סגירה חזקה בוול סטריט: הנאסד"ק ניתר ב-1.3%; הדרמה בבריטניה נמשכת

הדאו ג'ונס טיפס ב-0.9% ומדד S&P 500 עלה ב-1.1% • הפרלמנט הבריטי אישר בקריאה שלישית את החוק המונע מראש הממשלה בוריס ג'ונסון לפרוש מהאיחוד האירופי ללא עסקה • באירופה הקאק קפץ ב-1.2%, הדאקס עלה בכ-1% • הונג קונג ביטלה את חוק ההסגרה בצל מחאה חריפה של שבועות מצד הציבור

פאונד בריטי על רקע מדדי המניות / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב
פאונד בריטי על רקע מדדי המניות / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות נאות על רקע ביטול חוק ההסגרה בהונג קונג, ובהמשך לדרמה הפוליטית בבריטניה. מדד הנאסד"ק עלה ב-1.3%, הדאו ג'ונס טיפס ב-0.9% ומדד S&P 500 עלה ב-1.1%. מדד הפחד (VIX) איבד 11%.

הפרלמנט הבריטי אישר בקריאה שלישית את החוק המונע מראש הממשלה בוריס ג'ונסון לפרוש מהאיחוד האירופי ללא עסקה. בהמשך הלילה הפרלמנט יצביע היום על הקדמת הבחירות, אבל ג'ונסון לא צפוי לקבל רוב של שני-שלישים על מנת לזכות ברוב הדרוש להקדמת הבחירות.

21:00

ספר הבז' של הפד מצביע על התרחבות צנועה של הפעילות הכלכלית במחוזות של ארה"ב, בדומה לקצב ההתרחבות מתחילת השנה.

הליש"ט מזנקת מול הדולר על רקע ההצבעה בפרלמנט הבריטי שאישר בקריאה שנייה את החוק המונע מראש הממשלה בוריס ג'ונסון לפרוש מהאיחוד האירופי ללא עסקה, ומכריח אותו לבקש הארכה מבריסל אם לא יקבל את אישור הבית לעסקה חדשה ה-19 באוקטובר 

מנייתה של חברת מחשוב הענן BOX מזנקת ביותר מ-10% לאחר הדיווח כי הקרן האקטביסטית סטארבורד רכה 7.5% מהון המניות של החברה.

20:10 

המסחר בניו יורק מתנהל כעת בעליות שערים, כשמדד הנאסד"ק  מוביל את העליות עם טיפוס של 1.2%.

מנייתה של אמריקן איגל צונחת בכ-15% לאחר פרסום הדוחות וצפי לתחזית מאכזבת בהמשך. בכך המניה משלימה נפילה של יותר מ-50% בשנה האחרונה.

מבצע הרכבת אסדת הגז למאגר לוויתן יתחיל מחר מול חופי חדרה. מדובר בשלב האחרון בפרויקט הפיתוח של מאגר הגז, שעלותו הכוללת 3.75 מיליארד דולר והוא מנוהל על-ידי חברת נובל אנרג'י  מפעילת המאגר. 

18:35

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות בהובלת מדד הקאק הצרפתי שטיפס ב-1.2%. הדאקס עלה בכ-1% והפוטסי הוסיף 0.6% לערכו לקראת הצבעה דרמטית באם ללכת לבחירות בזק.

פרדו פארמה, חברת התרופות שבבעלות משפחת סאקלר, נערכת להגשת בקשה להגנה מפני נושיה כבר החודש, כך לפי ציטוט מעבר לים של גורמים המקורבים לחברה. ההגנה של יצרנית משככי הכאבים מקווה להגיע להסדר ליישוב תביעות שהגישו נגדה מדינות ורשויות מקומיות ברחבי ארה"ב בגין חלקה בהתפרצות מגפת האופיואידים בארה"ב, אחרת תיאלץ לפשוט רגל. כפי שדווח לפני כשבועיים, החברה הגיעה להסכמות על תשלום שבין 10-12 מיליארד דולר ליישוב התביעות.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות חדות על רקע ההתקפלות של הונג קונג מחוק ההסגרה לסין. מדד הנאסד"ק עולה בכ-1% בפתיחה, הדאו ג'ונס מטפס ב-0.8% ומדד S&P 500 עולה בשיעור דומה. מדד הפחד (VIX) נסוג בכ-7%.

גוגל צפויה לשלם קנס של 170 מיליון דולר בשל הפרות מצד יוטיוב בנוגע לפרטיות של ילדים.

הליש"ט מזנקת מול הדולר לאחר הירידות בימים האחרונים, ועולה כעת ב-0.8% על רקע ההצבעה הצפויה היום באם ללכת לבחירות. כרגע ההערכות הן שהאופוזיציה תתנה הליכה לבחירות חדשות בהתחייבות, או חוק, שלא לפרוש בלי הסכם ב-31 באוקטובר.

15:35

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בשעה זו סביב האחוז, וזאת על רקע ביטול חוק ההסגרה בהונג קונג לסין, לאחר מחאה חסרת תקדים של הציבור. נזכיר כי טראמפ קשר את המצב בהונג קונג ביחסי הסחר של ארה"ב מול סין.

החוזים על מדד הנאסד"ק עולים ב-1.05%, החוזים על הדאו ג'ונס מטפסים ב-0.9%.

14:15

החוזים העתידיים על המדדים בניו יורק רושמים עליות של כ-1%. מדד דאו ג'ונס מוסיף 180 נקודות לאחר ירידה של 285 נקודות מוקדם יותר על רקע חששות מיחסי הסחר בין ארה"ב ובין סין וסימנים לחולשה במגזר התעשייה בארה"ב. 

התנודות במסחר המוקדם באות על רקע הודעתה של מושלת הונג קונג, קארי לאם, כי היא תבטל את חוק ההסגרה מעורר המחלוקת.

תשואות אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עלו לרמה של 1.4859%. 

באירופה נמשכות עליות השערים בהובלת זינוק של 2.1% במגזר הרכב.  

11:30

המסחר באירופה מתנהל בעליות שערים של יותר מ-1% בכל הבורסות המובילות, למעט לונדון שמטפסת בכ-0.8%. הליש"ט מתחזקת לרמה של 1.2107 דולר, לאחר שאתמול רשמה ירידה ל-1.1958 דולר, רמת שפל של קרוב לשלוש שנים, מאז אוקטובר 2016.

צרפת מציעה להעמיד לאיראן קווי אשראי של 15 מיליארד דולר עד סוף השנה, בתנאי שטהרן תחזור לעמוד בהסכם הגרעיני שעליו חתמה ב-2015. 

בהונג קונג ננעל מדד הנג סנג בזינוק של 3.9% על רקע צפי לביטול חוק ההסגרה השנוי במחלוקת. עליות נאות נרשמו גם בשנחאי ובשנזן, וטוקיו ננעלה בעליות קלות של כ-0.1%. בבורסת אוסטרליה נרשמו ירידות.

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות, לאחר התבוסה שנחל ראש הממשלה בוריס ג'ונסון בהצבעה על השתלטות על סדר היום בפרלמנט, במטרה למנוע יציאה מהאיחוד האירופי ללא הסכם, כפי שרוצה ג'ונסון.

מדד סטוקס אירופה 600  פתח את המסחר בעליות של 0.8% בהובלת מניות הקמעונות והבנקים שמזנקות ב-1.4%, וכל המגזרים והבורסות המרכזיות רושמים עליות. 

09:45

מדד הנג סנג  בהונג קונג מזנק ביותר מ-3% בעקבות דוחות כי הממשלה צפויה לבטל את חוק ההסגרה השוי במחלוקת. מושלת הונג קונג, קארי לאם, צפויה להודיע היום על ביטול רשמי של חוק ההסגרה שהצית בעיר מחאה שנמשכה חודשים, כך נמסר מרויטרס, בציטוט ממקורות תקשורת קוריאניים. 

07:00

בשוקי אסיה נסחרות המניות הבוקר (ד') בנטייה לעליות, לאחר שסקר פרטי הראה כי פעילות מגזר השירותים בסין זינקה באוגוסט לרמת שיא של שלושה חודשים. עליות נרשמות בבורסת שנחאי  ובשנזן.

מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים עמד בחודש שעבר על 52.1 נקודות, הרמה הגבוהה מאז מאי. רמת 50 הנקודות מפרידה בין צמיחה להתכווצות. 

בהונג קונג נרשמות עלויות של למעלה מ-1% במדד הנג סנג 

מדד ניקיי   בטוקיו נסחר ללא שינויים מהותיים, ובקוספי בקוריאה הדרומית נרשמות עליות קלות. בורסת אוסטרליה נסחרת בניגוד למגמה הכללית, וירידות נרשמות במדד S&P/ASX 200 .

אמש (ג') נרשמה נעילה שלילית בוול סטריט, עם ירידות של כ-1%.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988