בנק הפועלים חתם על מזכרי הבנות לשת"פ עם שני אזורי סחר באמירויות

הבנק חתם על מזכרי הבנות עם השוק העולמי של אבו דאבי והמרכז הפיננסי הבינלאומי של דובאי • בנק הפועלים צפוי להוביל עם כל אחד מאזורי הסחר שורה רחבה של פרויקטים ומיזמי פינטק וחדשנות

דב קוטלר / צילום: גדי דגון, יח"צ
דב קוטלר / צילום: גדי דגון, יח"צ

בנק הפועלים חתם בימים האחרונים על מזכרי הבנות לשיתופי פעולה עם שני אזורי סחר פיננסיים באיחוד האמירויות - השוק העולמי של אבו דאבי (ADGM) והמרכז הפיננסי הבינלאומי של דובאי (DIFC). במסגרת מזכרי ההבנות הוסכם כי בנק הפועלים יקדם שיתוף פעולה נרחב עם אזורי הסחר ויוביל עם כל אחד מהם שורה רחבה של פרויקטים ומיזמי פינטק וחדשנות שיסייעו לעידוד פעולות סחר בינלאומיות, עסקיות ופיננסיות בין ישראל לאיחוד האמירויות, וכן תמיכה בחברות פינטק וביזמים המעוניינים להרחיב את הפעילות והפריסה שלהם בישראל ובאיחוד האמירויות.

השוק העולמי של אבו דאבי (ADGM) הוא אזור סחר פיננסי, שמרכזו בבירת איחוד האמירויות אבו דאבי. ADGM מהווה גורם מרכזי הממצב את אבו דאבי כמרכז עסקים ומסחר עולמי, ומקשר בין הכלכלות המתפתחות של המזרח התיכון, אפריקה ודרום אסיה, לבין שאר העולם. האסטרטגיה של הארגון מתבססת בין היתר על ניצול החוזקות של אבו דאבי בעולמות הפיננסיים, ניהול הנכסים, חדשנות פיננסית, סחר בנגזרים, קיימות, ועוד.

המרכז הפיננסי הבינלאומי של דובאי (DIFC) הוא אזור סחר פיננסי המהווה מרכז פעילות משמעותי ל-72 מדינות במזרח התיכון, אפריקה ודרום אסיה. חזון הארגון מבוסס על קידום העולם הפיננסי, בניית אזורי חדשנות ופינטק מתקדמים, תמיכה ומימון בצמיחת סטארט-אפים, יצירת רגולציה מתאימה, ועוד. היקף הפעילות של הארגון באה לידי ביטוי בניהול נכסים בהיקף של 178 מיליארד דולר ובהעסקתם של למעלה מ-25 אלף עובדים.

את חתימת ההסכמים הובילו אסף אזולאי וקרן מזור, שמונו על ידי מנכ"ל הבנק דב קוטלר כנציגי הבנק הניידים לאיחוד האמירויות. בנק הפועלים הוא הבנק הישראלי הראשון שחותם על מזכר הבנות עם אזורי הסחר הפיננסיים באיחוד האמירויות.

מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר ומנכ"ל הרשות המפקחת של השוק העולמי של אבו-דאבי דהאר בן דהאר במעמד החתימה על מזכר ההבנות בין בנק הפועלים לשוק העולמי של אבו דאבי / צילום: דוברות בנק הפועלים
 מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר ומנכ"ל הרשות המפקחת של השוק העולמי של אבו-דאבי דהאר בן דהאר במעמד החתימה על מזכר ההבנות בין בנק הפועלים לשוק העולמי של אבו דאבי / צילום: דוברות בנק הפועלים

במסגרת שיתוף הפעולה עם ADGM, מנכ"ל בנק הפועלים קוטלר ישתתף באירוע פינטק אבו דאבי שיתקיים ב-26 לנובמבר ויציג בו את ההזדמנויות הטמונות בהסכם לקידום שיתופי פעולה בתחום הפינטק בין ישראל לאיחוד האמירויות.

במסגרת שיתוף הפעולה עם DIFC, ייפגשו בחודש דצמבר יזמי הייטק ישראלים עם ראשיו, במסגרת המשלחת שמובילים בנק הפועלים ומכון הייצוא.

דהאר בן דהאר, מנכ"ל הרשות המפקחת של ADGM, אמר כי זהו עידן חדש במזרח התיכון שמאפשר לפתח מיזמי פינטק ושיתופי פעולה טכנולוגיים מועילים בקרב השוק העולמי של אבו דאבי, איחוד האמירויות וישראל.

אריף אמירי, מנכ"ל DIFC אמר כי "המרכז הפיננסי הבינלאומי של דובאי, הארגון הפיננסי המוביל במזרח התיכון, אפריקה ודרום אסיה שמח לקבל את בנק הפועלים כשותף עולמי. השותפות שלנו מעניקה לבנק הפועלים גישה לאקו-סיסטם הפיננסי הרחב ביותר באזור, ותאפשר להם לנצל את ההזדמנויות הטובות ביותר בעולמות הבנקאות, שוק ההון, החדשנות והפינטק. אנו מקווים שהסכם זה יספק לנו הזדמנות ייחודית להאיץ את עתידו של סדר היום הפיננסי המשותף בין ישראל לדובאי ולעודד חדשנות עם בנק הפועלים באמצעות מרכז החדשנות של המרכז הפיננסי הבינלאומי של דובאי".

קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים, ציין כי "ההסכמים שנחתמו מהווים פריצת דרך שאנו מקווים שתחזק ותרחיב את שיתוף הפעולה הפיננסי בין איחוד האמירויות וישראל. ההסכם יאפשר לחברות הייטק ופינטק בפרט,לקוחות בנק הפועלים, גישה לעולם חדש של הזדמנויות - בדגש על העולם הערבי, במדינות אפריקה ובמזרח. זה כבוד גדול להיות הבנק הראשון החותם על הסכם שיתרום לביסוס היחסים שבין שתי המדינות והכלכלות שלנו".

צרו איתנו קשר *5988