עסקת ענק בארלוזורוב 17: קומה במגדל נקנתה ב-84 מיליון שקל

הרוכשים הם זוג עולים • הקומה נמכרה ברמת מעטפת, קרי ללא שום אבזור • המגדל נבנה על ידי חברת דן ומאוכלס כולו למעט קומת הפנזהאוז העליונה

מגדל דן בתל אביב / צילום: גיא ליברמן
מגדל דן בתל אביב / צילום: גיא ליברמן

לפני כשבוע רכשו זוג עולים אמריקאים, את כל הקומה ה-28 במגדל דן, שברחוב ארלוזורוב 17 בתל אביב, בתמורה ל-84 מיליון שקל. מדובר באחת מעסקאות הנדל"ן הגבוהות בשנת 2020, שככלל התאפיינה במספר עסקאות גבוהות.

המגדל, שאוכלס ב-2019, נחשב לאחד מהיוקרתיים בתל אביב. הוקם על ידי חברת דן על שטח ששימש בעבר מוסך אוטובוסים של הקואופרטיב, והוא כולל 29 קומות. בבניין יש גם חדר כושר, בריכת שחייה ואולם קולנוע. 

המוכרת היא דן באמצעות חברת א.מ.ד פיתוח נדל"ן והשקעות שבבעלות חברת דן. הקומה שנרכשה כללה במקור שתי דירות, ששטחן בסך הכל 730 מ"ר (דירה אחת של 360 מ"ר והשנייה גדולה ממנה ב-10 מ"ר). לכל אחת מהן יש מרפסת של כ-60 מ"ר. עוד יצוין כי הקומה נמכרה ברמת מעטפת, קרי ללא אבזור פנימי בכלל. המתווכים בעסקה היו האחים ערן ושי אליוף, בעלי סוכנות אליוף גרופ. בנוסף לקחה חלק בעסקה גם המתווכת טליה ויץ. 

מימין: שי וערן אליוף / צילום: תמונה פרטית
 מימין: שי וערן אליוף / צילום: תמונה פרטית

על פי נתוני רשות המסים, מדובר בעסקה היקרה במגדל עד כה. ב-2018, נרכשה דירת מיני פנטהאוז בשטח של 360 מ"ר המשתרעת על פני חצי קומה, עם מרפסת בשטח של 50 מ"ר, על ידי משה ממרוד, יו"ר קבוצת תדיראן, תמורת 40 מיליון שקל. ב-2019 נמכרה דירה אחרת בשטח 377 מ"ר תמורת 38 מיליון שקל.

נכון לעכשיו, כל הדירות במגדל נמכרו למעט הפנטהאוז בקומה ה-29. מדובר בדירת ענק של 870 מ"ר כולל מרפסות. בעבר חברת דן פרסמה כי היא דורשת עבורו עליו לא פחות מ-200 מיליון שקל, מחיר שאינו נחשב לריאלי בישראל, וזו ככל הנראה הסיבה העיקרית לכך שהוא טרם נמכר, על אף שבינתיים החברה הורידה במידה מסוימת את המחיר הנדרש.

מתווכים בעסקה היו האחים ערן ושי אליוף, בעלי סוכנות אליוף גרופ. בנוסף לקחה חלק בעסקה גם המתווכת טליה ויץ מסוכנות Check List.