בעקבות הפרשה: הגוף הפרטי שאחראי על ביקורות מאזנים בגרמניה יודח

הרשויות בגרמניה הודיעו לגוף הפרטי האחראי מטעם המדינה על בדיקה חשבונאית של חברות ציבוריות, שמכונה בתקשורת "משטרת המאזנים", כי יסיימו את ההתקשרות אתו כתוצאה ממה שהגדירו כ"מחדל" בפרשת וויירקארד

מרקוס בראון, מנכ"ל וויירקארד שנעצר / צילום: Matthias Schrader , Associated Press
מרקוס בראון, מנכ"ל וויירקארד שנעצר / צילום: Matthias Schrader , Associated Press

הרשויות בגרמניה הודיעו לגוף הפרטי האחראי מטעם המדינה על בדיקה חשבונאית של חברות ציבוריות, שמכונה בתקשורת "משטרת המאזנים", כי יסיימו את ההתקשרות אתו כתוצאה ממה שהגדירו כ"מחדל" בפרשת וויירקארד.

מדובר בתגובה מהירה לפרשת קריסת חברת התשלומים המקוונים, שיצרה בעיית אמינות ותדמית לשוק ההון הגרמני. לפי דיווחים בגרמניה, הודיעו הרשויות בברלין לארגון DPR, שאותו ייסדו איגודי רואי החשבון, עורכי דין, מומחי מס ועוד בגרמניה, כי ההתקשרות עמו תסתיים בתום החוזה הנוכחי, שאמור לפוג בדצמבר 2021.

עד כה, היה ארגון זה אחראי מטעם המדינה לבדיקת מאזני חברות ציבוריות, אך לדברי מקורות בברלין "הוא נכשל בתפקידו במקרה של וויירקארד". בפרט, הרגולטור הפיננסי הגרמני (BaFin) מאשים כי הפנה את תשומת הלב של ה-DPR לחריגות פיננסיות ולהאשמות בהונאה בחברה כבר בפברואר 2019, אולם הוא לא חקר את התלונות במשך יותר משנה. BaFin עצמו מואשמת על ידי רבים במדינה בהתרשלות ובאי־חקירה של הפרשה, למרות דיווחים אנונימיים ותקשורתיים על הונאה בקנה מדה גדול בחברה הגרמנית.

צרו איתנו קשר *5988