מהלומה לאובר: איבדה את הרישיון שלה לפעול בלונדון

זוהי הפעם השנייה בתוך שנתיים שענקית הנסיעות השיתופיות מאבדת את רישיונה לפעול בבירה הבריטית • הרשות הרגולטורית המקומית ציינה "דפוס של כשלים" שמעמיד את הנוסעים בסכנה • מניית אובר צנחה בתגובה בטרום-מסחר ב-5%

מונית של אובר. העיר המארחת של משרדיה טרם נקבעה / צילום: shutterstock
מונית של אובר. העיר המארחת של משרדיה טרם נקבעה / צילום: shutterstock

ענקית הנסיעות השיתופיות אובר   ספגה מהלומה קשה, לאחר שנשלל ממנה הרישיון לפעול בלונדון. זוהי הפעם השנייה בתוך שנתיים שענקית הנסיעות השיתופיות מאבדת את רישיונה לפעול בבירה הבריטית. כעת הצפי הוא כי החברה תורחק מהעיר.

החברה נתקלה בסירוב לחדש את רישיונה מצד (Transport for London (TfL, הגוף הרגולטורי המקומי האחראי על אסדרת התחבורה בעיר ובסביבותיה.

לאובר יש שהות לערער על ההחלטה, כך שפעילותה בבירה לא תופסק באופן מיידי. 

הרשות הרגולטורית אמרה כי החזקת רישיון כזה "אינה הולמת ואינה ראויה". טנספורט פור לונדון הודיעה כי לא תחדש את רישיון ההפעלה של ענקית התחבורה מסן פרנסיסקו, בשל "דפוס של כשלים" ש"מציב בסכנה את הבטיחות של הנוסעים".

"אובר ערכה כמה שינויים חיוביים ושיפורים בתרבות הארגונית ובמערכות שלה בתקופה מאז שהרשות העניקה לה את הרישיון שלה ביוני 2018", הודיעה ה-TfL. "זה כולל התנהלות שקופה ויעילה מול ה-TfL", הוסיפה.

"עם זאת, הרשות גילתה שורה של כשלים מצד החברה לרבות הפרות שמסכנות את הנוסעים", ממשיכה הרשות רגולטורית. "למרות טיפול בכמה מהבעיות הללו, לרשות אין ביטחון שבעיות דומות לא יחזרו ויופיעו בעתיד, ולכן הגיעה למסקנה כי החברה אינה ערוכה ומוכנה בשלב זה". 

מניית אובר צנחה היום בשלב הטרום-מסחר בניו יורק בכ-5%.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988