וול סטריט ננעלה בעליות מינוריות שהספיקו למדדים כדי לקבוע שיאים חדשים

המדדים התקשו לטפס לאחר שגורמי ממשל סיניים צוטטו כמי שמגלים פסימיות לגבי סגירת עסקת סחר עם ארה"ב • פולקסווגן הנמיכה תחזיות בצל חולשה בביקוש לרכבים מסחריים גדולים • בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, הפוטסי טיפס ב-0.1%

בורסת נאסד"ק / צילום: רויטרס - Lucas Jackson

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המדדים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בשיאים חדשים, לאחר שרשמו עליות קלות בלבד, בעוד המשקיעים מעכלים את המסרים המגיעים מחזית שיחות הסחר. 

מדד דאו ג'ונס עלה ב-31 נקודות, או 0.1%, ל-28,036.22 נקודות. ה-S&P 500 התקדם ב-0.05% והנאסד"ק הוסיף 0.1%. המניה הבולטת בדאו הייתה וולט דיסני , שעלתה ב-2%. 

הדיווח שלפיו בכירי ממשל סיניים גילו פסימיות לגבי האפשרות לסגירת עסקת סחר מול ארה"ב הקשה על המדדים לעלות, ושלח את המשקיעים לחפש השקעות בטוחות. תשואת אג"ח ארה"ב ל-10 שנים נפלה ל-1.8% לעומת 1.85% קודם לכן. החוזים על הזהב מחקו ירידות שרשמו מוקדם יותר ועלו ב-0.2%.  

 20:00

בורסות וול סטריט נסחרות ללא שינוי מהותי סביב רמות הפתיחה בשיא של כל הזמנים, וזאת בהמתנה להתפתחויות בזירת שיחות הסחר בין סין לארה"ב.

18:38

המסחר בבורסות אירופה ננעל בנטייה לירידות מלבד מדד הפוטסי הבריטי שטיפס ב-0.1%. מדד הקאק הצרפתי השיל 0.16%, הדאקס הגרמני איבד 0.27%.

מנייתה של פולקסווגן  מאבדת 5% לאחר שהחברה חתכה תחזיות לשנה כולה, מה שמשקף חולשה בביקוש לרכבים מסחריים גדולים מצד כמה שוקי פעילות ובהם סין.

בוול סטריט המדדים נסחרים ללא שינוי מהותי, סביב רמת השיא. מוקדם יותר דווח כי הנשיא טראמפ נפגש עם יו"ר הפד ג'רום פאואל על מנת לדון במצב הכלכלה.

הממשל האמריקאי העניק הארכה בת 90 יום לחברות לעבוד עם ספקית התקשורת הסינית וואווי. לאחר שהכניס את וואוי לרשימה השחורה בחודש מאי האחרון בטענה לביטחון לאומי, משרד המסחר האמריקני אפשר את המשך העבודה מול החברה במטרה למזער את ההפרעות עבור לקוחותיה, רבים מהם הן מפעילות רשתות באמריקה הכפרית.

16:30

בורסות וול סטריט נסוגות בפתיחה בצל הפסימיות סביב שיחות הסחר, וזאת על רקע הדיווח כי בכירי ממשל סיניים גילו פסימיות לגבי האפשרות לסגירת עסקת סחר מול ארה"ב.

מדד דאו ג'ונס ללא שינוי מהותי, הנאסד"ק מאבד 0.25%, ומדד S&P 500 משיל 0.2%.

דירקטוריון חברת HP דחה פה אחד את ההצעה של זירוקס לרכוש את החברה תמורת 33.5 מיליארד דולר במזומן ומניות, שזירוקס הגישה לפני כשבועיים, אך לא פסל אפשרות מיזוג בין החברות בתנאים אחרים.

15:20

בורסות אירופה נסחרות במגמה מעורבת כך הדאקס מאבד 0.3%, הפוטסי עולה ב-0.3% והקאק יורד ב-0.2%. 

בוול סטריט בשעה זו החוזים העתידיים נסחרים בעליות שהתמתנו בשעה האחרונה, וזאת בהמשך לשיאים שנקבעו ביום שישי האחרון.

12:30

במסחר באירופה לא נרשמים היום שינויים גדולים, וזאת לאחר שש עליות שבועיות ברציפות. צניית חברת הביטוח הבריטית אביבה  צונחת לאחר שהחברה הודיעה כי תמשיך להחזיק בחטיבה שלה בסינגפור ובמיזם בסין, לאחר שבחנה אפשרות למכור אותן.

מניית חברת קיאג'ן מזנקת ב-12% לאחר שחברת הבדיקות הגנטיות הודיעה כי היא בוחנת אפשרות להימכר לאחר שקיבלה הצעות לא מחייבות. 

10:30

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בנטייה לעליות על רקע הציפיות להתפתחויות בחזית הסחר בין ארה"ב לסין. מדד סטוקס אירופה 600  עולה בכ-0.1%, בהובלת מניות הבנקים שמתחזקות ב-0.4%. מגזרי הרכב והבנייה והחומרים מאבדים כ-0.4% כל אחד.

השווקים קיבלו דחיפה מהמסחר באסיה, שם נרשמו בעיקר עליות. ירידות נרשמו בקוריאה  ובS&P/ASX 200 , בעוד שבורסות שנחאי , שנזן, טוקיו  והונג קונג  רשמו עליות.

ארה"ב קראה לאיפוק על רקע המהומות בהונג קונג. היום הטילה משטרת הונג קונג מצור על אוניברסיטה שבה התבצרו מאות מתנגדי משטר עם בקבוקי תבערה וכלי נשק נוספים בייצור עצמי. 

בבריטניה מתכוננים המנהיגים הפוליטיים לשאת דברים לקראת הבחירות בפני בכירים בעולם העסקים, בכנס קונפדרציית התעשייה הבריטית בלונדון. ראש הממשלה בוריס ג'ונסון יתחייב פעם נוספת לשים קץ לאי-ודאות בעניין הברקזיט שמעיבה על הסביבה העסקית במידנה מאז משאל העם ביוני 2016.

06:30

מגמה מעורבת בבורסות אסיה היום (ב'). המשקיעים מצפים להתפתחויות נוספות מחזית הסחר בין ארה"ב לסין. 

עליות של 0.6% נרשמות בשנחאי , ובהונג קונג עולה מדד הנג סנג  ב-1.1%, בהובלת מניית ענקית הטכנולוגיה הסינית טנסנט. הסחר בעיר מתנהל על רקע המהומות האזרחיות שנמשכות כבר כמה חודשים. היום הזהירה המשטרה כי היא עשויה לפתוח באש חיה על רקע הסלמת המתח בעימותים מול המפגינים.

מדד ניקיי  בטוקיו עולה 0.4%. עליות נרשמות במניות Z Holdings, לשעבר Yahoo Japan, ובמניית Line, לאחר דיווח ברויטרס כי שתי החברות הודיעו רשמית על מיזוג ביניהן. 

בקוריאה יורד הקוספי  ב-0.3% ובאוסטרליה יורד מדד S&P/ASX 200  ב-0.5%. 

המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר התפתחויות בחזית הסחר. סגן נשיא סין, ליו הי, שוחח בטלפון שלשום עם מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין ועם נציב הסחר של ארה"ב רוברט לייטייזר, בנוגע להסכם "שלב 1", כך דווח בסוף השבוע בסין. לפי הדיווח השיחה התקיימה לבקשת מנוחין ולייטייזר, וכלל "דיונים בונים" בנוגע ל"דאגות המרכזיות של כל אחד מהצדדים". זאת לאחר שבשבוע שעבר אמר היועץ הכלכלי לבית הלבן לארי קודלו כי שתי המעצמות הכלכליות "מתקרבות" לעסקה.

בסינגפור ירד היצוא באוקטובר יותר מהצפוי. היצוא המקומי ללא נפט צנח ב-12.3% בהשוואה לתקופה המקבילה, למול ציפיות לירידה של 10.4%.     

בוול סטריט נרשמה נעילה חיובית ביום שישי. מדד דאו ג'ונס שבר שיא והגיע לראשונה ל-28 אלף נקודות, לאחר שעלה ב-200 נקודות. ה-S&P 500 הוסיף לערכו 0.6% והנאסד"ק עלה ב-0.7% והגיע לשיא, על רקע הדיווחים על הסכם קרב בין ארה"ב-סין.

צרו איתנו קשר *5988