"גם אם הייתי זוכה בלוטו, הייתי ממשיכה לעשות אותו דבר"

כמעט כל המשפחה של נעמי גיסר עסקה בביטוח, ואת הקריירה שלה בתחום היא התחילה יום אחרי השחרור מהצבא • 25 שנה אחרי היא כבר מבטחת את רכוש המדינה ומנסה לשמור על אופטימיות: "מאז 7 באוקטובר אנחנו מזהים ירידה בתיאבון של מבטחים גלובליים, אבל אחרי המלחמה נראה הרבה יותר השקעות"

נעמי גיסר, מנכ''לית ברוקר הביטוח Marsh McLennan ישראל / צילום: סמדר כפרי
נעמי גיסר, מנכ''לית ברוקר הביטוח Marsh McLennan ישראל / צילום: סמדר כפרי

נעמי גיסר (47)

אישי: אימא ל-3, גרה בבית דגן
מקצועי: מנכ"לית ברוקר הביטוח Marsh McLennan ישראל

ילדות: נולדתי בחולון. אבא היה שנים בצבא קבע ושירת רחוק. אימא עבדה בתחום ביטוח הרכב, היא הביאה הביתה מדי יום קלסרים של מבוטחים ואני זוכרת כל הזמן רעש של הדפסת פוליסות. בבית הספר, עד כיתה י' הייתי עסוקה בהרבה דברים חוץ מלימודים, אבל תפסתי את עצמי בידיים וסיימתי י"א ו-י"ב עם הישגים משמעותיים.

פורטפוליו | היא מונתה למנכ"לית חברה דרך לינקדאין, ולא בפעם הראשונה
פורטפוליו | הוא התחיל כנהג לימוזינה ופועל בניין. היום חברת הסייבר שהוא מנהל בדרך להנפקה
פורטפוליו | המנכ"ל שהתחיל כמוכר פרוזן יוגורט: "לחזור מביקור בסין זה כמו לחזור מהעתיד"

מקצוע משפחתי: כששואלים ילדים מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים אף אחד לא אומר לעבוד בביטוח. זה תמיד עניין של דלת שנפתחת והתאהבות הדרגתית. במשפחה כמעט כולם בביטוח: אחי הגדול, אחי הצעיר, אחותי ואמי. רק אבא לא.

מהבקו"ם לביטוח: הייתי קצינת קישור בחיל השלישות. מאוד אהבתי את זה, אני אדם חברותי שמפתח קשרים בקלות. יום אחרי השחרור התחלתי לעבוד בביטוח ישיר - די מהר התאהבתי בעולם התביעות ושמתי בצד את הטיול הגדול בחו"ל, שלא הספקתי לעשות עד היום. עשיתי גם תואר ראשון בניהול סיכונים וביטוח ממכללת נתניה. 

ביטוח ישיר: התחלתי בתביעות שיבוב בביטוח רכב (הליך בו החברה משלמת למבוטח ומיד תובעת את צד ג' כדי לקבל החזר - ד"א). עבדתי חמש שנים בביטוח ישיר, בין השאר גם בביטוחי דירה ועסק, עד שהרגשתי שאני צריכה להמשיך הלאה. 

הפניקס: עבדתי שם שש שנים, בהתחלה בתביעות ביטוח רכב, דירה ועסק. בהמשך התמקדתי בתביעות רכוש בעולם העסקי, אבל אז יצאתי לחופשת לידה וחזרתי למחלקת החיתום. לא היה לי מושג מה זה, התחלתי ממש מאפס, אבל לא ויתרתי. השתלבתי בצוות לעסקים גדולים ונגעתי לראשונה בעולם של ביטוחי משנה. ואז הגיעה ההצעה מכלל.

כלל: שם כבר הייתי ראש צוות לעסקים גדולים. תפקיד עם הרבה יותר אחריות, ניהול והנעת עובדים. נשארתי בכלל שש שנים - ועזבתי להראל.

הראל: בשלוש השנים הראשונות שלי בהראל קיבלתי ניסיון גלובלי בעבודה עם לקוחות ישראלים ועם פעילות בחו"ל. אחר-כך קודמתי לתפקיד סמנכ"לית האגף העסקי, אחד התפקידים היותר משמעותיים בקריירה שלי, עם נגיעה במגוון רחב של תחומי ביטוח והמון אחריות.

שלמה ביטוח: הם פעלו בזמנו רק בתחום הרכב והדירות, ולקחו אותי כחלק מהקמת התחום העסקי. מוניתי לראש חטיבת הביטוח העסקי וביטוחי המשנה, אבל זה נמשך רק שנה וחמישה חודשים, פשוט כי קיבלתי הצעה ממש טובה ממארש.

Marsh McLennan ישראל: הם ברוקר הביטוח הגדול בעולם, פעילים בישראל מ-1999. הכרתי אותם היטב מתפקידיי השונים, וגם את המנכ"ל הקודם שלהם בישראל. עולם הביטוח לעסקים הגדולים כאן מאוד מצומצם, כולם מכירים את כולם. היססתי, אבל לאחר שנפגשתי איתם הבנתי איזו חשיבות הם מייחסים לפעילות בישראל. נכנסתי לתפקיד בספטמבר 2019, נהניתי מארבעה חודשים "רגילים" - ואז התחילה הקורונה והעולם התהפך.

המבטחים של המדינה: אנחנו מבטחים את רכוש המדינה שערכו נאמד בעשרות מיליארדי דולרים. זה כולל בין השאר נכסים כמו כבישים, גשרים, בניינים, בתי חולים ועוד. חוץ מהמדינה יש לנו כ-400 לקוחות גדולים בישראל - וזו ההתמקצעות שלנו.

המצב: מאז 7 באוקטובר הקושי שהיה כאן ממילא גדל. לא רק המחירים שעלו, אלא גם תנאי הביטוח שהוקשחו. אנחנו מזהים ירידה בתיאבון של מבטחים גלובליים לבטח פרויקטים חדשים, להיכנס לסיכונים ביטוחיים בישראל. זה קורה בעיקר בפרויקטים גדולים, שדורשים גיבוי מהשוק הגלובלי.

הערך המוסף שלנו בהקשר הזה הוא כוח מיקוח גלובלי וקשרים עסקיים בכל העולם. לכן, עם כל הקושי, המצב הנוכחי גם מייצר לנו הרבה הזדמנויות ולראייה מ־2020 הכפלנו את ההכנסות וגם את מספר העובדים בישראל.

אופטימית: אני חושבת שאחרי המלחמה נראה הרבה יותר השקעות מצד חברות גלובליות ותהיה הרבה יותר פעילות גם בצד שלנו. אני מאוד אופטימית ומאוד אוהבת את המדינה, לא הייתי חיה בשום מקום אחר. יהיה פתרון למצב שבו אנחנו נמצאים.

תחביבים: אני אוהבת לרוץ על הטיילת, 10־13 ק"מ פעמיים בשבוע. ניקוי ראש מושלם.

מבט לעתיד: גם אם הייתי זוכה בלוטו, הייתי ממשיכה לעשות אותו דבר. אני כנראה לא יכולה רגע אחד בלי לעבוד. גם בעוד חמש שנים ארצה להיות במקום בו מאוד אהנה לעבוד, עם תשוקה על אש גבוהה. זו הדרך להצליח.