בורסות עולם | סיקור שוטף

נעילה חיובית בוול סטריט; אפל עלתה בעוד 2.3% לשיא חדש

צים ריכזה מחזור גבוה וסיימה בירידה של 3.2% • בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות • סנטינל וואן רשמה ירידה של 4.7% ואילו וויקס קפצה בכ-5%

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

23:00

נעילה חיובית בניו יורק. מדד הנאסד"ק רשם עלייה של כ-0.6% והדאו ג'ונס, שנסחר בירידה קלה במשך מרבית היום, סגר בעלייה של כ-0.1%.

מניית אפל  רשמה עלייה של 2.3% וטיפסה גם היום לשיא חדש. 

צים  ריכזה מחזור גבוה וסיימה בירידה של 3.2% לאחר שעלתה כ-6% במהלך המסחר. סנטינל וואן רשמה ירידה של 4.7%.

מנגד, עליות חדות רשמו וויקס, מאנדיי, ריסקיפייד , רדהיל , רי אוטומוטיב, פרוטליקס ופורסייט.

20:35

מגמה מעורבת בוול סטריט, כשמדד הנאסד"ק רושם עלייה קלה ומנגד הדאו ג'ונס נסחר בירידה קלה.

מניות וויקס, מאנדיי , מטא פלטפורמס (פייסבוק)  ודלתא איירליינס  בולטות בעליות. 

התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עולה ב-3 נקודות בסיס ל-1.51%.

בזירת הסחורות, החוזים על הנפט נסחרים בעלייה קלה. הזהב נסחר ביציבות.

18:47

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות. בניו יורק המגמה מעורבת, כשמדד הנאסד"ק רושם עלייה קלה ומנגד הדאו ג'ונס נסחר בירידה קלה.

עליות בולטות רושמות וויקס , אפל, טוויטר , פורסייט, אורקל ומניות הקרוזים והתעופה. מנגד, ירידות חדות רושמות רשתות הקמעונאות טרגט  וקרוגר.

17:00

מניות אורקל, קרניבל , יונייטד איירליינס הולדינגס  ואמריקן איירליינס בולטות בעליות חדות. אפל  לא עוצרת ומטפסת גם היום לשיא חדש. 

בקרב המניות הישראליות רושמות עליות חדות מניות צים , אלוט , איי.סי.אל ונובה.

16:30

יום המסחר בוול סטריט נפתח במגמה מעורבת עם נטייה לעליות. מניית סנטינל וואן  צונחת ב-12% ומנגד פייזר בולטת בעלייה חדה. 

14:40

בעוד שהמסחר באירופה ממשיך להתקיים בעיקר בירידות שערים, החזוים העתידיים שוב נסחרים במגמה חיובית (בעליות של כ-0.3%) לאחר שיצרניות החיסונים ביונטק ופייזר  הודיעו שנמצא כי שלוש מנות מהחיסון המשותף שלהן מספקות הגנה גם מווריאנט אומיקרון של הקורונה.

בזירת המסחר המקדים, פייזר שנסחרה קודם לכן בירידה עברה לעליות והירידה של מודרנה התמתנה משמעותית. גם חברות התעופה והתיירות נהנות מהבשורה של יצרניות החיסונים, וקרניבל, אמריקן איירליינס ועוד חברות בענף מתחזקות.

13:05

המסחר באירופה מתקיים בעיקר במגמה שלילית בשעה זאת, כאשר רק המדד בציריך נסחר בירוק. דאקס מאבד 0.7%, קאק יורד ב-0.5% ופוטסי נסחר ביציבות. מדד יורוסטוקס 50 יורד ב-0.7% ויורוסטוקס 600 נחלש ב-0.2%.

החוזים על המדדים בוול סטריט נסחרים במגמה מעורבת, כאשר נראה כי דאו ג'ונס ייפתח בירידות קלות בעוד שנאסד"ק יטפס. בזירת המסחר המוקדם עדיין בולטות חברות החיסונים שמאבדות גובה, ובראשן מודרנה, וגם יצרניות הרכב החשמלי לוסיד וריביאן  נחלשות קלות.

סנטינל וואן  הישראלית נחלשת בקרוב ל-10% על אף שעקפה את התחזיות, לאחר שדיווחה כי תקופת החסימה (lock-up) על מכירת מניות על-ידי בעלי מניות קיימים, תקופה שבה אסור להם למכור מניות לאחר ההנפקה, צפויה להסתיים השבוע (ב-9 בדצמבר).

12:10

שוק הנפט עבר לעליות, ושני סוגי הנפט הגולמי עולים בכ-0.6%: נפט WTI נסחר סביב 72.4 דולר לחבית, הברנט תמורת 75.9 דולר לחבית.

11:20

סנטינל וואן  צונחת בטרום לאחר פרסום הדוחות על אף שעקפה את התחזיות. חברת הסייבר זינקה אמש ב-13.4% לקראת הפרסום (לאחר המסחר), וצנחה ב-8.5% במסחר המאוחר לאחר פרסומם. החברה דיווחה על הפסד מתואם של 15 סנט למניה על הכנסות של 56 מיליון דולר., בעוד שאנליסטים ציפו להכנסות של 49.6 מיליון דולר והפסד של 18 סנט למניה. 

יצרניות החיסונים בולטות לשלילה במסחר המוקדם. נובהווקס  נחתכת ב-6.8%, מודרנה  ב-4.7% ופייזר  ב-3.3%.

10:15

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה מעורבת. בעוד שמדדי פוטסי וקאק מתקדמים בקרוב ל-0.3%, מדד דאקס יורד ב-0.1% וגם במדריד, מילאנו ובריסל נרשמות ירידות קלות.

בשוק המט"ח סוער הבוקר והדולר נחלש בקרוב ל-1.2% אל מול השקל ויורד לרמה של 3.117 שקלים בלבד. האירו מאבד 0.9% ונסחר סביב 3.519 שקלים.

באסיה מנגד ננעלו המדדים בירוק: מדד ניקיי הוסיף 1.4%, שנגחאי עלה ב-1.1%, שנזן הוסיף 1.8%, קוספי התקדם 0.3%. מדד האנג סנג ננעל לאחר יום תנודתי בירידה מזערית, כאשר עליבאבא בלטה עם ירידה של יותר מ-5%.

8:05

באסה נרשמת מגמה חיובית, כאשר מדד ניקיי עולה ב-1.4%, שנגחאי ב-0.9% ושנזן ב-1.3%. מדד האנג סנג בהונג קונג נסחר בתנודתיות ונע בין עלייה לירידה בשיעור נמוך. קוספי עולה ב-0.4%.

בהונג קונג בולטת מניית עליבאבא שנחתכת ב-5.3%, לאחר שאת יום המסחר בוול סטריט סיימה אמש בעלייה קלה. החברה הודיעה על החלפת סמנכ"ל הכספים, ו-Citi שינתה את מחיר היעד של המניה ל-234 דולר. 

מדד ניקיי מתחזק על אף נתוני תוצר מאכזבים, שלפיהם התמ"ג הרבעוני ירד ב-0.9% (לעומת תחזית של 0.8%-) והתמ"ג הרבעוני (בקצב שנתי) ירד ב-3.6%, לעומת תחזית של 3.1%-.

החוזים בניו יורק נסחרים בעליות של 0.3%-0.4%, לאחר שיום המסחר ננעל אתמול בעליות חזקות בהובלת מניות הטכנולוגיה. נאסד"ק  קפץ 3% (היום החזק ביותר מאז מרץ), מדד דאו ג'ונס  התחזק 1.4% ומדד S&P 500  עלה ב-2.1%. נכון לשעה זו תשואות האג"ח של הממשל האמריקאי נסוגות, והתשואה על האיגרת ל-10 שנים יורדת ב-2 נקודות בסיס ל-1.46%.

בשוק הנפט הגולמי נרשמת חולשה קלה כאשר שני סוגי הנפט יורדים בכ-0.3%, זאת לאחר זינוק של 3.7% אמש בנפט מסוג WTI ושל 3.2% בברנט. הבוקר הם נסחרים סביב 71.7 דולר ו-75.2 דולר לחבית, בהתאמה.

בשוק הקריפטו נרשמות ירידות בשיעורים קלים, והביטקוין נסחר סביב 50.4 אלף דולר. האת'ר יציב סביב 4,324 דולר.

צרו איתנו קשר *5988