אושר כביש 9 בכניסה המערבית לירושלים

כביש מספר 9, שיהווה כניסה מערבית נוספת לירושלים, אושר בוועדות התכנון וייכנס לשלב ביצוע בקרוב. תוכניות הכביש קיבלו תוקף חוקי ופורסמו בילקוט הפרסומים. כך נמסר מחברת התשתית הירושלמית מוריה.

כביש מספר 9 יתחבר לכביש ירושלים תל-אביב (כביש ארצי מספר 1) במחלף באזור מוצא. הכביש יוביל את כל התנועה לשכונות הצפוניות של ירושלים (רמות, פסגת זאב, נווה יעקב, רמות אשכול, מעלות דפנה והגבעה הצרפתית) ולכיוון מעלה אדומים, יריחו והבקעה. עקב לחצי התנועה והפקקים בכניסה המערבית של ירושלים באזור גני סחרוב, יוכלו כלי הרכב החפצים להגיע למרכז ולדרום העיר לנסוע על כביש מספר 9, לעלות בגשר על שדרות מנחם בגין (כביש מספר 4) ולהגיע ליעדם. פתיחת הכביש עשויה להקל בצורה משמעותית על עומס התנועה בכניסה לעיר. תוכניות הכביש נבדקו גם על ידי החברה הסקוטית סקוט-וילסון ואושרו על ידה.

כביש מספר 9 הוא חלק מכביש הטבעת המערבית של ירושלים המתוכנן להיסלל בעשור הקרוב. בצדו הצפוני יהיו בכביש שני מחלפים: מחלף עם שדרות גולדה מאיר בשכונת רמות ומחלף עם שדרות מנחם בגין. הכביש עובר בעמק הארזים בנחל שורק ותוכנן תוך התחשבות מרבית בערכי הנוף ואיכות הסביבה.

בחלק מהתוואי יעבור הכביש במנהרה שאורכה כ-400 מטר, מתחת למצפה מי נפתוח. זמן ביצוע הכביש כ-3 שנים מיום תחילת העבודות. מדובר על כניסה לעבודה בשלב ראשון במתכונת מצומצמת (עקב מגבלות תקציביות) באומדן של כ-250 מיליון שקל. המימון הוא %70 משרד התחבורה ו-%30 עיריית ירושלים.« אפי לנדאו « אושר כביש 9 בכניסה המערבית לירושלים

צרו איתנו קשר *5988