בכיר בסודהסטרים נחקר בחשד לשימוש במידע פנים; במוקד: האקזיט לפפסיקו

מדובר בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים סביב רכישת החברה ע"י פפסיקו • עפ"י החשד, מקורבת לבכיר בסודהסטרים עשתה שימוש במידע הפנים שנמסר לה ממנו וגרפה רווחים אסורים בחשבונה בסך כולל של כ-156 אלף שקל

מפעל סודהסטרים בדרום / צילום: איל יצהר
מפעל סודהסטרים בדרום / צילום: איל יצהר

רשות ניירות ערך פתחה בחקירה נגד בכיר בחברת סודהסטרים ומקורבת לו, בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים סביב רכישת החברה על-ידי פפסיקו

סודהסטרים עוסקת בייצור מכשירים ביתיים להכנת משקאות מוגזים וסירופים להעשרת המשקה. החקירה סובבת נגד בכיר בחברה ומקורבת לו, החשודים בעבירות הפרת אמונים, עבירות מידע פנים ועבירת שיבוש מהלכי משפט.

על-פי החשד, הבכיר בסודהסטרים, שהוא איש פנים מתוקף תפקידו הבכיר בחברה, מסר מידע פנים לקרובתו, אשר פעלה במניות סודהסטרים תוך שימוש אסור במידע פנים זה.

בדצמבר האחרון השלימה חברת פפסיקו את הרכישה של סודהסטרים. פפסיקו שילמה 3.2 מיליארד דולר עבור הבעלות המלאה על החברה. מחיר המניה בעסקה נקבע על 144 דולר, ששיקף בעת הדיווח על העסקה פרמיה של 11% על מחיר המניה של סודהסטרים בנאסד"ק.

מידע הפנים מתייחס לדיווח מהותי וחיובי של סודהסטרים מיום 01.08.2018, שהתייחס לתוצאותיה הכספיות החיוביות לרבעון השני לשנת 2018, ולדיווח מיידי מהותי וחיובי של החברה מיום 20.08.2018, ביחס למידע אודות רכישת החברה על-ידי פפסיקו, בעקבותיהם עלה שער מנית החברה בשיעור חד.

על-פי החשד, המקורבת לבכיר בסודהסטרים השתמשה במידע הפנים שנמסר לה ממנו ורכשה את מניות החברה בהיקף של מאות אלפי שקלים טרם פרסום הדיווחים האמורים. על-פי החשד, בעקבות פעילות אסורה זו גרפה המקורבת רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של של כ-156 אלף שקל.

כמו כן, עלה חשד דומה של שימוש במידע פנים גם כלפי פעילות קודמת של המקורבת במניות סודהסטרים, טרם דיווח חיובי של החברה מיום 15.02.2017 אודות תוצאות דוח תקופתי ושנתי של החברה לשנת 2016, בעקבותיו עלה שער המניה בשיעור חד. על-פי החשד, בעקבות פעילות אסורה זו גרפה המקורבת לבכיר בסודהסטרים רווחים כספיים אסורים בחשבונה בסך כולל של כ-28 אלפי שקל.

לאחר השלמת עסקת המיזוג עם פפסיקו, נמחקו מניות החברה מן הרישום למסחר בבורסה בתל-אביב.

הבכיר בסודהסטרים והמקורבת לו נחקרו היום (ב'), ובתום החקירה הובאו לבית משפט השלום לדיון בתנאי שחרורם מהחקירה בתנאים מגבילים.

שמם של החשודים אסור לפרסום בשלב זה, לאחר שבית המשפט נעתר לבקשתם והטיל צו איסור פרסום על שמותיהם ועל פרטיהם המזהים.

בעניינו של הבכיר בחברת סודהסטרים צו איסור הפרסום יפוג מחר (ג') בשעה 16:00, אלא אם כן תתקבל החלטה המאריכה את תוקף הצו.

בעניינה של החשודה קיים צו איסור פרסום עד לתאריך 3.10.2019 בשעה 12:00 או עד להחלטה אחרת המאריכה את תוקף הצו.

*** חזקת החפות: הנחקרים הם בגדר חשודים בלבד במעשים האמורים. הם לא הורשעו בביצוע עבירה, ועומדת להם חזקת החפות.

צרו איתנו קשר *5988