דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

מועצת הנפט אישרה 12 רישיונות חיפוש חדשים לנפט ולגז

מדובר בשני מקבצים שיינתנו לקבוצה הכוללת את החברות הבריטיות CAIRN ו-SOCO והחברה הישראלית רציו ומקבץ אחד שיינתן לחברות אנרג'יאן וחברת "הזדמנות ישראלית" • ההצעות התקבלו בסיומו של ההליך התחרותי השני לפתיחת הים

חיפוש נפט וגז / צילום: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב
חיפוש נפט וגז / צילום: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב

מועצת הנפט אישרה היום (ג') את תוצאות המכרז השני לרישיונות חיפושי נפט וגז במימי ישראל שנערך על-ידי משרד האנרגיה. 12 רישיונות חיפוש חדשים לחיפושי גז טבעי ונפט במים הכלכליים של ישראל. ההצעות התקבלו בסיומו של ההליך התחרותי השני לפתיחת הים. מדובר בשני מקבצים (A ו-C) שיינתנו לקבוצה הכוללת את החברות הבריטיות CAIRN ו-SOCO והחברה הישראלית רציו ומקבץ אחד (D) שיינתן לחברות אנרג'יאן וחברת "הזדמנות ישראלית".

מפת הרישיונות החדשים לחיפושי נפט וגז
 מפת הרישיונות החדשים לחיפושי נפט וגז

על מנת לסיים את הליכי קבלת הרישיון, ולאשר את ההצעות באופן סופי, על החברות להשלים פרטים כגון, תשלום בונוס החתימה ואגרת רישיון, וכן להעביר למשרד האנרגיה ערבויות עבור הרישיונות.

ההליך הנוכחי שהחל בנובמבר 2018, התקיים בהמשך להליך התחרותי הראשון שהסתיים בנובמבר 2017, במסגרתו הוענקו 6 רישיונות חיפוש לחברת אנרג'יאן וקונסורציום של חברות הודיות. שני מקבצי רישיונות נוספים שהוצעו במסגרת המכרז (B ו-E) יחזרו למדינה, לאחר שלא הוגשו להם הצעות. הליך תחרותי נוסף צפוי להתקיים במהלך 2021.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות