מועדון "חבר" הפסיק את שיתוף-הפעולה עם שופרסל: "מצאנו כי המתווה שהוצע יפגע בכם באופן משמעותי"

אחרי דרישתה של שופרסל לצמצם את ההנחות הניתנות לחברי מועדון הצרכנות הכולל מאות אלפי משרתי קבע, בחבר עדכנו כי החל מ-1 בנובמבר הרשתות שופרסל ו-Be יפסיקו את מתן ההנחות במעמד החיוב • מדובר בכוח קנייה משמעותי, שלפי הערכות בשוק הכניס לשופרסל כמיליארד שקל בשנה

סניף של שופרסל / צילום: Shutterstock
סניף של שופרסל / צילום: Shutterstock

שופרסל וחבר מפסיקות את שיתוף-הפעולה: אחרי דרישתה של שופרסל לצמצם את ההנחות הניתנות לחברי מועדון הצרכנות, הכולל מאות אלפי משרתי קבע וגמלאים, אנשי כוחות הביטחון, חברי ארגון נכי צה"ל ובני/ות זוגם - בחבר עדכנו הערב (א') את חברי המועדון כי "הנהלת שופרסל החדשה דרשה באחרונה שינוי במתווה שיתוף-הפעולה ארוך-השנים עם מועדון חבר וצמצום קיצוני בהנחות הניתנות לעמיתי המועדון. מצאנו כי המתווה שהוצע יפגע בכם, עמיתנו, באופן משמעותי, ואין לקבלו". לכן, החל מ-1 בנובמבר הרשתות שופרסל ו-Be יפסיקו את מתן ההנחות במעמד חיוב כרטיס האשראי חבר.

ארז כלפון מונה ליו"ר הזמני של שופרסל
שופרסל השלימה את מכירת חלקה בפייבוקס לדיסקונט תמורת 77 מיליון שקל
בלעדי | אחרי 5 שנים: דובר שופרסל הודיע על עזיבה
בלעדי | השינויים בשופרסל נמשכים: תיפרד ממשרד הפרסום גיתם
אחרי 25 שנה: שופרסל ורני רהב נפרדים

בשנים האחרונות, שיעור ההנחה שהעניקה חבר לחבריה ברכישות בשופרסל עמד על 9% בסניפי שופרסל שלי ואקספרס ועל 6% בסניפי הדיסקאונט, ובנוסף ניתנה הנחה בגובה 6% על רכישות באמצעות אתר האינטרנט שופרסל אונליין. בשופרסל ביקשו לצמצם כאמור את ההנחות האלה באופן משמעותי, להנחה של כ-2%.

מדובר בכוח קנייה משמעותי, שלפי הערכות בשוק הכניס לרשת כמיליארד שקל בשנה, וכעת צפוי לפנות למתחרות, עמן ממשיך שיתוף-הפעולה המעניק הנחות לחברי המועדון - ביניהן מגה בעיר ויינות ביתן עם 8% הנחה, קרפור סיטי עם 7% הנחה, קרפור מרקט, שוק מהדרין ושוק העיר עם 6% הנחה וחצי חינם עם 3.5% הנחה.

ההנחות בעבר היו גדולות אף יותר, בתקופת איציק אברכהן כמנכ"ל שופרסל. לפני עשור ההסכם בין חבר לשופרסל העניק לחברי המועדון אפשרות לרכוש תווי קנייה לרשת שופרסל בהנחה של 17%, אולם ב-2014 ההנחה נחתכה בחצי, והתנאים שונו לאלה שהיו קיימים עד היום. אז מנה המועדון כ-130 אלף עמיתים, והיקף קניותיהם בשופרסל במסגרת ההסכם עמד על מאות מיליוני שקלים בשנה. 

"עמלים על מציאת חלופות אטרקטיביות" 

משופרסל נמסר: "כידוע וכפי שפורסם כבר בעבר שופרסל בוחנת את כל ההסדרים המסחריים וההחלטות יתקבלו תוך בדיקה מעמיקה והתאמה לצרכי הלקוחות והרשת". מחבר טרם נמסרה תגובה.

ממועדון חבר נמסר: "מועדון 'חבר' עבד בשיתוף-פעולה ארוך-שנים עם רשת שופרסל, במסגרתו נהנו העמיתים מהנחה על הקניות בסניפי הרשת ובאתר האונליין. לאחרונה הנהלת שופרסל החדשה סירבה להמשיך לכבד את מתווה שיתוף-הפעולה עם מועדון חבר ודרשה צמצום קיצוני בהנחות הניתנות לעמיתים כתנאי להמשך. מצאנו כי המתווה שהוצע יפגע בעמיתנו באופן משמעותי ואינו עולה בקנה אחד עם הסטנדרטים של מועדון חבר עליהם אנחנו מקפידים לאורך השנים. בימים אלה אנו עמלים על מציאת חלופות טובות ואטרקטיביות ורקימת שיתופי-פעולה חדשים ואיכותיים עבור עמיתנו הפועלים למען ביטחון ישראל בחזית ובעורף".