מסתמן: יואב צור ימונה לעורך הראשי החדש של עיתון "מעריב"

צור, עורך רשת המקומונים של "מעריב", צפוי להחליף בתפקיד את דורון גלעזר ורות יובל שפרשו לאחרונה מתפקידם ■ עם זאת, ההחלטה הסופית על המינוי צפויה להתקבל ביום ראשון הקרוב

מסתמן: יואב צור, עורך רשת המקומונים של "מעריב", ימונה לעורך הראשי החדש של עיתון "מעריב " במקום דורון גלעזר ורות יובל שפרשו לאחרונה מתפקידם. יחד עם זאת, ההחלטה הסופית על המינוי צפויה להתקבל ביום ראשון הקרוב.

כזכור, לפני כשבועיים פורסם ב"גלובס" כי ועדת איתור לבחינת מועמדים לתפקיד עורך "מעריב" תבחן את מועמדותו של יואב צור; בן דרור ימיני, כותב פובליציסט ב"מעריב"; ורמי רוטהולץ, עורך המוסף לשבת ועורך הדעות של "מעריב".

בהמשך פנתה ועדת האיתור גם לאבי רצון, חבר מערכת "מעריב", ששימש בעבר כעורך הספורט של "חדשות" ו"הארץ".

ההחלטה להקים ועדת איתור לבחירת עורך לעיתון התקבלה לאחר שהניסיונות של עובדי "מעריב" להשאיר את העורכים רות יובל ודורון גלעזר בתפקידם לא התקדמו בשלב זה.

כזכור, לאחרונה הודיעו העורכים הראשיים של "מעריב", רות יובל ודורון גלעזר, על התפטרותם מהתפקיד לאחר כשנה וחצי בלבד. השניים נימקו את החלטתם "בחילוקי דעות תקציביים עם דירקטוריון החברה, שאינם מאפשרים להם למלא את תפקידם בהתאם לתפיסות המקצועיות ולאופן שבו הם רואים את פיתוחו של העיתון".

דברים אלה נובעים מהחלטת דירקטוריון "מעריב" לקיצוץ נוסף בעובדים ובשכר, מעבר למה שתוכנן לפני כחודשיים. גל הקיצוצים הנוסף כולל ככל הנראה כוונה לסגור את המגזין היומי, כמו גם הפסקת העובדה של הפרילנסרים בעיתון לזמן בלתי מוגבל.

יצויין כי במהלך השנה האחרונה חלו לא מעט קיצוצים ב"מעריב", חלקם בהסכמת גלעזר ויובל, וחלקם לא. כך היה בסוף 2008, אז הודיע דירקטוריון "מעריב" על קיצוץ בשכר העובדים. הודעה זו יצרה חילוקי דעות קשים בין דירקטוריון העיתון לבין גלעזר ויובל, אשר הביעו מורת-רוח מהמהלך לקיצוץ רוחבי של 20% לעובדי העיתון.

צרו איתנו קשר *5988