ברגרואין | לפני כולם

יגאל דמרי בדרך לנחלת-בנימין: במו"מ לרכישת 7 נכסים

מנהל מו"מ עם קבוצת ברגרואין - המחיר: כ-141 מיליון שקל ■ אם תיסגר העסקה, יהיה זה הפרויקט הראשון של דמרי בלב ת"א ■ המתחם לשימור ולבנייה מצוי בקיפאון מזה מספר שנים וכולל נכסים באיור המדרחוב

חברת הבנייה י.ח. דמרי, שבשליטת יגאל דמרי, מנהלת מו"מ עם קבוצת ברגרואין, שבשליטת המיליארדר האמריקני ניקולס ברגרואין וחברת חג'ג'-כהן השקעות, לרכישת שבעה נכסים לשימור במדרחוב נחלת בנימין בתל אביב, כך נודע ל"גלובס". אם יבשיל המו"מ, יהיה זה הפרויקט הראשון בלב תל אביב של דמרי, שבונה בעיקר בפריפריה.

עוד נודע ל"גלובס", כי מימון להארכת האופציה בסך 5 מיליון שקל, שניתנה לקבוצה בראשות רות שפייזר לרכישת המתחם, הגיע מחברת דמרי. האופציה עמדה לפקוע ב-6 בפברואר השנה, אך ב-4 בפברואר דיווחה ברגרואין לבורסה כי תאריך את האופציה לרכישת המתחם עד ל-22 במארס השנה תמורת 140.7 מיליון שקל, שכן מחיר מימוש האופציה המקורי פקע. באוגוסט 2009 העניקה קבוצת ברגרואין לקבוצת משקיעים בראשות רות שפייזר - שעמדה בראש מוכרי הנכסים לברגרואין ב-2007 - אופציה לרכישת המתחם ב-137.3 מיליון שקל.

המתחם לשימור ולבנייה, הכולל נכסים בכמה רחובות במדרחוב נחלת בנימין בלב תל אביב, מצוי בקיפאון זה כמה שנים. מדובר בנכסים ברחוב נחלת בנימין 6-8; ברחוב רמב"ם 12-16; רמב"ם 18 ורחוב התבור 44. אחד המפורסמים שבהם הוא "בית העמודים" על מגרש של כ-2.5 דונם. בניין נוסף, "בית התמר", ממוקם בנחלת בנימין 8.

הנכסים כוללים 7,000 מ"ר מאושרים לבנייה של בתים לשימור, 9,200 מ"ר של בניינים חדשים ו-13 אלף מ"ר של שטחים מסחריים, כאשר 10,000 מ"ר מתוכם מתחת לקרקע. כמו כן, יוקם במתחם חניון תת קרקעי בן שלוש עד ארבע קומות המיועד ל-600 רכבים.

חשוב לציין כי מתחם נחלת בנימין, המיועד לשימור, מעניק ליזם זכויות בנייה לניוד, שאותן צפוי לקבל דמרי אם וכאשר תיסגר העסקה. כך, למעשה, יוכל לבנות דמרי פרויקטים נוספים בתחום העיר תל אביב.

מחברת דמרי לא נמסרה תגובה. את שפייזר, המתגוררת לסירוגין בארץ ובחו"ל, לא ניתן היה להשיג עד סגירת הגיליון.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988