"פעילות האקסטרים והתשוקה לכתיבת קוד משתלבים אצלי היטב"

הכירו את דני ורנובסקי, 37, מפתח תוכנה בחברת AT&T ישראל • טווח שכר: 40-35 אלף שקל

דני ורנובסקי / צילום: נטליה סולודנקו
דני ורנובסקי / צילום: נטליה סולודנקו

איפה אני תופסת אותך?
"בדיוק חזרתי לעבודה מחופשה משפחתית. במסגרת התפקיד שלי אני מפתח לכל דבר ועניין. נוסף על כך אני משמש כמדריך לקורסים פנימיים בארגון. מתוך כ-600 העובדים, 22 משמשים כמדריכים כאלה. בתפקידי השלישי, אני ועוד חמישה אנשים מובילים את ה'גילדה' בחברה, כלומר קבוצה שמאגדת אינטרסים טכנולוגיים בעלי אותו האופי. אנחנו מנסים לקדם את הפרקטיקות שרלוונטיות לנו".

כמה זמן אתה בחברה ואיך הגעת אליה?
"כמעט שש שנים. בתיכון עשיתי 15 יחידות במחשבים. זה היה המקסימום, יותר לא נתנו לי. שירתי כחובש קרבי בהנדסה, ואחרי תקופה של טיולים ושל קורס גלישת מצוקים (סנפלינג) בו גם הכרתי את אשתי נטליה, הלכתי ללמוד גיאו-פיזיקה. אז הבנתי שיש מעט מאוד מקומות בהם אוכל לעסוק בתחום, וגם השכר נמוך. חיפשתי משהו אחר שאני אוהב, ובחרתי בלימודי ערב במכללת סלע. סיימתי בהצטיינות, גם עבדתי שם, ובהמשך הגעתי לחברת התקשורת AT&T".

והאהבה לטיולים ולדברים אחרים?
"אחרי שעשיתי את קורס הסנפלינג עם נטליה, המשכנו יחד גם לקורס צלילה, והתחתנו. היא ארכיאולוגית ובדיוק מסיימת את הדוקטורט שלה, ולכן יוצא לי להתלוות אליה להרבה דברים מעניינים. היא חוקרת בתחום שנקרא 'סימני שימוש', שזו עבודה על כלי צור של תקופת האבן. הבן שלנו בן שש וכבר הספיק לטייל בעולם. הוא הספיק לגלוש מצוקים רק קצת, ואחרי שיצאתי למשלחת טיפוס בגיאורגיה שניהם הצטרפו אליי בדרך חזרה".

זה התחביב העיקרי שלכם?
"התחביבים שלנו דינמיים. אין לי תחביב שאני עושה אותו שנים ועוסק רק בו. שנינו אוהבים לנסות הרבה דברים. באחרונה למשל, עשיתי טיפוס אלפיני. הצטרפתי למשלחת שיוצאת ומטפסת עם גרזני קרח. עסקנו יחד בירי בחץ וקשת, כחלק ממועדון בירושלים. יש שם אירוע אבירים פעמיים בשנה. נטליה ואני העברנו שם סדנאות. היא בחץ וקשת, ואני בנפחות".

מפרגנים לך עם ימי חופש לכל מבצע כזה?
"בטח. הכי בכיף שבעולם. אבל החופשה שבדיוק חזרתי ממנה הייתה הפעם הראשונה שבה יצאנו לטיול משפחתי של בטן גב. מה שנקרא 'יוון הקלאסית'".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים מהיום?
"אני מאוד מאמין במה שאני עושה. תפקידים ניהוליים בעבודה פחות מדברים אליי, כי זה יגרום לי לעזוב את כתיבת הקוד. אני מאוד מקווה להמשיך ולהתמקצע בעבודה".

כלומר שלצד האקסטרים אתה גם נהנה מכתיבת קוד?
"זה הפאשן שלי. זה היומיום. יש פאשן שהוא תחביב, אבל שמונה שעות מהיום אני בפאשן אחר. האקסטרים וכתיבת הקוד גרים יחד טוב אצלי". 

צרו איתנו קשר *5988