הלחץ הציבורי עבד: ירין שרף יואשם באונס ילדה בת 13 במלונית קורונה

זאת מקום בעבירה של בעילה אסורה בהסכמה • ההחלטה התקבלה בתום מספר דיונים בראשות מ"מ פרקליט המדינה, עו"ד עמית איסמן, בהם שבו ונבחנו חומרי החקירה, ואף בוצעו מספר השלמות

אילוסטרציה: פוטו טו גו
אילוסטרציה: פוטו טו גו

הלחץ הציבורי עבד, וירין שרף יואשם באונס ילדה בת 13 במלונית קורונה, במקום בעבירה של בעילה אסורה בהסכמה.

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית משפט השלום בתל אביב בקשה לתקן את כתב האישום בעניינו של ירין שרף, ולייחס לו עבירות של אינוס, ובהתאם להעביר את הדיון בעניינו לבית המשפט המחוזי. 

פרשת ירין שרף: הטעות של הפרקליטות והמבחן של מ"מ פרקליט המדינה | פרשנות, חן מענית

ההחלטה התקבלה בתום מספר דיונים בראשות ממלא-מקום פרקליט המדינה, עו"ד עמית איסמן, בהם השתתפו הגורמים הרלוונטיים בפרקליטות המדינה ובפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), ולאחר שבמסגרת הדיונים שבו ונבחנו חומרי החקירה, ואף בוצעו מספר השלמות חקירה, ונותחו החלופות המשפטיות, העובדתיות והנורמטיביות. 

ממלא-מקום פרקליט המדינה אימץ את המלצת פרקליטת מחוז תל אביב (פלילי), המשנה לפרקליט המדינה (עניינים פליליים) ומנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, לפיה, על אף הקשיים והמורכבות בפרשה זו, עולה כי יש בתיק סיכוי סביר להרשעה בעבירת אינוס, וכי בנסיבות העניין מוצדק לבקש לתקן את כתב האישום.

"חובתה של התביעה לשוב ולהעריך את תמונת המצב הראייתית בכל שלב, כפי שנעשה גם במקרה זה, כאשר הוחלט לפנות לבית המשפט ולבקש לתקן את כתב האישום", נכתב בהודעת הפרקליטות.

התיק מתנהל בדלתיים סגורות ותחת צו איסור פרסום, ומשכך לא נוכל למסור פרטים נוספים. 

יו"ר נעמת, חגית פאר, מסרה בעקבות שינוי סעיף האישום נגד ירין שרף לאונס: "חבל מאוד שהיינו זקוקים למאבק ציבורי בכדי שהפרקליטות תקבל את ההחלטה הנכונה והמובנת מאליה. אני מברכת את ממלא-מקום פרקליט המדינה על התיקון בסעיף האישום נגד הפושע והאנס לכאורה. זהו מסר חשוב לכל נערה ואישה בישראל, לפיו המערכת מאמינה להן". 

אמה של קורבן האונס, ועוה"ד עמית חדד, נועה מילשטיין ורונה וולק, ממשרד חדד רוט שנהר, המייצגים את המשפחה, מסרו: "אנחנו שמחים ומברכים על החלטתם המקצועית של מ"מ פרקליט המדינה ושל צוות הפרקליטות שמטפל בתיק שהשכילו לתקן את כתב האישום ולהאשים את ירין שרף בעבירה אותה ביצע - עבירת אונס נגד ילדה בת 13. אנו רואים בהערכה את היכולת המקצועית לבחון את הדברים לעומק, ולעשות צדק עם הילדה, עם המשפחה, ועם החברה בישראל".

*** חזקת החפות: ירין שרף לא הורשע, ועומדת לו חזקת החפות. 

צרו איתנו קשר *5988