מחירונים ראשונים: קורולה הייבריד ויונדאי איוניק מתייקרות בכ-2%-4%

העלייה מתונה יחסית בהתחשב בהעלאת מס הקנייה על היברידיות ב-15% ב-1 בינואר • רוב המחירונים החדשים בענף צפויים להתייקר מינורית, אם בכלל, תודות לשערו החזק של השקל

טויוטה קורולה היברידית / צילום: יח"צ
טויוטה קורולה היברידית / צילום: יח"צ

חברת יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, פרסמה היום (ד') את המחירונים החדשים שלה, ובמרכזם מחירים למשפחת הקורולה הייבריד, שהובילה את מכירות המשפחתיות ב-2019, ומחירים לג'יפון ההיברידי הפופולרי CH-R.

למרות עליית מס הקנייה על היברידיות בינואר מ-30% ל-45%, ההתייקרות בדגמים ההיברידיים המרכזיים הייתה מינורית יחסית, עד כ-4%. גרסת הבסיס של הקורולה קורו עולה כעת כ-138 אלף שקל, כ-4% יותר מגרסת הבסיס של הקורולה היוצאת. דגם ה-CH-R יעלה כעת החל מ-144 אלף שקל, התייקרות של פחות מ-2%.

בחברה מוסרים כי מכירות ההיברידיות תפסו בשנה החולפת כ-75% ממכירות המותג בישראל, והיא צופה כי בשנה הנוכחית מכירות ההיברידיות שלה אף יגדלו, למרות עליית המס, ויחצו את רף ה-80%.

במקביל פרסמה יונדאי את מחירון 2020, ובו התייקרה יונדאי איוניק ההיברידית הפופולרית בכ-2,000 שקל, עלייה של כ-2%. בענף מעריכים כי לעליות המותנות ביחס לציפיות תרם חוזקו של השקל, שנמצא כיום קרוב לשיא ביחס למטבעות היבוא המרכזיים.

צרו איתנו קשר *5988