אחרי הירידות אמש: מלחמת המעמדות חוזרת ובגדול והמניות שהצעירים מריצים קופצות

לאחר שרובין הוד הודיעה שתאשר להמשיך מסחר במניות גיימסטופ ו-AMC, המניות מזנקות ב-70% ו-48% (בהתאמה) • הסוחרים מרדיט ממשיכים להוביל את סדר היום, כאשר עכשיו הם העלו את המטבע הווירטואלי Dogecoin במעל ל-800%

אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP
אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

יום המסחר בוול סטריט ננעל אמש בעליות, כאשר המדדים המובילים רשמו בסיום עליות של 0.5%-1%. מניית סולאראדג' בלטה בעלייה של 8.4% ופייבר רשמה עלייה של 4.2%. 

רובין הוד קיבלה מימון של מיליארד דולר, והסירה את המגבלות במסחר במניות הקטנות שהשיתה אתמול כדי להגן על עצמה. מיד עם פתיחת המסחר היום (ו') בוול סטריט גיימסטופ זינקה ב-70%, AMC זינקה ב-48% ובלקברי עלתה ב-9%.

הסוחרים מרדיט ממשיכים להוביל את כותרות סדר היום, כאשר עכשיו הם העלו את המטבע הווירטואלי Dogecoin, שהתחיל כבדיחה (שם המטבע מבוסס על מם אינטרנטי) במעל ל-800%.

כמו במקרה הקודם, גם הפעם אלון מאסק צייץ ציוץ שהתפרש על ידי רבים כתומך בסוחרים הצעירים. מאחורי המהלך עומד פורום מקביל ל-WallStreetBets, SatoshiStreetBets שמנסה לעשות מהלכים דומים במטבעות קריפטו.

אמש מניות גיימסטופ, בלקברי ו-AMC קרסו ב-41%-55% במחזורי ענק לאחר שמספר חברות ברוקראז', ביניהן Robinhood ו-Interactive Brokes הגבילו את המסחר בהן.

חלקן הודיעו שיאפשרו רק קבלת הוראות מכירה לסוחרים שמחזיקים את המניות ורוצים למכור אותן. במניות אלה נרשמו בימים האחרונים מחזורי ענק ותנודות חדות, על רקע פעילות ערה של סוחרי יום צעירים וחדשים יחסית בשוק, ש"מתלבשים" בעיקר על מניות שיתרות ה"שורט" עליהן גבוהות במיוחד.

עלייה חדה במניה מהסוג הזה מאלצת מחזיקים אחרים (ביניהן קרנות גידור) לקנות בחזרה את הפוזיציה, מה שמאיץ את העליות.

צרו איתנו קשר *5988