הנפקת העתק שמסדרת את האיש העשיר באסיה

ההנפקה הראשונית של חברת ייצור הכימיקלים בורוג' צפוייה לגייס 2 מילארד דולר • האיש העשיר באסיה, המיליארדר גאוטם אדאני, ומשפחתו כבר נרשמו להנפקה

האיש העשיר באסיה, גאוטם אדאני / צילום: Associated Press, Ajit Solanki
האיש העשיר באסיה, גאוטם אדאני / צילום: Associated Press, Ajit Solanki

יצרנית הכימיקלים בורוג' - מיזם משותף של איחוד האמירויות הערביות וחברת Borealis AG - תגייס 2 מיליארד דולר בהנפקה הראשונית הגדולה ביותר של אבו דאבי.

חברת הנפט הגדולה ביותר של איחוד האמירויות הערביות, Adnoc, וחברת הכימיקלים האוסטרית Borealis AG מבקשות לגייס 2 מיליארד דולר מהנפקה ראשונית של מיזם הכימיקלים המשותף שלהן באבו דאבי, שאמורה להיות הגדולה ביותר אי פעם באמירויות.

מחיר ההנפקה של בורוג' נקבע על 2.45 דירהם למניה, כך מסרה חברת הנפט הלאומית של אבו דאבי בהצהרה ביום שני. Adnoc ו-Borealis מוכרות 3 מיליארד מניות בבורוג', השוות ל-10% מהחברה, מה שמרמז על שווי הון של קצת יותר מ-20 מיליארד דולר של יצרנית הכימיקלים והפלסטיק.

תקופת ההרשמה להנפקה מתחילה ביום שני ונמשכת עד יום שבת עבור משקיעים קמעונאיים באיחוד האמירויות ועד יום שני הבא עבור משקיעים מוסדיים מוסמכים. שבעה משקיעים הסכימו להירשם למניות בשווי של 570 מיליון דולר בהנפקה. משפחתו של המיליארדר ההודי גאוטם אדאני, האיש העשיר באסיה, התחייבה ל-75 מיליון דולר, קרן העושר של אבו דאבי ADQ תרכוש מניות בשווי 120 מיליון דולר ו-Alpha Dhabi Holding התחייבה ל-100 מיליון דולר.

"בעלי המניות המוכרים שומרים על הזכות להגדיל את היקף ההנפקה בכל עת לפני תום תקופת המנוי, בכפוף לחוקים החלים ולאישור רשות ניירות הערך והסחורות של איחוד האמירויות הערביות", כך נמסר מבורוג'. בורוג' היא החברה-בת הרביעית של Adnoc שחיפשה רישום בבורסה הערבית השנייה בגודלה. Adnoc תחזיק ב-54% מהחברה לאחר הרישום, בעוד Borealis AG תשלוט ב-36%.

לאחר ההנפקה, בורוג' מצפה לשלם דיבידנדים קבועים עבור שנת הכספים 2022 בשווי 325 מיליון דולר בספטמבר ו-650 מיליון דולר במרץ בשנה הבאה. לשנת 2023, החברה שואפת לשלם דיבידנד של לא פחות מ-1.3 מיליארד דולר, כך מסרה מוקדם יותר החודש כשהודיעה על הכוונה להרחיב את מניותיה. יכולתה לשלם דיבידנדים תלויה במספר גורמים, כגון "זמינות הרזרבות הניתנות לחלוקה, תוכניות הוצאות ההון ותנאי השוק".

העסקה היא האחרונה בשורה של הנפקות שוברות קופות מאיחוד האמירויות ומערב הסעודית השכנה. זאת למרות שהשווקים ברחבי העולם חווים טלטלות, הודות לעליית מחירי הנפט והגז בעקבות המלחמה באוקראינה, שמיטיבה עם איחוד האמירויות, יצרנית הנפט השלישית בגודלה ב-OPEC. ההנפקה של בורוג' בשווי של 2 מיליארד דולר אמורה להאפיל על ההנפקה של Adnoc Drilling Co של 1.1 מיליארד דולר בשנה שעברה, וכך להפוך להנפקה גדולה ביותר אי פעם באבו דאבי.

צרו איתנו קשר *5988