערך טורניר כדורסל בהשתתפות שוטרי לוס אנג'לס.

היום תתקיים אסיפת בעלי המניות של שיכון ובינוי, בה יובא לדיון אישור שכרם של אייל לפידות, המנכ"ל הנכנס, משה לחמני, המנכ"ל היוצא, ויו"ר החברה תמיר כהן. מניית שיכון ובינוי נסחרה היום בעלייה קלה. בשנה האחרונה עלתה המניה ב-54%, ושווייה של החברה הגיע לכ-3.6 מיליארד שקל .

נתי ודבי סיידוף / צילום: לינדה קסיאן
 נתי ודבי סיידוף / צילום: לינדה קסיאן

צרו איתנו קשר *5988