כתבים צבאיים הצטרפו לקריאה שלא להעמיד לדין את אורי בלאו

כפי שפורסם שלשום ב"גלובס", שורת עיתונאים בכירים יצאה בקריאה לפרקליטות שלא להעמיד לדין את עיתונאי "הארץ" בלאו בפרשת קם ■ כעת הצטרפו לקריאה כרמלה מנשה, עמוס הראל, יוסי מלמן, רונן ברגמן וצ'יקו מנשה

עיתונאים צבאיים ומדיניים הצטרפו לגילוי הדעת בעניין עיתונאי "הארץ" אורי בלאו בפרשת קם. העיתונאים הצבאיים שהצטרפו הם כרמלה מנשה, עמוס הראל, יוסי מלמן, רונן ברגמן וצ'יקו מנשה.

כפי שפורסם שלשום (א') ב"גלובס", שורה של עיתונאים בכירים יצאה בקריאה פומבית לפרקליטות שלא להעמיד לדין את עיתונאי "הארץ" אורי בלאו בפרשת קם. בגילוי הדעת הציעו העיתונאים פיתרון לפרשת בלאו וקם, בה הציעו כי בלאו ישיב לרשויות את כל המסמכים שהעבירה לו ענת קם - ובתמורה הוא לא יועמד לדין.

בין העיתונאים שחתמו על המכתב: גאולה אבן, רזי ברקאי, רביב דרוקר, ירון דקל, אור הלר, בן כספית, עמית סגל, ברוך קרא, עמנואל רוזן, עפר שלח ומיקי רוזנטל.

"לדעתנו, מקרה בלאו הוא מקרה ייחודי, ואנחנו מוטרדים ממצב, שבו על בסיסו של המקרה הייחודי הזה ייווצר תקדים מסוכן", כתבו העיתונאים, שלא התייחסו כלל לגורלה של קם בגילוי הדעת שלהם. "נכון להיום, רשויות התביעה לא מעמידות לדין עיתונאים בגין העבירה של החזקת ידיעה סודית, עבירה שרובנו עברנו בצורה כזו או אחרת".

"מדיניות זו של הפרקליטות מבטאת, לדעתנו, איזון נכון בין חופש העיתונות וחופש הביטוי לבין צרכי הבטחון. לא יהיה זה נכון לשנות את האיזון העדין הזה בלי לקיים דיון ציבורי של ממש ועל סמך, כאמור, מקרה יוצא דופן", כתבו העיתונאים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988