הקשר בין טוויטר לסדנא הכלכלית לשלום בבחריין I דעה

בעולם הערבי- הסוני נמאס מהסכסוך הישראלי-פלשתיני והסדנא בבחריין מסמלת את המהפכה, לא פחות, המתרחשת בשנים האחרונות באזור• צפו

איך אזרח ירדני שמשתמש בטוויטר, או תושבת בגדאד חובבת פייסבוק, קשורים לסדנא הכלכלית לשלום שהתקיימה בבבחריין?

הנה סוד גלוי למי שעוקב מקרוב אחר הרשתות החברתיות הערביות בשנים האחרונות, שם הצנזורה לא קיימת כמעט, ואזרחי מדינות ערב יכולים להביע דעתם בחופשיות יחסית רבה.

מה שעולה מכל הציוצים והפוסטים הוא שלחלקים גדולים בעולם הערבי הסוני נמאס מהסכסוך הישראלי פלסטיני, והסכנה של איראן מוחשית ואמיתית עבורו. רבים במדינות המפרץ ובראשן סעודיה, וגם במצרים ובירדן ואפילו בעיראק יודעים שבמקרה הצורך, לא רק על אמריקה הם צריכים לסמוך, אלא גם על ישראל. את מתקפות חיל האוויר בסוריה, ליוו בצהלות שמחה ומחיאות כפיים במדינות האלה.

ובבחריין המדינות האלה הביעו את הקשר הזה בפומבי, גם בעצם הגעתן למרות ההתנגדות הפלשתינית, גם בנכונות, כרגע על הנייר, להשתתף בתכנית הכלכלית האמריקנית, וגם בפגישות הפומביות והידידותיות מאוד עם אנשי העסקים הישראלים.

נכון, האירוע הזה יכול היה להיות היסטורי ומשפיע יותר לולא הנתק בין וושינגטון של טראמפ לרמאללה של אבו מאזן ולולא הבחירות שעל הפרק אצלנו - ועדיין - הסדנא הזו מסמלת את המהפכה, לא פחות, המתרחשת בשנים האחרונות באזור והיא מבטאת את האווירה הפוליטית החדשה בשכונה - ופתח להזדמנויות חדשות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988