עד המדינה ניר חפץ דורש התנצלות מיעקב ברדוגו ומאיים לתבוע

חפץ, עד המדינה בתיק 4000, טוען כי שדרן גל"צ הפיץ בקבוצת וואטסאפ בשם "אחדות הליכוד" פרטים אסורים בפרסום ובכך הסב לו נזקים והפר את פרטיותו • ברדוגו הכחיש את הטענות • בנוסף טוען חפץ כי נתניהו פעל ב-2016 לשיבוצו של ברדוגו כשדרן

ניר חפץ / צילום: שלומי יוסף, גלובס
ניר חפץ / צילום: שלומי יוסף, גלובס

עורכי דינו של עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ, שלחו הערב (שבת) מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים ליעקב ברדוגו, שדרן גלי צה"ל, בטענה כי הפיץ פרטים אסורים בפרסום בקבוצת וואטסאפ בשם "אחדות הליכוד" שהסבו לחפץ נזקים.

עורכי דינו של חפץ דורשים מברדוגו, שעד כה הכחיש כי הוא עומד מאחורי משלוח ההודעה, כי יתנצל, ומאיימים לתבוע אותו אם לא יעשה כן. "מטרתו הברורה של הפרסום דלעיל הייתה לבזות את חפץ ולהשפילו, תוך פגיעה קשה וחמורה בפרטיותו ואגב ביצוע שורה ארוכה של עוולות נזיקיות, לרבות הפרת חובות חקוקות, ובין היתר שיבוש הליכי משפט, הדחת עד, הטרדת עד וכמובן הפרה בוטה וישירה של צו איסור פרסום", נכתב.

ההודעה שבמחלוקת נוגעת לפרסום אודות חקירת חפץ במשטרה ולחצים שהופעלו עליו על-מנת שיסכים להיות עד מדינה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרטים שקיים לגביהם צו איסור פרסום. "גלובס" ועיתון "הארץ" פנו בתחילת השבוע לבית המשפט בבקשה להסיר את צו איסור הפרסום. "גלובס" התחייב שלא לפרסם פרטים בעלי פוטנציאל פגיעה משמעותי בחפץ, אולם הצו נותר בינתיים על כנו.

במכתב שנשלח לברדוגו נטען בנוסף כי "מצוי בידינו מידע חד-משמעי, מגוף ראשון, השופך אור חדש אודות פעולות ומגעים סמויים מעין הציבור, שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו בתחילת שנת 2006 בנוגע למינויך לתפקיד שדר ומגיש בכיר של תוכנית אקטואליה יומית בשעות האזנת השיא של גלי צה"ל. כידוע לך היטב, זמן קצר לאחר ביצוען של פעולות חשאיות אלה זכית במינוי בו חשקת זמן רב, הפכת בזכותו לדמות ציבורית רבת-השפעה, והס מלהזכיר את העובדה כי אתה נהנה מאז גם ממקור הכנסה קבוע, הנשען על תקציב משרד הביטחון.

"מקפצה זו הוגשה לך חרף העובדה שלא היית משופע בניסיון משמעותי קודם להגשת תוכנית אקטואליה יומית כה יוקרתית, משפיעה ובעלת שיעורי האזנת שיא. למיטב ידיעתנו, לאורך שנים רבות היית בעיקר איש עסקים, בפרט בתעשיית הקזינו וההימורים ובעסקי הנדל"ן, וכן ניהלת חברות וגופים סטטוטוריים ושימשת כעוזר לאישים בכירים בליכוד וכעסקן פוליטי".

העתק מהמכתב נשלח גם למפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ, היועצת המשפטית של התחנה והפרקליט הצבאי הראשי.

צרו איתנו קשר *5988