פארק חדש יוקם בתל אביב, בהשקעה של 20 מיליון שקל

הפארק, בשטח של 20 דונם, מוקדם במתחם יצחק שדה (חסן עראפה) במזרח מרכז העיר • וגם: גיוסי העובדים נכנסים לתאוצה בחברת מעוף המשאב האנושי • אירועים ומינויים

פארק יצחק שדה / הדמיה: סטודיו אורבנוף
פארק יצחק שדה / הדמיה: סטודיו אורבנוף

בימים אלה מוקם הפארק המרכזי במתחם יצחק שדה (חסן עראפה) במזרח מרכז העיר ת"א-יפו. מדובר בשטח של 20 דונם, שיהיה "פיסת ניו יורק" באמצע מטרופולין תל אביב. אל מול טבעת המגדלים ההיקפית מתוכנן גן שיביא מגוון של צמחיה מקומית, כמו טבע. איכות התכנון, ומן הסתם גם הביצוע העתידי, קשורים לכך שמדובר בשפ"פ (שטח פרטי פתוח), שהקמתו והתחזוקה מוטלים על היזמים מקימי המגדלים. ההשקעה בהקמת המקום נאמדת ב-20 מיליון שקל.

הפארק הוא ליבו של שטח בגודל 81 דונם, שתחום בין ארבעה רחובות: המסגר, יצחק שדה, דרך בגין ורחוב 1185. מקור שמו של המתחם, 'חסן ערפה', הוא בפרדס שניהל במקום לפני קום המדינה ערבי עשיר מיפו בשם חסן סלים עראפה. עד לאחרונה האזור התאפיין בבנייה לא מוסדרת של מבנים ארעיים ששימשו כמוסכים, מחסנים ומגורים.

על פי התכנון, שממומש בימים אלה, יוקמו במתחם 13 מגדלים בגבהים של עד 34 קומות. בין הפרויקטים ניתן לציין את tou towers של חברת רובינשטיין, acro tower של חברת אקרו, ו- sky שמוקם על ידי קבוצת רכישה בהובלת אורבן וגאיה פרויקטים. המגדלים מכילים תמהיל משתנה של תעסוקה, מסחר, מלונאות ומגורים.

הפארק, שתוכנן על ידי אדריכל הנוף ליאור לווינגר מסטודיו אורבנוף, מוקם מעל חלל תת קרקעי שבו חמש קומות חנייה, וגם לא מעט תשתיות משותפות לבניינים שבהיקף. עיצוב הפארק מייצר נוף חדש הכולל טיילת היקפית וחורש יער בצמידות למגדלים, ואזורי ישיבה ומשחק במרכז.

תכנון הצמחייה, שנעשה בשיתוף מומחה הטבע העירוני עמיר בלבן, כולל בעיקר מיני צמחיה מקומית: עצי אלון, אלה, אלה סורית, מיני אזוביון ועוד. אחד היתרונות של הפארק, שקשור לתחום התמחותו של האדריכל, הוא שכל מי הנגר נאגמים באזור הבריכה האקולוגית, ורק מקצתם עוברת למערכת הניקוז המקומית.

גיוסי העובדים נכנסים לתאוצה

חברת מעוף המשאב האנושי, המספקת שירותי גיוס, השמה, הכוונה וייעוץ, מרחיבה את פעילותה ופותחת שמונה סניפים חדשים (חמישה כעת ועוד שלושה עד סוף 2021) - שיתווספו ל-38 הסניפים הקיימים. עלות ההשקעה בהקמת ובמיתוג הסניפים החדשים נאמדת בכ-1.4 מיליון שקל.

בסניפים החדשים יועסקו כ-40 רכזות, רכזי גיוס ומנהלות, שיצטרפו ל-400 העובדים הקיימים של החברה, שקיימת זה 22 שנה. מעוף מעסיקה כ-10,000 עובדי כוח אדם בחברות ומפעלים בתחומים מגוונים. בספטמבר האחרון פתחה החברה בטבריה סניף שני של "מעוף פרופשיונלס", המציע משרות בדרגי ביניים ומעלה. הסניף הראשון נפתח ב-2016 בעפולה.

בנוסף, החברה מקיימת מערך הכשרות תעסוקתיות עבור חברות פרטיות וממשלתיות. בין היתר מדובר בהכוונה, גיוס והשמה לחברה החרדית, הכשרות במימון ממשלתי למגזר הערבי להשתלבות במפעלים טכנולוגיים מתקדמים, הכוונה והכשרה של בעלי מוגבלויות, וייעוץ, הכוונה, הכשרה גיוס והשמה לבני 60 ומעלה.

"תקופת הקורונה ערערה את ענף התעסוקה הישראלי לחלוטין, וכעת, כשחזרנו לשגרה כמעט מלאה, אנו רואים משרות רבות פתוחות ומחכות לאנשים שיגיעו לאייש אותן", אומר אבי חיימוף, מנכ"ל מעוף המשאב האנושי. "על אף שמספר המובטלים לא קטן, אנו רואים עלייה מתמדת בפנייה למעוף, בין אם ברצון לחפש עבודה בתחום העיסוק הנוכחי, ובין אם ברצון להשתתף בהכשרות שאנחנו מפעילים, על מנת לשנות כיוון תעסוקתי".

אבי חיימוף, מנכ''ל מעוף / צילום: מעוף
 אבי חיימוף, מנכ''ל מעוף / צילום: מעוף

מצנח הזהב

רתם קמר, עד לאחרונה מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, מונה למנכ"ל קבוצת ה-eSports המקצועית פיינסט. הוא יחליף בתפקיד את המנכ"ל הנוכחי ומייסד-שותף בקבוצה, רוביק מילקיס, שיעבור לשמש כ-Chief Gaming Officer, ויוביל את יישום האסטרטגיה הגלובלית וניהול השחקנים והקבוצות בשוק הבינלאומי.

רתם קמר / צילום: יוסי זליגר, פלאש 90
 רתם קמר / צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

שרון פליישר בן יהודה מונתה לסמנכ"לית הרגולציה ויחסי הציבור של Yandex ישראל. במסגרת תפקידה תהיה אחראית על קשרי הממשל של החברה בכל הנוגע לקידום הרכב האוטונומי ורובוט המשלוחים האוטונומי Rover, והשקתם בארץ.

שרון פליישר בן יהודה / צילום: נוי ערקובי
 שרון פליישר בן יהודה / צילום: נוי ערקובי

עדי מור מונתה לסמנכ"לית מסחרית-שווקים אסטרטגיים בחברת המד-טק MeMed, המפתחת פתרונות רפואיים המבוססים על תגובת מערכת החיסון של גוף האדם. בתפקידה הקודם שימשה מור כסמנכ"לית השיווק הגלובלי בחברה.

עדי מור, מימד / צילום: שלומי יוסף
 עדי מור, מימד / צילום: שלומי יוסף

רו"ח ערן סרוק, ממייסדי חברת הפינטק הישראלית GMT, מונה למנכ"ל החברה, ומיכאל טייר (בעברו משנה למנכ"ל ירושלים וראש חטיבה באמדוקס ישראל) ישמש כיו"ר. כמו כן, נועם שלו מונה למנהל הסיכונים הראשי של החברה ורו"ח (עו"ד) חן טוביה מונתה למנהלת הכספים.

יובל קליין מונה לארכיטקט נתונים במלם תים, תאגיד חברות טכנולוגיית המידע. במסגרת תפקידו הוא יפ תח את תחום זיהוי טכנולוגיות מתקדמות, ושילוב הטכנולוגיות בפתרונות מתקדמים בתחום הענן.

נתי בר גרינמן מונתה לסמנכ"לית פיתוח עסקי במותג המתנות והחוויות BUYME. קודם לכן כיהנה כמנהלת הפעילות של ג'ולט ישראל, מנכ"לית רשת רולדין, מנהלת השיווק של ארומה תל אביב ואירופה, מנהלת שיווק במשביר לצרכן וסמנכ"לית השיווק של סטארט-אפ בתחום הבינה המלאכותית.

חן משולמי כהן מונתה לסמנכ"ל הכספים של בלנדר טכנולוגיות פיננסיות.

מיכל שלמה, 48, מונתה לנהל את תחום הסייבר של ברוקר הביטוח הפרטי האודן בישראל.

איתן חמו, 52, מונה למנהל פרויקטים בכיר בצוות השירותים המקצועיים ב-SAP ישראל.

אביאור אבו מונה לתפקיד דובר קבוצת פרטנר. בתפקידו האחרון שימש כמנהל לקוחות בחברת קשרי משקיעים.

נתי אברהמי מונה למנכ"ל מרכז החישובים הבינ-אוניברסיטאי.

עדו פלג, מונה לסמנכ"ל התפעול בסטארט-אפ סטמפלי, שפיתח פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית לתהליכי ניהול הטיפול בחשבוניות ספקים בארגונים. קודם לכן כיהן פלג כמנכ"ל חברת נישה פרו .

עו"ד חגי בורשטיין הצטרף כיועץ למשרד כץ, גבע, איצקוביץ (KGI) המתמחה במיסוי מוניציפאלי. לבורשטיין ותק של כ-20 שנה בתחום המוניציפאלי.

חדשות טובות

עמותות "אחריי!" ו"החלק שלי בפאזל" השיקו בירושלים את מכינת "ביחד" - המכינה הקדם צבאית הראשונה שמבוססת על שילוב של בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים.

במכינה, שנפתחת כחלק מתכנית אופק בתמיכת בנק לאומי, מפעל הפיס ועיריית ירושלים, ילמדו 30 צעירים בגילאי 18-21 מכל הארץ. מאחורי פתיחתה עומד הרצון להפוך את בוגריה לאזרחים שווים, יצרניים ומעורבים בחברה הישראלית, ובתוך כך להסיר מהם את התיוג "צרכים מיוחדים".

גזירת סרט של מכינת ביחד / צילום: באדיבות עמותת אחריי
 גזירת סרט של מכינת ביחד / צילום: באדיבות עמותת אחריי

המכינה תפעל במסגרת של פנימייה בתוך הקהילה שבה היא מוקמת, ותשלב פעילויות עם תושבי הסביבה בחגים ומועדים, בהתנדבות ובעבודה. היא תכלול, בין היתר, הכנה לשירות צבאי משמעותי, לימודים, חיי קבוצה, מעורבות חברתית והעצמה אישית.

במסגרת המכינה יפתחו המכיניסטים תחושת חוסן ומסוגלות ותחושת אחריות כלפי המדינה, ותגדל מעורבותם בחברה הישראלית. הציפייה היא כי תוך שלוש שנים תורחב הפעילות לכל הארץ, וכי יותר מ-90% מהמכיניסטים ישתלבו בצבא או בשירות לאומי ואזרחי.