קבוצת דלק השלימה את מכירת פי גלילות בכ-720 מיליון שקל

בהתאם למתווה חיזוק הביטחונות וההון שהוסכם עם מחזיקי אגרות החוב והבנקים, הכסף שקיבלה דלק מהעסקה ישמש קודם כל לפירעון חובות בנקאיים של דלק ישראל, ולאחר מכן לתשלום דיבידנד לקבוצת דלק

יצחק תשובה / צילום: פביאן קלדורף, יח"צ
יצחק תשובה / צילום: פביאן קלדורף, יח"צ

קבוצת דלק השלימה את העסקה למכירת קרקעות החברה בפי גלילות, תמורת סך של 720 מיליון שקל שהועבר לדלק ישראל. כך עדכנה החברה הבוקר. העסקה נחתמה מול הקבלן האשדודי יחיאל אבו בתחילת חודש מאי.

בהתאם למתווה חיזוק הביטחונות וההון שהוסכם עם מחזיקי אגרות החוב והבנקים, הכסף שקיבלה דלק מהעסקה ישמש קודם כל לפירעון חובות בנקאיים של דלק ישראל, ולאחר מכן לתשלום דיבידנד לקבוצת דלק, שתעשה בו שימוש גם לפירעון חובות בנקאיים. 

הקרקעות שנמכרו משמשות לאחסון בנזין של חברת "דלק פי גלילות", והן כוללות 330 דונם באשדוד, בירושלים - 357 דונם, בחיפה - 31 דונם ו-108 דונם בבאר שבע. יש לציין כי חוות מיכלי הדלק שבירושלים אמורה להתפנות משום שהיא חלק מתוכנית הרחבת שכונת הר נוף. התוכנית, שמקודמת ע"י רמ"י, כוללת כ-2,500 יח"ד.

חברת "פי גלילות" נוסדה בשנת 1959, במטרה להפעיל את מסוף גלילות בהרצליה. בשנת 1973 נוספו לחברה שלושה מסופי דלק - בבאר שבע, באשדוד ובירושלים. ב-2003 הוחלט לסגור את מסוף הרצליה. חברת דלק זכתה בשנת 2007 במכרז לרכישת מתקני חברת "פי גלילות" באשדוד, ירושלים ובאר שבע. לאחר רכישתה שונה שמה של החברה ל"דלק פי גלילות". לפי אתר האינטרנט של החברה, לחברת "דלק פי גלילות" כושר ניפוק המספיק לצריכה הכוללת של מדינת ישראל, ויכולת אחסון של 630 מיליון ליטר, שהם כ-40% מיכולת האחסון של המשק.

יחיאל אבו, בן 70, החל את דרכו כפועל בניין, התקדם לתפקיד מפקח ובשנות ה-30 לחייו הפך לקבלן מוכר באשדוד. ב-2008 קנה 140 דונם מחברת קבוצת הנדל"ן בוני ערים אשדוד תמורת 126 מיליון שקל. רכישה זו הפכה אותו לקבלן הפרטי בעל מלאי הקרקעות הפנויות הגדול ביותר באשדוד. לפני כמה שנים רכש 50% ממפעל אלבטק באשדוד, שמייצר מכשירים אלקטרוניים. ביתרת המניות מחזיקה התעשייה האווירית באמצעות החברה־הבת אלתא. צחי, בן 44, בנו של יחיאל אבו, מונה לאחרונה, למנכ"ל ויו"ר החברה המשפחתית.

את קבוצת דלק ייצגו בעיסקה עורכי הדין צביקה אגמון, טל מישר, ישראל עטר ואסף דנציגר ממשרד אגמון ושות', רוזנברג הכהן ושות'. 

צרו איתנו קשר *5988