הגאולה כנראה מתעכבת קצת

שרי אריסון היא אשה שיכולה לעתים להישמע אינטליגנטית - אבל כרגע פשוט מתרסקת תקשורתית לנגד עינינו

שרי אריסון אומרת שהגאולה תגיע בקרוב. זה היה המסר שהגיע אליה ישירות מלמעלה, וכך היא סיפרה לכל עם ישראל בראיון מרגש עם עמנואל רוזן ששודר אמש (מוצ"ש) בערוץ 2.

קודם כל, אחלה. ביננו? הלוואי שזה נכון. אני לא יודעת מה אתכם, אבל אני ממש בעד גאולה (לא אבן, השנייה).

אבל, האם שרי באמת חושבת שזוהי הדרך לקרב אותנו, וגם את עצמה, לגאולה? המממ. על פניו, נראה שהחשיפה שבה היא בחרה דווקא תגרום לגאולה להתעכב קצת בלובי.

למה? כי גם אם שרי מקבלת מסרים, מתקשרת בלילות ונמצאת בקשר חם ובלתי אמצעי עם ישויות שמספרות לה הכול, זו לא הדרך להעביר את המסרים שלה הלאה ליקום.

מילא הישויות, הן מבינות בתקשורת מסוג אחר. אבל מה עם יועצי התקשורת הארציים של שרי? האם אין להם כל השפעה עליה? האם אף אחד מהם לא הסביר לה שאפילו אם הכול אמת, ושרי היא נביאה בעירה, את המסר שלה היא צריכה להעביר בצורה אחרת, אחרת תיתפס כסתם מיליארדרית הזויה, והדבר היחיד שייצא לה מזה הוא עוד נזקים תדמיתיים לעסקיה?

כנראה שלא.

אנשים הם ציניים, והתקשורת צינית עוד יותר. זה עצוב, כי יש משהו בסיסי מאוד יפה ומרגש בכך שאישה, שלכאורה יש לה את כל מה שאפשר לרצות בעולם החומר, רוצה דווקא לעזור ליקום ברמה הרוחנית. אבל, כשבאים ואומרים משפטים כגון אלה, טבע בני האדם הוא כזה שיזרוק אותם הצידה בגיחוך ולא יתעכב עליהם לרגע. מה שאפשר אולי לחשוף ולהתקבל באהדה בקרב חברים, לא יעבוד באופן זהה כשייאמר בראיון לאומה. מידת הנכונות של הדברים ממש לא רלבנטית. הדבר היחיד שזה אומר הוא שצריך למצוא דרך אחרת להעביר את המסר שלך, אלא אם כן קוראים לך אורן זריף.

שרי אריסון היא סלב בישראל. התקשורת מחזרת אחריה תדיר, שזה מצד אחד מקסים ונפלא וכיף, ומצד שני מאוד מסוכן. כל כך בקלות יכולה תדמית להתרסק, להשתנות, לתפוס כיוון לא רצוי, ולאחר מכן היכולת לתקן אותה לא תמיד קיימת, בוודאי שלא באופן מיידי.

אז שרי קיבלה ראיון שער ב-"7 ימים", ראיון של 20 דקות בפריים-טיים של ערוץ 2 ומפגש עיתונאים צפוף, שרבים לא רצו לפספס. כל זה ממש לא מבטיח לה שהיא על הסוס. בואו נגיד כך: הכותרות שהיא קיבלה עד עכשיו לא בדיוק מוציאות אותה אדם רציני, שכדאי להקשיב לו.

חבל כל כך, כי שרי דווקא יכולה להישמע מאוד אינטליגנטית ועניינית כשהיא רוצה. אפילו בבחירה שלה להתכתש עם נגיד בנק ישראל היא הצליחה לצבור כמה נקודות אהדה. אבל הכותרות שהיא קיבלה עכשיו עושות ממנה צחוק. התקשורת, כאמור, צינית. ואת זה, אפילו המיליארדים של שרי לא ישנו.

אם לא די בכך, שתי שאלות נוקבות עולות מההתנהלות התקשורתית שלה לגבי יכולותיה, גם בתחום התיקשור.

1. אם אכן צפתה את המשבר הכלכלי, איך לא הצילה את הבנק שבבעלותה, שהפסיד ב-2008 הכי הרבה מכל הבנקים בישראל בגלל חשיפה לסאב פריים?

2. אם היא צפתה את הגל הגדול של הצונאמי, איך לא צפתה את גל הכותרות בתקשורת שיעמידו אותה באור מביך כל כך?

רוצים לרכוש את ספרה החדש של שרי אריסון "לידה"? הקליקו כאן

צרו איתנו קשר *5988