עלות השכר של כחלון כיו"ר יונט קרדיט – 8.3 מיליון שקל בשנה עבור 80% משרה

שר האוצר לשעבר צפוי להתחיל בשבוע הבא את תפקידו החדש בחברת האשראי החוץ בנקאי • הוא יקבל תשלום המבוסס על מניות בשווי 6.1 מיליון שקל ודמי ניהול בסך 1.3 מיליון שקל

משה כחלון / צילום: רפי קוץ
משה כחלון / צילום: רפי קוץ

שר האוצר לשעבר, משה כחלון, יקבל בתפקידו החדש כיו"ר חברת האשראי החוץ בנקאי יונט קרדיט כ-8.3 מיליון שקל בשנה, כך עולה מזימון האספה הכללית של החברה שנועד לאשר את תנאי כהונתו של כחלון.

השר לשעבר יכהן כיו"ר דירקטוריון פעיל של החברה והיקף המשרה שלו בחברת האשראי החוץ בנקאי יהיה בשיעור של 80%, עבורם תשלם יונט קרדיט לכחלון דמי ניהול חודשיים של 108 אלף שקל וכן הוצאות רכב חודשיות בסך של 4,500 אלף שקל, כלומר 1.35 מיליון שקל בשנה כדמי ניהול, בתוספת בתוספת הוצאות דלק ואחזקה. בנוסף, הוא יקבל מענק שנתי בגובה של 864 אלף שקל, כאשר הבוננזה מבחינתו היא תשלום מבוסס מניות בשווי של 6.1 מיליון שקל.

בהזמנה לאספה הכללית של החברה מודים ביונט קרדיט כי תנאי הכהונה המוצעים לכחלון, נקבעו בחריגה ממדיניות התגמול של החברה שאושרה רק לפני כחודשיים על ידי האסיפה הכללית של החברה. רכיב התגמול הקבוע השנתי (בתוספת עלות הוצאת הרכב) חורג בכ-50 אלף שקל, מסך של 1.3 מיליון שקל, שהיא תקרת העלות השנתית המקסימלית בגין תגמול שנתי קבוע למשרת יו"ר הדירקטוריון, כפי שנקבע במדיניות התגמול של החברה.

יונט קרדיט היא חברה חוץ בנקאית ציבורית למתן אשראי צרכני ועסקי. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך בישראל לפי שווי שוק 185.5 מיליון שקל, ויש ברשותה רישיון מורחב למתן אשראי מאת רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון בהתאם לחוק הפיקוח.

מחזור הפעילות שלה לשנת 2020 נאמד בכ-700 מיליון שקל והיא פועלת באמצעות פריסה ארצית של סניפים. ההון העצמי שלה הינו כ-80 מיליון שקל והיקף תיק האשראי מסתכם ל-173 מיליון שקל.

מי שעומד בראש קבוצת יונט הוא איש העסקים שלמה אייזיק, הבעלים לשעבר של קבוצת הכדורסל הפועל חולון, שחזר בימים האחרונים לתמוך בקבוצה. אייזיק הודיע כי יתמודד בבחירות לנשיאות לשכת סוכני הביטוח שיתקיימו בחודש נובמבר הקרוב.


עסקים עם השייח'

לפני כחצי שנה נודע כי שר האוצר לשעבר יעמוד בראש קרן השקעות משותפת לגופים המוסדיים בישראל ולקרן הפנסיה הגדולה באיחוד האמירויות. קרן הפנסיה של אבו דאבי, המנהלת נכסים בהיקף מוערך של כ-100 מיליארד דולר. הקרן תעסוק בהשקעות בתחומי חדשנות וטכנולוגיה בישראל ובאמירויות.

כחלון הקים לאחרונה חברה משותפת עם השייח' סורור בן מוחמד אל נהיאן, בן למשפחת שליטי אבו דאבי והמיליארדר היהודי אמריקאי שמעון כהן. אל-נהיאן מילא משרות בכירות בממשל המקומי והוא מחזיק בנכסים רבים באבו-דאבי. החברה שנקראת SCK תשמש את השלושה לפעילויות עסקיות ושהקמת הקרן היא הראשונה שבהן. הקשרים בין הצדדים התהדקו במהלך ביקור שערכו כחלון וכהן בנסיכות.

צרו איתנו קשר *5988