הקורונה עושה טוב למשלוחי האוכל: וולט העולמית גייסה 100 מיליון אירו

מנכ"ל ומייסד וולט העולמית: "הגיוס הזה יאפשר לנו להיות מוכנים טוב יותר להמשך תקופת אי הוודאות הכלכלית הגלובלית שאנו חווים" • הגיוס הנוכחי הינו ממשקיעים קיימים של החברה

שליחים של חברת המשלוחים "וולט" משקיפים לעבר רחוב ריק בצל הקורונה. חברות המשלוחים הפכו להיות מרכזיים בתקופה שבה אי אפשר לצאת כמעט מהבית / צילום: כדיה לוי, גלובס
שליחים של חברת המשלוחים "וולט" משקיפים לעבר רחוב ריק בצל הקורונה. חברות המשלוחים הפכו להיות מרכזיים בתקופה שבה אי אפשר לצאת כמעט מהבית / צילום: כדיה לוי, גלובס

משבר הקורונה הזניק את פעילות המשלוחים בעולם, וחברת שירות משלוחי האוכל הפינית וולט (Wolt) מודיעה על גיוס של 100 מליון אירו. הגיוס הנוכחי הינו ממשקיעים קיימים של החברה - ICONIQ Capital ,Highland Europe, 83North ו-EQT Ventures, ו-Goldman Sachs Growth Equity שנכנסו כמשקיעים חדשים.

חברת וולט הוקמה ב-2014, ופועלת כיום ב-80 ערים ב-22 מדינות, עובדת עם למעלה מ-20,000 שליחים, 10,000 מסעדות וכ-1,000 עובדים ברחבי העולם, ומעניקה שירות ללמעלה מ-5 מיליון לקוחות בעולם. עד כה גייסה החברה 258 מיליון אירו בשנים האחרונות כולל הסבב הנוכחי.

מיקי קוסי, מנכ"ל ומייסד וולט העולמית מסר היום בהודעה לתקשורת: "ראינו את האתגרים איתן מספר חברות בתעשייה שלנו נאלצות להתמודד, הגיוס הזה יאפשר לנו להיות מוכנים טוב יותר להמשך תקופת אי הוודאות הכלכלית הגלובלית שאנו חווים".

"לא היינו יוצאים לסבב הגיוס הזה אלמלא השלכותיו של נגיף הקורונה והפוטנציאל שהביא עמו לפגיעה כלכלית גלובלית בעתיד הקרוב. זוהי אחריותנו לעשות כל שביכולתנו בכדי להיות מוכנים, עד כמה שניתן, בהתחשב באי הוודאות ובמצב הכלכלה העולמית. הגיוס הזה מאפשר לנו להיות חזקים עבור כלל השותפים שלנו מתחום המסעדנות, השליחים והעובדים שלנו בכל השווקים. כמו כן, הגיוס יאפשר לנו להאיץ את פעילותינו ואת מהלכי ההתרחבות הגיאוגרפיים באזורים בהם ישנה תחרותיות", מסכם קוסי.

וולט ישראל פועלת בתל אביב, רמת גן, גבעתיים, הרצליה, כפר שמריהו, רמת השרון, ראשון לציון, ובחודש האחרון התרחבה גם לאזור הוד השרון, כפר סבא ורעננה. וולט החלה את פעילותה בת"א עם 26 מסעדות וכיום עם ההתרחבות לאזור השרון פועלת עם למעלה מ-800 מסעדות. השירות של וולט מאפשר מרגע ההזמנה לנטר את שלבי הכנת האוכל, ולעדכן את זמן ההגעה המדויק תוך מעקב אחר מיקומו של השליח במפה בזמן אמת.

צרו איתנו קשר *5988