קפריסין משנה את ההנחיות: ישראלים יידרשו להציג בדיקת קורונה לפני טיסה לאי

ישראל כבר לא מקור תיירות נחשק עבור קפריסין, ששינתה את הדירוג של המדינה מסיכון נמוך לקורונה, לדירוג בסיכון גבוה יותר • ישראלים יידרשו להציג בדיקות קורונה בטרם יעלו לטיסה

פאפוס, קפריסין / צילום: שאטרסטוק
פאפוס, קפריסין / צילום: שאטרסטוק

ישראל כבר לא מדינה נחשקת כמקור לתיירות: קפריסין משנה את הדירוג של ישראל - ממדינה בקטגוריה A, כלומר מדינות שמוגדרות בסיכון נמוך לאור שיעורי התחלואה בהן, לקטגוריה B, כלומר מדינות שבהן הסיכון גבוה יותר. קפריסין מגדירה שלוש רמות, A , B ו- C בהתאם לסטטוס האפידמיולוגי שלהן.

נכון לאתמול (ד') ישראל עברה מרשימת המדינות הנקיות ביותר לרשימת הביניים. בקטגוריה A, שמוגדרת כרשימת המדינות עם הסיכון הנמוך ביותר, נמצאות מדינות כמו אוסטריה, בולגריה, קרואטיה, שוויץ, נורבגיה, סלובקיה, הונגריה, יוון וגרמניה. במדינות קטגוריה B, שבהן הסיכון נחשב לגבוה יותר בתחשיב של מספר חולים לפי האוכלוסין, נמצאות ישראל, פולין ורומניה. בקטגוריה C נמצאות צרפת, איטליה, פורטוגל, ספרד, בריטניה, הולנד ואחרות.

המשמעות עבור הישראלים שנוחתים בקפריסין היא שכל עוד ישראל מדורגת בקטגוריה B, על הנוסעים יהיה להציג ממצאי בדיקות קורונה (PCR) שבוצעה במדינת המקור בטווח של 72 שעות לפני הטיסה. הבדיקה תוצג לפני העלייה למטוס.

צרו איתנו קשר *5988