בעקבות חשיפת גלובס: כתב אישום חמור נגד הגבר שאיים לרצוח את בת זוגו לשעבר ושוחרר למעצר בית

כתב אישום חמור הוגש נגד גבר מהרצליה, שתקף את בת זוגו לשעבר ואיים עליה פעמים רבות • הפרשה עלתה לכותרות לאחר שנחשף בגלובס כי בימ"ש השלום בת"א החליט לשחרר את הגבר למעצר בית - חרף איומים ברורים ברצח וחרף הפרת צו הרחקה • כתב האישום מתאר איומים קשים וקיצוניים, ביניהם איום ברצח המתלוננת, בתה הקטינה ועורך הדין שמייצג אותה

היכל המשפט בתל אביב. בסופו של דבר הוחלט על המשך מעצרו של הגבר / צילום: רובי קסטרו, וואלה חדשות
היכל המשפט בתל אביב. בסופו של דבר הוחלט על המשך מעצרו של הגבר / צילום: רובי קסטרו, וואלה חדשות

כתב אישום חמור בן 11 סעיפים הוגש נגד גבר מהרצליה אשר תקף את בת זוגו לשעבר ואיים עליה במספר רב של פעמים. הפרשה עלתה לראש הכותרות, לאחר שנחשף בגלובס כי בית משפט השלום בתל אביב החליט מלכתחילה לשחרר את הגבר למעצר בית חרף איומים ברורים ומוחשיים ברצח בת הזוג ובתה, וחרף הפרת צו הרחקה שהוצא נגדו.

השופטת שלומית בן יצחק הורתה על שחרורו למעצר בית וכתבה כי "עיינתי במסרים ששלח למתלוננת החל מיום 20.12.21 ולא מצאתי בהם איומים משמעותיים מבלי להקל ראש בעניין יצירת הקשר עם המתלוננת בניגוד להוראה חוקית. המשיב, על אף קיומו של עבר פלילי ולא נשא בעונש מאסר ונראה כי חווית המעצר קשה לו ולא ירצה לשוב אליה... אשר על כן אני מורה בזה על שחרורו של החשוד בערובה ובתנאים".

בהמשך בית המשפט הפך את ההחלטה והורה על המשך מעצרו. הפרסום הוביל לקריאות מצד חברות כנסת לנקיטת צעדים נגד השופטת שלומית בן יצחק שנתנה את ההחלטה.

כעת כאמור, הוגש כתב האישום. על פיו, בין הגבר לבין האשה התקיימה מערכת יחסים שבמהלכה נולדה להם בת משותפת. "במהלך מערכת היחסים נהג הנאשם באלימות פיזית, נפשית ומילולית כלפי המתלוננת, וזאת לאורך תקופה ממושכת וכן גם לאחר פרידתם, נהג הנאשם לאיים על המתלוננת בפגיעה בה, בסובביה, ובבתם הקטינה ולהטרידה".

11 אישומים, הראשון משנת 2017

כתב האישום מייחס לו כאמור 11 אישומים, כאשר הראשון שבהם משנת 2017, עת תקף אותה והכה אותה באגרוף בבטנה והיכה אותה במקומות נוספים בגוף. לאחר מכן, ניפץ את הטלפון הנייד והמחשב הנייד שלה וקרע את צמידיה מידיה. בגין כך הואשם בתקיפה הגורמת חבלה של ממש לבן הזוג וכן היזק לרכוש במזיד.

עשרת האישומים הבאים מתארים עבירות שהתרחשו לאורך שנת 2021. כך לדוגמה איים עליה בינואר 2021 כי ישחט אותה וגרם לאימה רבה של המתלוננת. שבועות לאחר מכן, איים עליה הנאשם על רקע הסדרי ראייה כי הוא ייקח את בתו "אני לוקח אותה ועושה לך בלגן רצח, תזהרי ממני, את אמא שלך אני *** אני אוציא לך את העיניים, אני אדקור לך את הגרון. שמעת? אם עוד פעם אני רואה את אמא שלך אצלך". בהמשך איים עליה כי הוא יוריד לה 20 שנה מהחיים וכי הוא ימרר לה את החיים עד שהיא תעדיף לקפוץ מן המרפסת. לאחר מכן שלח לה הודעה קולית בה הודיע כי הוא מגיע כדי להרוג אותה.

כך ממשיך ומתאר כתב האישום איומים קשים וקיצוניים. למרבה האבסורד, הגבר אמר לה במסגרת אחת משיחות האיום שלו כלפיה כי יעזור לה להתלונן במשטרה כי על איומים ברצח בסך הכל מקבלים אזהרה. "מלא אנשים אומרים 'אני ארצח אותך'. אין פה כלום. זה איום. אז מקבלים אזהרה על זה. מקבלים על תנאי על זה. אם אתה מורשע, כן? אבל אם אתה בניו יורק ואין להם הוכחה שאני רצחתי אותך, מה לא הבנת? מה את יכולה לעשות? ואם תהיה מעורבת משטרה, אפילו אם אמא שלך הזמינה... זה סוף העולם".

כתב האישום מתאר גם תקיפה שביצע הנאשם כלפי בת זוגו לשעבר בגינה ציבורית בתל אביב, כאשר הוא חנק אותה. לפני מספר חודשים איים עליה שוב ושוב ושוב כי ירצח אותה אם היא תדליק נרות חנוכה גם עם השכנים ולא רק איתו.

"מוכן לשבת 10 שנים בכלא"

לפני חודש, דרש לקבל את הבת בניגוד להסדרי הראיה. לאחר שסירבה לכך, איים עליה הנאשם שוב ושוב כי ירצח אותה, וכי אם היא תזמין משטרה - היא תמות וגם אמא שלה תמות. לפני הגעתו לבית כדי לקחת את בתם המשותפת, התקשרה המתלוננת למשטרה והם עצרו אותו בסמוך לבית. כמה שעות לאחר מכן, הוא שוחרר בתחנת המשטרה בתנאי הרחקה למשך 15 יום. אלא שמיד לאחר שחרורו, הוא התקשר אליה ואמר לה שהיא עברה את הגבול ושהוא מוכן לשבת 10 שנים בכלא ולנקום בה, וכי המשטרה לא שומרת עליה.

לפני שבועיים, איים עליה הנאשים איומים קשים ביותר, ובין היתר אמר כי "אם את חושבת ללכת למשטרה עכשיו ולהתלונן על זה שאני מאיים עלייך, אז תשמעי שניה משהו, אני לא מאיים עלייך אבל אני רוצה שתקשיבי לי טוב עכשיו. אם עוד פעם אחת מגיעה אליי משטרה, את זוכרת את האבא שרצח את האשה ליד הילדים שלה? ליד *** (הבת המשותפת, א"ג) אני רוצח אותך. אני נשמע ב-*** (הבת המשותפת, א"ג), בחיים שלה. אם לא, אני רוצח אותה".

המתלוננת אזרה אומץ כאמור והגישה שוב תלונה במשטרה. השוטרים הגיעו לדירתו ועצרו אותו כאשר הם מוצאים אקדח דמה במסגרתו איים עליה ועל בתם הקטינה ועורך דינה יעקב שקלאר כי ירצח אותם.

המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו, זאת בין היתר בשל ארבע הרשעות קודמות בעבירות איומים ולאור העובדה כי כתב האישום מייחס לו עבירות איומים ברף הגבוה ביותר וכי המסוכנות ממנו הינה מוחשית ביותר לאור העובדה כי המתלוננת איננה מסוגלת להגן על עצמה.

עו''ד יעקב שקלאר המייצג את המתלוננת: "מרשתי חיה מזה שנים באוירת טרור ואימה מהנאשם, אדם אלים ושלוח רסן, שפגע בכל אורחות חייה באלימות ובאיומי רצח פסיכופתיים. לאחרונה אזרה אומץ לעמוד על זכויותיה ופנינו לנאשם כדי להזמינו למו"מ בתום לב ובדרך מקובלת. במקום לקבוע פגישה כמו אדם סביר, מיד צלצל הנאשם למרשתי באיומי רצח עליה ועל הקטינה המשותפת וגם עליי אישית. האיש מסוכן ביותר וזקוק לאיבחון פסיכיאטרי. אני שמח שהתביעה מתייחסת ברצינות ובחומרה לארועים והגישה כתב אישום קשה ובקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים. במקרים כאלה חשוב מאד ייצוג הקורבנות לפי חוק זכויות נפגעי עבירה".

*** חזקת החפות: גם לאחר הגשת כתב האישום, החשוד לא הורשע בדין ועומדת לו חזקת החפות.

צרו איתנו קשר *5988