בורסות עולם | סיקור שוטף

נעילה חיובית בוול סטריט; ה-FDA נתן אישור מלא לחיסון הקורונה של פייזר

ה-FDA העניק אישור מלא לחיסון לקורונה של פייזר, מה שגורם למניית החברה לטפס • המסחר באירופה ננעל בעליות שערים. מדד קאק עלה ב-0.8%, ופוטסי ודאקס טיפסו שניהם ב-0.3%

בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי
בורסת וול סטריט בניו יורק / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

23:00

נעילה ירוקה בוול סטריט לאחר שה-FDA נתן אישור מלא לחיסון הקורונה של פייזר: מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.6%, S&P 500 טיפס ב-0.85%% והנאסד"ק ננעל בעליות של 1.5%.

מניות יצרניות החיסונים עלו לאחר האישור של ה-FDA לחיסון של פייזר. מניית פייזר עלתה ב-2.9%. מניית ביונטק זינקה ב-9% ומודרנה רשמה עליות של 6%. חברת Trillium Therapeutics נסקה לאור הדיווחים כי היא תירכש על ידי פייזר. המניה עלתה ב-189%.

20:43

המדדים בוול סטריט מטפסים על רקע הערכות כי הפד לא צפוי להודיע במפגש הפסגה בג'קסון בסוף בסוף החודש על צמצום המדיניות המרחיבה וירידה בנפח רכישות האג"ח, וזאת בצל איום התפשטות זו הדלתא, וגם, כפי שכתבנו בתחילת החודש, תחת ההנחה כי האינפלציה בארה"ב שהרימה ראש מונעת מגורמים זמניים בלבד.


19:58

העליות בארה"ב מתחזקות: דאו ג'ונס עולה ב-0.8%, S&P 500 מטפס ב-1% ונאסד"ק מוסיף 1.5%.

בואינג עולה ב-2.7%, פייזר מוסיפה 2.5% ואפל מתחזקת ב-1.1%.

18:46

המסחר באירופה ננעל בעליות שערים. מדד קאק עלה ב-0.8%, ופוטסי ודאקס טיפסו שניהם ב-0.3%. 


17:12

המסחר באירופה מתנהל בעליות. פוטסי עולה ב-0.3%, דאקס מוסיף 0.2% וקאק מתחזק ב-0.9%.

לואי ויטון עולה ב-3.2%, פולקסווגן מוסיפה 1.1% ורולס רויס מטפסת ב-3.6%.

17:00

העליות בוול סטריט מתחזקות: דאו ג'ונס עולה ב-0.6%, S&P 500 מוסיף 0.8% ונאסד"ק מטפס ב-1%.

במקביל, פייזר ממשיכה לטפס, ועולה כעת ב-3.8%. 

16:46

ה-FDA אישר באופן מלא את חיסון הקורונה של פייזר . עד כה, החיסון היה בשוק האמריקאי תחת אישור חירום, שהתקבל בדצמבר.

החיסון של פייזר הוא הראשון שקיבל אישור מלא מה-FDA - מה שגרם למניית החברה להתחזק ב-2.6%.


16:32

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות. מדד דאו ג'ונס מטפס ב-0.6%, ומדדי נאסד"ק ו-S&P 500 עולים שניהם ב-0.5%.

אנבידיה עולה ב-2.7%, אינטל מוסיפה 1.3% ומיקרוסופט  יורדת ב-0.6%.

16:13

הבורסות באירופה ממשיכות לטפס. מדד דאקס עולה ב-0.1%, פוטסי מוסיף 0.3% וקאק מתחזק ב-0.8%.

מניית אדידס עולה ב-1.7%, סאנופי מאבדת 1.1% וסיינסבורי'ס קופצת ב-15.4%.

14:10

עליות קלות בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב. במסחר המוקדם נרשמות עליות בולטות במניות טסלה , רובין הוד, ריסקיפייד ומודרנה 

12:25

לאחר הירידות של השבועות האחרונים קופצים היום החוזים על הנפט ביותר מ-3%.  בסקירת הנפט השבועית של ד"ר גיל מיכאל בפמן, הכלכלן הראשי של לאומי, ובניהו בולוטין, כלכלן באגף הכלכלה, הם כותבים כי "מחירי הנפט המשיכו לרדת בשבוע האחרון, לאחר שהם ירדו במחצית הראשונה של חודש אוגוסט. מחיר הנפט מסוג BRENT ירד ל-64.77 דולרים לחבית בסיום יום המסחר ומחיר חבית מסוג WTI ירד ל-62.32 דולרים . ירידה זו במחיר התרחשה על רקע התפשטות וריאנט הדלתא של נגיף הקורונה, לצד עליית תפוקת הנפט של OPEC + בחודש יולי ויתכן שגם עם הצפי בשוק שה- FED יחל בתהליך צמצום קצב רכישות הנכסים מה שצפוי לחזק את הדולר ולפגוע במחירי הסחורות".

במבט קדימה מעריכים בלאומי כי "ירידת מחירי הנפט לצד התפשטות וריאנט הדלתא של נגיף הקורונה, המעלה את החששות לפגיעה בביקושים, עלולה לגרום לכך שקבוצת OPEC + תדחה את המשך ההקלות במכסות הייצור. זאת, במטרה לשמור על יציבות מחירי הנפט ככל הניתן. החוזים העתידיים מצביעים על כך שמחירי הנפט עשויים לעלות עד לסוף השנה. זאת, ככל הנראה בשל הצפי שהמדינות המפותחות, בפרט במדינות בהן חלק ניכר מהאוכלוסייה שבסיכון מחוסן, לא יהדקו את המגבלות באופן גורף, מה שצפוי לשמור על הביקושים הגבוהים בשוק".

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה חיובית. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות קלות.

על רקע עליית הביטקוין מציין שי דתיקה מייסד ומנכ"ל חברת הקריפטו INX כי "אנו עדים להפיכתו של הביטקויין ושל נכסים דיגיטליים, לנכס לגיטימי בסל ההשקעות של פרטיים, חברות ציבוריות וקרנות חסכון לסוגיהן. כל זאת במקביל, להכרה הרגולטורית בעולם לתחום מחד, והוצאה מחוץ לחוק פעילויות בתחום שאינן תחת רישוי ואסדרה מאידך. מחזורי המסחר והרווחים של חברות ציבוריות בתחום, עולים בעשרות ומאות אחוזים בשנה ומצד שני אנו רואים את הרגולטור משית קנסות על מי שאינו פועל תחת רישוי". 

אבי סלמה מנכ"ל הנציגות הישראלית של Hyposwiss אומרי כי "ככל שהשוק יקבל את הבנתם של הגורמים המובילים בו - בהם מוסדיים וחברות ענק. כך הביטקוין יתקדם להיות הזהב החדש. וזאת על אף שלאורך זמן ובאופן עקבי פועלים כנגדו כוחות רבים, החל מרגולטרים ברחבי העולם ועד לממשלת סין - עדיין הוא מראה איתנות ולא צריך להתרגש מהתנודתיות אשר מאפיינת אותו מאז תחילת דרכו". 

08:10

בורסות אסיה נסחרות היום במגמה חיובית, כשמדדי המניות המובילים מטפסים ב-1%-2%. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות קלות. 

הביטקוין קופץ ביותר מ-3% ונסחר כעת מעל רף 50 אלף דולר. הנפט מסוג ברנט נסחר בעלייה של 1.7%. 

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב דש, מציין בסקירתו השבועית כי האירועים האחרונים בסין מבהירים שהשינוי ברגולציה ביחס לחברות הטכנולוגיה לא יהיה זמני או נקודתי ומשקף שינוי רחב בהתייחסות השלטונות לשיטת ניהול הכלכלה. על כך העידה גם שורת יוזמות חדשות בשבוע שעבר אשר הפילה מדד China Golden Dragon בארה"ב בעוד 8.3% ובסה"כ ב-51% מהשיא.

בנוסף, "גם הנתונים הכלכליים בסין היו שליליים. המכירות הקמעונאיות, הייצור התעשייתי וההשקעות היו נמוכים מהתחזית (אירוע די נדיר בסין) תוך ירידה בקצב הצמיחה לרמות הרבה יותר נמוכות מאשר הממוצע שהיה לפני המשבר בשנת 2019, במיוחד במכירות הקמעונאיות. שורה תחתונה: למרות הירידות החדות במניות הסיניות, קשה לראות בהן הזדמנות לאור הנסיבות". 

לגבי ארה"ב הוא מציין כי השפעתו של הבנק המרכזי האמריקאי על העלויות מצד ההיצע די מוגבלת. לכן, האינפלציה עשויה להישאר גבוהה גם אם הוא יפעיל צעדים לצמצום מוניטארי, אלא אם ה- FED יפעל בצורה יותר אגרסיבית לדיכוי הביקושים. "לעומת זאת, השפעת הצמצום המוניטארי על השווקים הפיננסיים די ניכרת. מאז משבר 2008, מדד S&P 500 השיג בממוצע תשואה של 0.38% באותם שבועות בהם מאזן ה- FED גדל, לעומת תשואה ממוצעת של 0.04% בשבועות בהם מאזן ה- FED ירד או נשאר ללא שינוי".

צרו איתנו קשר *5988