למרות המשבר והעמקת ההפסדים: פוקס תחלק דיבידנד של 49 מיליון שקל לבעלי המניות

הדוחות של פוקס לרבעון הראשון חושפים חלק מהשלכות המשבר על קבוצה האופנה, הנחשבת לגדולה ביותר בסקטור שלה, כשהמשך ההשלכות צפוי להתעצם ברבעון השני

הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס  / צילום: דימה טליאנסקי
הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס / צילום: דימה טליאנסקי

נזקי משבר הקורונה מגיעים לדוחותיה של פוקס, קבוצת האופנה הציבורית שנמצאת בשליטת ובניהול הראל ויזל. פוקס  מסכמת את הרבעון הראשון של 2020 עם גידול של 14% בשורה העליונה (הכנסות של 579 מיליון שקל), והפסד נקי של 30.2 מיליון שקל בשורה התחתונה, לעומת הפסד של 7.2 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019.

למרות המשבר והעמקת ההפסדים ברבעון, לצד קבלת מענקי החזרת עובדים מהמדינה, פוקס דיווחה היום כי תחלק לבעלי המניות דיבידנד בהיקף של כ-49 מיליון שקל. הדוחות של פוקס לרבעון הראשון חושפים חלק מהשלכות המשבר על קבוצה האופנה, הנחשבת לגדולה ולאיתנה ביותר בסקטור שלה, כשהמשך ההשלכות צפוי להתעצם ברבעון השני.

כך, החל באמצע מרץ נדרשה הקבוצה, בדומה למתחרות שלה, לסגור לחלוטין את החנויות של הרשת ולהוציא את מרבית עובדי הקבוצה לחל"ת. העסקים היחידים של פוקס שהמשיכו לפעול גם בשיא המשבר, היו אתר טרמינל איקס וכמה חנויות של המותג שילב. שאר העסקים של הקבוצה בישראל, כמו גם רובם המוחלט של עובדיה, חזרו לפעול רק במהלך מאי - כך שבסך הכל החנויות עמדו סגורות במשך כחודש וחצי. לאור הנסיבות האלה, הקבוצה הקפיאה את חלוקת הדיבידנד שהוכרז עם פרסום דוחותיה ל-2019 בתחילת מרץ, וכעת הפשירה את חלוקתו.

פוקס מציינת כי העלייה בהכנסות למרות הפגיעה בפעילות נובעת בעיקר מאיחוד תוצאות של החברות הבנות, המחזיקות במותגי האופנה יאנגה ובילבונג, שתוצאותיהן אוחדו לראשונה בדוחות הרבעון הראשון ב-2019, ומהגידול במותגים חדשים כמו פוטלוקר ונייקי קנדה, באתר הסחר טרמינל איקס, וכן מעלייה במכירות בחנויות זהות בתקופה שקדמה לסגירת החנויות בשל משבר הקורונה.

ברבעון הראשון רשמה פוקס רווח גולמי של כ-304 מיליון שקל - צמיחה של כ-10% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווח הגולמי הצטמק ועמד על 52%. בשורת הרווח התפעולי עברה פוקס להפסד של כ-16 מיליון שקל, אל מול רווח תפעולי של כ-6 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019.

תוצאות פוקס 25.6.20
 תוצאות פוקס 25.6.20

לאור ירידות חדות בבורסה, כתוצאה ממשבר הקורונה, רשמה פוקס במהלך הרבעון הראשון של 2020 הפסד של כ-27 מיליון שקל בגין תיק ניירות הערך של החברה. פוקס גם מחקה 6 מיליון שקל בגין ירידת ערך הזיכיון שלה לקבוצת המותגים אורבן.

במהלך משבר הקורונה, מנכ"ל הקבוצה ובעלי השליטה בה, הראל ויזאל, הוביל את המאבק של רשתות האופנה והמסחר, שבמסגרתו הושגו מהמדינה מענקים לעידוד החזרת עובדים מחל"ת. בדוחותיה מגלה פוקס כי להערכתה, בגין עובדים שהוחזרו לעבודה בחודשים אפריל-מאי, הקבוצה תהיה זכאית למענק בחודשים יוני-ספטמבר בטווח כולל המוערך ב-13-18 מיליון שקל.

פוקס, שמנייתה נסחרת בבורסת תל אביב בשווי שוק של כ-1.8 מיליארד שקל, הגיבה לדוחות בעליות של 5.5% נכון לשעות הצהריים. 

צרו איתנו קשר *5988