דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

הארגז מתכוונת לרכוש את פעילותה של טכנופח

כך עולה מדו"ח הנאמן של טכנופח, שביקש להאריך את הקפאת ההליכים לצורך גיבוש הסדר נושים

חברת הארגז, בראשות אלוף (במיל`) חגי שלום, תרכוש את פעילותה של חברת טכנופח. כך עולה מדו"ח שהגיש רו"ח אלון פרדקין, הנאמן של טכנופח, לבית המשפט המחוזי בתל-אביב. פרידקין מבקש להורות על הארכת תקופת ההקפאה ב-9 ימים נוספים, לצורך גיבוש סופי של הסדר הנושים.

לדבריו, עקרונות הסדר הנושים גובשו כמעט במלואם, במסגרת הצעת הרכישה של חברת הארגז. מרבית הנושים הביעו את הסכמתם להצעת הסדר הנושים ולרכישת פעילות החברה על ידי הארגז.

עם זאת, עדיין לא גובש באופן סופי חלק מההסדר, בייחוד זה המתייחס לסוגיית תרומות בעלי העניין בחברה. הנאמן סבור, כי בפרק זמן קצר ניתן יהיה לגבש באופן סופי את ההסדר.

לדברי הנאמן, בכוונת הארגז להמשיך ולהפעיל את טכנופח כעסק חי במגמה לפתחה, ומרבית העובדים (95%) הצביעו בעד הצעתה של הארגז.

על פי הסדר הנושים, ישולם לנושה המובטח בנק לאומי 1.25 מיליון שקל, מתוך חוב של כ-4 מיליון שקל, לנושים מובטחים ישולם 40% מהחוב ולנושים בדין קדימה 75%-100% מהחוב. נושים רגילים יקבלו 20% מהחוב.

השופטת ורדה אלשיך האריכה את התקופה של צו הקפאת ההליכים עד ל-7 בינואר וציינה, כי אם הסדר הנושים לא יאושר החברה תקרוס ונושים רבים יצאו כשידיהם על ראשם, מבלי לקבל אפילו את אותו חלק שההסדר מציע להם.

לדברי השופטת, ראוי וטוב יהיה, כי אותו פסע המפריד בין אישור ההסדר לקריסת החברה יעורר את המשקיע ואת בנק לאומי לנסות ולגשר על הפער ביניהם.

(פש"ר 1366/03)

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות