בקשתו נדחתה; נתניהו קורא לציבור להחרים את חדשות 12

נדחתה בקשת נתניהו למנוע שידור תמלילי שיחות בינו לבין פילבר הערב בחדשות 12 • נתניהו קורא להחרים את הערוץ, וזאת בהקשר של שידור סדרת "הנערים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: רויטרס
ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

לקראת השידור של חדשות 12 הערב את תמלילי השיחות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שר התקשורת בזמנו, שלמה פילבר, בהקשר של פרשת אלוביץ', נתניהו קרא לציבור להחרים את ערוץ קשת 12.

את דבריו כתב נתניהו בהקשר של שידור סדרת "הנערים", כשברקע בקשתו לפסול את שידור תמלילי השיחות נדחתה מוקדם יותר היום (ו') על-ידי השופט ניל הנדל.

וכך כתב נתניהו: "ערוץ התעמולה 12 קשת הפיקו סדרה אנטישמית בשם 'הנערים' ('Our Boys'), שמופצת בעולם ומוציאה שם רע ושקרי למדינת ישראל. אני לא מופתע מכך שקשת משחירה בשקר את דמותה של ישראל, שכן אני רגיל לכך שקשת משחירה אותי מדי יום. הסדרה 'הנערים' מקדישה דקות בודדות של קטעי ארכיון קרים ומנותקים לרצח שלושת הנערים. מיד לאחר מכן ולכל אורך הסדרה, העלילה כולה מתנתקת מסיפור הירצחם המזעזע ומתמקדת במקרה אחד - רצח הנער הערבי בירושלים, מקרה מזעזע אבל נדיר מסוגו.

"כ-120 משפחות שכולות מפורום 'בוחרים בחיים' יצאו במכתב קורע לב נגד הסדרה. מירב חג'אג', אמה של שיר חג'אג' ז"ל שנרצחה בטיילת ארמון הנציב, כתבה: 'אנשים רואים את הסדרה בחו"ל וחושבים שיש טרור יהודי ששווה לטרור פלסטיני. שאנחנו הורגים בהם, והם הורגים לנו. המציאות הפוכה לגמרי. מדינת ישראל פעלה בנחישות לתפוס ולהעניש את הרוצחים של אבו ח'דיר. לעומת זאת, הרשות הפלסטינית מתגמלת ומהללת רוצחי יהודים. בקייטנות ובבתי הספר משבחים ומחנכים ללכת בדרכם'.

"מאז שהסדרה עלתה בחודש שעבר, רבים מכם פנו אליי ושאלו מה אפשר לעשות. המלצתי ברורה: אל תצפו בקשת או בתכנים של קשת. קשת וערוץ 12 מרוויחים מרייטינג.

"הרייטינג נקבע על-פי הצפייה של כ-700 משפחות בישראל שמחוברות למכשיר פיפל מיטר. אם המכשיר מותקן בביתכם, או אם מישהו בסביבתכם מחובר למכשיר כזה, דירשו ממנו להימנע מלצפות בקשת ובערוץ 12, בשל בחירתם להשחיר את פנינו בעולם בשקרים נגד מדינת ישראל. זוהי התשובה האמיתית בדמוקרטיה, חופש הבחירה לצפות וחופש הבחירה לא לצפות", כתב ראש הממשלה נתניהו.

בתוך כך, בנו של נתניהו, יאיר, צייץ בטוויטר נגד השופט שחתם על הצו, אך נקב בשם הלא נכון. "מלצר, שהתמודד במפלגת העבודה בשנות ב-90, דחה את הבקשה להפסיק לשדר הדלפות שהן מעשה פלילי?! אני בשוק!", צייץ יאיר נתניהו. עם זאת, מדובר בשופט ניל הנדל שהתיר לערוץ לשדר את התמלילים.