אלביט זכתה בשני חוזי רכש עבור הצבא ההולנדי בהיקף 65 מיליון דולר

בחוזה הראשון מדובר בעסקה המשכית בסך של כ-50 מיליון דולר לאספקת מערכות חייל דיגיטלי נוספות ומערכות רכובות • בחוזה השני תספק אלביט מערכות לראיית לילה מסוג XACT nv32

מערכות חייל דיגיטלי הכוללות אפוד חכם של אלביט מערכות / צילום: אלביט מערכות יחצ
מערכות חייל דיגיטלי הכוללות אפוד חכם של אלביט מערכות / צילום: אלביט מערכות יחצ

אלביט מערכות הודיעה היום (ד') כי זכתה בשני חוזי רכש ממשרד ההגנה של הולנד עבור הצבא ההולנדי בהיקף של 65 מיליון דולר.

החוזה הראשון הוא עסקה המשכית בסך של כ-50 מיליון דולר לאספקת מערכות חייל דיגיטלי נוספות ומערכות רכובות, כהרחבה של תוכנית המודרניזציה של צבא הולנד, והוא למשך שלוש שנים.

במסגרת החוזה, אלביט תספק מערכות חייל דיגיטלי הכוללות אפוד חכם, עם מכשירי קשר דיגיטליים קטנים וטאבלטים עם תוכנת שליטה ובקרה ומכשירים טקטיים לרכבים. כן יסופקו מערכות אינטגרציה לרכבים של יכולות לוחמה רשתית משופרות בהן מערכות שליטה ובקרה רגליות מסוג TORCH-X TM ומערכות רדיו תוכנה מסוג E-LynX TM. מערכות תקשורת דיגיטלית ושליטה ובקרה מסוג זה של אלביט נבחרו לשימוש מבצעי בעבר ע"י מספר צבאות ברחבי העולם ובניהם צה"ל אנגליה, אוסטרליה ספרד, שוויץ ואחרות.

הפתרונות שיסופקו תוכננו על מנת לענות על דרישות ייחודיות שהוצבו על ידי מנהל הרכש במשרד ההגנה ההולנדי (Defence Material Organization) ונבחנו בשטח על ידי חיילי צבא הולנד.

חיים דלמר, מנכ"ל תקשו"ב וסייבר באלביט מערכות, אמר: "אנחנו מרוצים על שניתנה לנו ההזדמנות להמשיך ולספק לצבא הולנד יכולות מתקדמות ללוחמה רשתית ולתמוך בהם לאורך כל תוכנית המודרניזציה של החייל. אנו מצפים להמשיך את השותפות שלנו עם משרד ההגנה ההולנדי בתוכניות התורמות לשרידות והאפקטיביות של החיילים ההולנדים".

החוזה השני, בסך של כ-15 מיליון דולר, גם הוא עבור משרד ההגנה ההולנדי לאספקת מערכות לראיית לילה מסוג XACT nv32 עבור צבא הולנד. החוזה הראשוני יבוצע במהלך תקופה של שנתיים והוא כולל פוטנציאל להזמנות המשך במהלך תקופה של שבע שנים. המערכות מיוצרות במפעל אלסק של אלביט מערכות הממוקם בשדרות.

חוזה זה מצטרף לחוזים קודמים בהולנד בתחומים של חייל דיגיטלי ומערכות לוחמה רשתית, בעיקר במסגרת תוכנית המודרניזציה לחייל (VOSS).

מערכת XACT nv32 הנה קומפקטית וקלת משקל, בעלת מתאם קסדה מתכוונן ומספקת יכולת ראיית לילה ברזולוציה גבוהה בתנאי מזג אוויר קשים, תוך שהיא מצמצמת את הסטייה מקו הראייה. מערכת XACT nv32 מתאימה לחיילים רגליים ורכובים, כוחות מיוחדים וכוחות אכיפת חוק. משפחת מוצרי ה-XACT של אלביט מערכות נמצאת בשימוש מבצעי במספר מדינות נאט"ו ביניהן גרמניה, וכן בצבא הישראלי ובצבא האוסטרלי.

אלעד אהרונסון, מנכ"ל מודיעין באלביט מערכות, ציין: "הזכייה בחוזה זה הנה בהמשך למספר חוזים חשובים שאלביט מערכות זכתה בהם בשנים האחרונות בהולנד. אנו רואים בהולנד שוק מפתח עבור אלביט מערכות ומתכוונים להמשיך ולחזק את שיתופי פעולה התעשייתיים המקומיים ואת ההשקעות שלנו בהולנד בשנים הבאות".

צרו איתנו קשר *5988