עוד פלסטר: תקופת הזכאות לדמי אבטלה תוארך עד לאמצע אוגוסט

מסגרת זו תוארך גם הזכאות למענקים לבני ה-67+ שלא יחזרו לעבודה • בסוף תקופה זו יבחנו מחדש את המשך הזכאות, לאור נתוני התעסוקה במשק

בנימין נתניהו וישראל כ"ץ / צילום:  Abir Sultan, רויטרס
בנימין נתניהו וישראל כ"ץ / צילום: Abir Sultan, רויטרס

 ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ החליטו להאריך את הזכאות לדמי אבטלה לזכאים עד אמצע אוגוסט. בהודעה משותפת של האוצר ומשרד ראש הממשלה נמסר כי במסגרת זו תוארך גם הזכאות למענקי הכנסה לבני ומעלה שלא יחזרו לעבודה. בסוף תקופה זו יבחנו מחדש את המשך הזכאות, לאור נתוני התעסוקה במשק. ההחלטה התקבלה בהתייעצות כלכלית בהשתתפות נגיד בנק ישראל וראש המועצה הלאומית לכלכלה, ובאה בהמשך למדיניות הממשלה להמריץ את המשק לפעילות ולעודד חזרה לעבודה, יחד עם התחייבות לדאוג לכל מי שלא ישוב לעבודה.

כדי לאפשר השלמה מהירה של החקיקה יוכנס סעיף זה כתיקון לחוק המענקים לבני 67+ המונח בכנסת לקריאה שנייה ושלישית.

יצויין כי מדובר במודל דומה לזה שהציע בשבוע שעבר שר הרווחה איציק שמולי יחד עם מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר. השניים קראו להאריך את דמי האבטלה עד סוף אוגוסט והעריכו את העלות התקציבית של המהלך (יחד עם התוספות לבני ה-67 ומעלה והארכת הפטור מקיזוז למקבלי כפי קצבאות) בכ-3.8 מיליארד שקל. כפי שדווח ב"גלובס" בשבוע שעבר כלכלנים בכירים ובהם נגידת בנק ישראל לשעבר ד"ר קרנית פלוג תומכים בהארכת דמי האבטלה מראש, במקום בשיטת 'טלאי על טלאי' על-מנת לתת ודאות למובטלים. 

צרו איתנו קשר *5988