בנק לאומי מזהיר: בשל משבר הקורונה נפסיד עד 300 מיליון שקל ברבעון הראשון

בנק לאומי פרסם היום אזהרת רווח בשל משבר הקורונה • עפ"י הערכות, לאומי צפוי להציג הוצאות אשראי בהיקף גבוה מאוד בעיקר בשל הפרשות קבוצתיות

חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי / צילום: איל יצהר, גלובס
חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי / צילום: איל יצהר, גלובס

בנק לאומי  פרסם היום (א') אזהרת רווח לרבעון הראשון של 2020. על פי הודעת הבנק, שבניהולו של חנן פרידמן, המשבר בשוקי ההון בארץ ובעולם, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, הביא, בין היתר לכך שהבנק צפוי להציג בדוחות הכספיים לרבעון הראשון הפסד נקי המיוחס לבעלי מניות הבנק המוערך בסך של בין 200 מיליון שקל ל-300 מיליון שקל.

גם בנק הפועלים דיווח על פגיעה ממשבר הקורונה בשבוע שעבר. כך, בדוחות הרבעון הראשון דיווח הבנק על זינוק בהוצאות בגין הפסדי אשראי, הפסדי נוסטרו וצניחה ברווחיות בשל משבר הקורונה. בנק הפועלים רשם ברבעון צניחה של 77% ברווח הנקי, ששיקף תשואה להון של 2% בלבד.

בנק לאומי צפוי להציג תוצאות חלשות בהרבה, בין היתר, משום שהפועלים היה האחרון מקרב הבנקים לפרסם את תוצאותיו לשנה שעברה ולכן כבר רשם ברבעון הרביעי אשתקד הפרשות ניכרות בגין משבר הקורונה.

בשקלול התוצאות לרבעון הרביעי אשתקד ולרבעון הראשון השנה, הפועלים הציג בשל משבר הקורונה, ועד כה, גידול חד של 1.43 מיליארד שקל בהוצאות להפסדי אשראי. לא מן הנמנע שלאומי יציג סדר גודל של מאות רבות של מיליוני שקלים בסעיף זה בסיכום תוצאותיו לרבעון הראשון השנה. ככל הנראה שבלאומי יהיו הפרשות ניכרות מאוד, בעיקר הפרשות קבוצתיות, בשל ההרעה הכוללת במשק.

בכל אופן, בלאומי מציינים יחד עם אזהרת הרווח כי "לאחר תאריך המאזן חלו עליות בשוקי ההון אשר קיזזו משמעותית את ההפסדים שנרשמו מניירות ערך ברבעון הראשון של השנה".

צרו איתנו קשר *5988